• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • Merhaba Ziyaretçi sitemize üye olarak, forumumuzdan daha fazla faydalanabilirsiniz. Üye olmak için Tıklayın

OREO SÜRÜMDEN GERİ DÖNMEK

agabey_42

Super Moderator
Yönetici
Merhaba arkadaşlar. İki gündür S7 Edge cihaz için oreo romlar yayınlanmaya başladı. Oreo rom denemek ve beğenmez isem geri dönerim diye düşünen arkadaşlara en büyük uyarım ;

KESİNLİKLE BOOTLOADER GÜNCELLEMESİ YAPMAYIN.

Mevcut bootloader ile oreo kullanılabiliyor, oreo bootloader güncellerseniz geri oreo altı sürümlere dönerseniz şebeke sorunu yaşayacaksınız. odin ile stock rom bile yükleseniz şu an için bilinen bir çözüm yok.

Konuyu özellikle buraya açtım ki, custom rom kullanan arkadaşların dikketini çekmesi için.

Has_anDroid

ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı AİT
Yönetici
Web sitesi
geri bootloaderlere dönüldüğünde yapılması gereken özetle nougat rom kurdunuz akabinde twrp flashlayıp bootloader ve modem dosyaları flashlamak gerekli twrp üzerinden o zaman şebeke geliyor şebekeyi kalıcı uçurması gibi bir durum yok

samsung s7 lerde drag s8 lerde crap ile farklı bir algoritmaya geçti sistem dosyalarında ve bu samsungun o kolay teknık kısmını bir htc bir huawei gibi zor hale getiriyor ilerleyen dönemlerde herşey çok daha zor olabilir mesela ben rootlu cıhazıma nougat yükledim sıfırdan odin ile ota dan güncelleme yolu ile dün gece oreo ya yükselttim ve oem kilidim kayboldu twrp flashlamak mümkün değil odin den 1 hafta sonra oem kilidi samsung tarafından açılacak tabi aktif internet bağlantısı ve yazılım güncelleştirmenin aktif olması gerekli

Has_anDroid

Yönetici
Web sitesi
maalesef şuan için hiçbir yolu yok ve geri dönülmüyor da dönüş sağlanamıyor alt bootloader bellenimlerine..sadece oreo değil drag 1 0cak güncellemesindende alt boot sürümlerine geri dönüş mümkün değil..

Has_anDroid

Yönetici
Web sitesi
oreo nun altına düşebilir sorun yok onda bootloaderi düşüremez sadece

Has_anDroid

Yönetici
Web sitesi
yapabileceksin bootloader değişmeyecek alınan yedeği geri yüklemeden durum neoluyor değişiyor mu boot bilemiyorum şuan