• Merhaba Ziyaretçi sitemize üye olarak, forumumuzdan daha fazla faydalanabilirsiniz. Üye olmak için Tıklayın

Lg g3 yazılım hakkında

Merhaba dostlar benim sizlere bir sorum olacaktı. Şimdi benim elimde t-mobile ürünü d851 model numaralı bir lg g3 var. Ben bu cihaza türkiye cihazının romunu yüklemek istiyorum acaba böyle birşey yaparsam bi sıkıntı olurmu telefonda çökme, şebekenin gelmemesi gibi beni aydinlatirsaniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Not: bu arada cihaz kayıtsız...

Taner Avcı

GodCho XDA
Yönetici
Ben zamanında imei atılmış yurtdışıdan gelmiş Lg g3 modeline Türkiye romu atmıştım.

Twrp ile efs yedeklersen sıkıntı olmaz ama Lg cihazlarada güven olmaz kronikleşmiş hatalar çok var anakart arızası ekran dokunmatik hassasiyet kaybı gibi riskleri var Lg g4 ler kendi sistem güncellemelerinde bile tuğla oluyordu ben yaptım sıkıntı olmadı ama yinede riskli buluyorum Lg cihazları.

Ben zamanında imei atılmış yurtdışıdan gelmiş Lg g3 modeline Türkiye romu atmıştım.

Twrp ile efs yedeklersen sıkıntı olmaz ama Lg cihazlarada güven olmaz kronikleşmiş hatalar çok var anakart arızası ekran dokunmatik hassasiyet kaybı gibi riskleri var Lg g4 ler kendi sistem güncellemelerinde bile tuğla oluyordu ben yaptım sıkıntı olmadı ama yinede riskli buluyorum Lg cihazları.
Abi benim cihaz da t mobile yani imei atilmis cihaz bunun anakarti arizalandi bende kalktim aliexpresten anakart aldim bitane bi sıkıntı çıkmaz herhalde ya

Taner Avcı

GodCho XDA
Yönetici
Abi benim cihaz da t mobile yani imei atilmis cihaz bunun anakarti arizalandi bende kalktim aliexpresten anakart aldim bitane bi sıkıntı çıkmaz herhalde ya
Ben yinede uyarmak istedim.

Bu arada karıştırmışım stock rom atarsan twrp yalan olur. Saf android yükle saf sevmiyorum dersen bir yol daha var ( imei (efs) twrp ile yedek alıp sd kart veya google drive yedekle rom at şebeke gidecektir twrp tekrar kur yedek efs yi sisteme geri yükle) şebeke geri gelir.

Ben yinede uyarmak istedim.

Bu arada karıştırmışım stock rom atarsan twrp yalan olur. Saf android yükle saf sevmiyorum dersen bir yol daha var ( imei (efs) twrp ile yedek alıp sd kart veya google drive yedekle rom at şebeke gidecektir twrp tekrar kur yedek efs yi sisteme geri yükle) şebeke geri gelir.
Stock tr romu yuklemek istiyorum da tel rootsuz twrp yuklemek icin root atmak lazim demi

Taner Avcı

GodCho XDA
Yönetici
Aynen Lg'de tar yok imaj var geçici root atan uygulamalarla root atıp trwp imajı flaşlamak gerek yinede ben detaylı araştırma yaptım donanımsal olarak aynı olsada bana kalırsa bu Türkçe roma girme yapacaksan LineageOs kur daha güvenli T-mobil verisyonu var çünkü birde ben arabistan yada ırak malı cihaza rom atmıştım avrupa cihazı diye model uyumluluğu vardı Türkçe rom oldu !!!!!!

Ben uyarıları yaptım.

Her hangi arızada ben ( Taner Avcı ) ve www.androidatesi.com sorumlu değildir.

Kanceza

SUPER/ULTRA/MEGA/HİPER MODERATÖR
Merhaba dostlar benim sizlere bir sorum olacaktı. Şimdi benim elimde t-mobile ürünü d851 model numaralı bir lg g3 var. Ben bu cihaza türkiye cihazının romunu yüklemek istiyorum acaba böyle birşey yaparsam bi sıkıntı olurmu telefonda çökme, şebekenin gelmemesi gibi beni aydinlatirsaniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Not: bu arada cihaz kayıtsız...
T-mobile cihazlara tr rom atamazsın cihaz kabul etmez kaldıki attın diğelim bu seferde vihaz brick olabilir ki lg lerde malesef ota dçgüncellemeden bile berick olma ihtimali var sonra radio modem efs dosyaların uçar bunları yedeklesen dahi tmobile in sistemi boot üzerine yazılı olduğu için şebekede problem yaşarsın t--mobile cihaz kullandım ordan biliyorum
Sana tavsiyem lineageOS kurman daha stabil

Taner Avcı

GodCho XDA
Yönetici
Bende ilk rom attığım cihazı hatırlamadım bugün sahibine sordum o yüzden gelip hemen yazdım zaten scripte model d855 için yazısı varsa yüklenmez hata alır zaten sürekli uyarı yazdım...

Kanceza

SUPER/ULTRA/MEGA/HİPER MODERATÖR
Sanırım stock rom yüklemezsem iyi olur. Uyarılar icin teşekkürler. Peki bu bahsettiginiz lineageos romu nerden bulabilirim t mobile icin ve nasil yukleyecem bilgi verebilirmisiniz
Kardeşim telefona root atıp twrp kurman lazım
Sonra

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

rom dosyasını indir sonra

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

gapps dosyasını indir arm-7.1 olacak twrp den flash la flash bittikden sonra cache wipe işlemlerini yap bu kadar

Kardeşim telefona root atıp twrp kurman lazım
Sonra

rom dosyasını indir sonra

gapps dosyasını indir arm-7.1 olacak twrp den flash la flash bittikden sonra cache wipe işlemlerini yap bu kadar
Usta teşekkür ederim. Ya ben baktımda benim cihaza uygun root dosyası bulamadım.
Birde diyelim ki rom yukledim telefon kayitsiz ben ilerde imei caktirabilirmiyim acaba

Bunu Görüntüleyen Kullanıcılar Konu (Üye: 1, Ziyaretçi: 0)