YARDIM Yardım lazım

Yheta

AndroidAtesi
Şube
Antalya
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F
Herkese selamlar,
S7 Edge G935F model telefonumun şifresini unutmuştum ve de fazla bir bilgim olmadan 8.0 Stock Rom kurdum. Buraya kadar her şey normal gibi görünse de şu an telefonumun modeli G935FD oldu. Telefon çift imeili ve de hiçbir SIM kartı işlemi (arama, mobil veri, mesaj gibi) yapılmayan bir telefon oldu. İmei kontrolü yaptım ve yurtiçi telefonumun romdan sonra yurtdışı kayıtlı olduğunu fark ettim. Ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Lütfen yardım edin :(

(Android sürümüm 8.0)
(Konuyu yanlış yere açtıysam af eyleyin)

Yheta

AndroidAtesi
Şube
Antalya
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Eklemeyi unutmuşum:
İmei status: NG yazıyor.

erkan 01

AndroidAtesi
Şube
adana
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
samsung note fan n935f ds
cihaza tekrar cert seltıfıka yuklemesi yapmanız lazım...cihaza yenı rom yuklendıgınde ng yazar onu ok çevirebilmek için cert işlemi yapılması lazım..u ışlerden n anlamıyorsanız bir telefon tamırcisiyle görüşün...bulundugunuz il de yazılımla düzeltırler....büyük ihtimalde ımeı.repeır işlemi yapılır büyuk ıhtımalle..geçmiş olsun

Yheta

AndroidAtesi
Şube
Antalya
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
cihaza tekrar cert seltıfıka yuklemesi yapmanız lazım...cihaza yenı rom yuklendıgınde ng yazar onu ok çevirebilmek için cert işlemi yapılması lazım..u ışlerden n anlamıyorsanız bir telefon tamırcisiyle görüşün...bulundugunuz il de yazılımla düzeltırler....büyük ihtimalde ımeı.repeır işlemi yapılır büyuk ıhtımalle..geçmiş olsun
Hocam tamire götürdüm telefonumu. Sistemi tamamen bozmuşum, EFS dosyasını uçurmuşum ve IMEI uçmuş. Telefon sorunsuz şekilde çalışıyormuş yarın alacağım. 220 lira para istedi çok mudur sizce? Bu arada teşekkür yanıtınız için :)

erkan 01

AndroidAtesi
Şube
adana
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
samsung note fan n935f ds
rica ederim ....şimdi cert olayı oldugu için o fiyata yapmışlar..certten sonra seltifika yuklenecek bu seltıfıkalar biraz pahalı malesef.....dikkat edın cihazı sıfırlarsanız tekrar NG ye düşebilir...geçmiş olsun tekrardan