Hoşgeldiniz!

Merhaba sitemize üye olarak, forumumuzdan daha fazla faydalanabilirsiniz.

Şimdi kayıt ol!

Samsung S7 Oreo, Whatsapp bildirim sıkıntısı.

Merhaba arkadaşlar, Samsung düz S7 telefonumda Oreo ile birlikte Whatsapp bildirim sorunu yaşıyorum.(Telefona herhangi bir yazılımsal müdahale edilmedi.Orijinal yazılım kullanıyorum)

Android Oreo'yu bu sabah OTA üzerinden başarıyla kurdum. Telefonun hızlandığını çok rahat söyleyebilirim. Genel olarak güncellemeden memnunum.

Fakat oreo ile birlikte gelen yeni bildirim sistemini beğenmedim.

Eskiden(android 7'de) Whatsapp'tan gelen bildirimleri, bildirim çubuğundan silsek bile Whatsapp logosu üzerindeki kaç bildirim olduğunu gösteren sayı silinmiyordu.Ayrıca Whatsapp'a girdiğiniz halde okumadığınız mesajların sayısı da silinmiyordu logoda. Fakat oreo ile birlikte artık bildirim çubuğundan sildiğiniz anda Whatsapp logosundaki sayı siliniyor. Ayrıca Whatsapp'a girdiğiniz halde okumadığınız mesajlar olsa bile yine sayıyı siliyor. Bunun bir ayarı olur diye düşündüm fakat bulamadım. Aynı durumdan muzdarip olup çözebilen varsa lütfen çözümünü aktarsın, çok teşekkürler şimdiden.

AndroMan

Adminatör
Yönetici
Android Sürüm
Nougat
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
başka farkettiğiniz olumlu olumsuz durumlar nelerdir?

başka farkettiğiniz olumlu olumsuz durumlar nelerdir?
Whatsapp'taki bildirim sorunu haricinde bir de pil sorunu yaşıyorum şimdilik. Hücre askıda problemi olarak söyleniyor kullanıcılar arasında.

Telefonumun batarya sağlığı %78 ve hızlı bitiyor ama hücre askıda problemi gerçekten pili harcıyor. Onun haricinde telefonun genel performansından çok memnunum. Güncellemeden önce ve sonra antutu testi yaptığımda yaklaşık 18 bin puan daha hızlanmış gözüküyor.

---- Mesaja ek olarak ----

Hiç dikkat etmedim bu sıkıntıya, fakat şöyle bi ayar bölümü var. Acaba bunla mı alâkalı deneyin bi. Ekli dosyayı görüntüle 1683 Ekli dosyayı görüntüle 1683
Ekteki dosyanızı göremiyorum maalesef. Bir kere daha yükleme şansınız var mı acaba, teşekkürler

Son düzenleme:
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Whatsapp'taki bildirim sorunu haricinde bir de pil sorunu yaşıyorum şimdilik. Hücre askıda problemi olarak söyleniyor kullanıcılar arasında.

Telefonumun batarya sağlığı %78 ve hızlı bitiyor ama hücre askıda problemi gerçekten pili harcıyor. Onun haricinde telefonun genel performansından çok memnunum. Güncellemeden önce ve sonra antutu testi yaptığımda yaklaşık 18 bin puan daha hızlanmış gözüküyor.

---- Mesaja ek olarak ----

Ekteki dosyanızı göremiyorum maalesef. Bir kere daha yükleme şansınız var mı acaba, teşekkürler

Ekli dosyalar

Cihaz bakimi pil kullanimindan android sistemi arka planda kullanimi kapatin ve gelistirici seceneklerinden mobil veriyi acik tut secenegini kapatirsaniz bir nebze stock halinden daha iyi bir batarya performansi sunuyor fakat nougat surumu kadar degil tabiki.
Birkac yabanci kaynakdan okudugum kadari ile bu standby drain s7 lerdeki chipset den dolayi oldugu soyleniyor ve iyilestirilmesi mumkun degil deniyor.
Dogrumudur yanlismidir bilemem zaman gosterecek herseyi :)

Ekli dosyalar

AndroMan

Adminatör
Yönetici
Android Sürüm
Nougat
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Bende de en çok pili Hücre Askıda seçeneği yiyor. 4g den 3g ye geçtim yine farketmedi.
canımı en çok bu sıkıyor onun dışında Oreo çok hızlı gerçekten.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, telefondan en verimli şekilde yararlanmak için yakın zamanda hard reset atmayı düşünüyorum. Yedekleme işi uzun süreceğinden erteliyorum ama atılması da gerekiyor tabii. Hücre askıda problemine nasıl bir çözüm getirilecek merak ediyorum. Onun haricinden telefon gerçekten çok akıcı.

Android Sürüm
Nougat
Cihaz
J7 2015
başka bir wp dene modlu olabilir aynı sıkıntı çıkacak mı bir bak dene belki çıkmaz.

Üst Alt