İp ucu WhatsApp'tan Sahte Konum Nasıl Atılır.?

Murad Ali

Turkish Hack Team®
Yönetici
Super Admin
Katılım
28 Nisan 2018
Mesajlar
4,247
Reaksiyon puanı
2,376
Puanları
200,051
Yaş
58
Konum
ADANA - TR / Sinsheim - DE
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
Android'li akıllı telefon ya da iPhone'unuzdaki WhatsApp'tan sahte konum göndermeihtiyacı hissedebilirsiniz. Neyse ki her iki mobil işletim sisteminde de bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Tabii insan ilişkilerinde her zaman için dürüstlük en iyisi, o nedenle bu ipucundan mümkün olduğunca az yararlanmanızı umuyoruz.

iPhone'da WhatsApp'tan Sahte Konum Atmak
Öncelikle akıllı telefonunuzda GPS konum servislerini etkinleştirin. Settings menüsündeki Privacy seçeneğine girin ve Location Services'ın etkin durumda olduğundan emin olun. WhatsApp'ın konum servislerine erişebiliyor olması lazım. Konum servislerini etkinleştirdikten sonra WhatsApp'ı açın.
Sahte konum paylaşmak istediğiniz kişiyle olan konuşmanızı açın, mesaj yazma kutucuğunun hemen solundaki + simgeli butona dokunun. Açılan seçenekler arasından Location'ı tercih edin.

Bu ekranda orijinal konumu paylaşmak için Send Your Current Location'a dokunmak yeterli oluyor.

WhatsApp ile sahte konum gönderimi içinse buradaki arama kutucuğuna dilediğiniz konum için sonucu verecek şekilde giriş yapın. Atmak istediğiniz konumu sonuçlar arasından seçin ve arkadaşınıza gönderin.

Android'de WhatsApp'tan Sahte Konum Atmak
Android'li akıllı telefonlarda da aynı aşamaları izleyebilirsiniz. Tek fark ise konum göndermek için mesaj yazma kutucuğunun yan kısmındaki ataş simgeli butonun kullanılması gerekliliği.

Android'de bu işlem için kullanılabilecek üçüncü parti uygulamalar da var. Bizim tavsiyemiz

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

uygulaması.
Kurulumun ardından Android'de Settings menüsündeki Developer Options'a erişin ve buradaki Select mock location app'ten yüklediğiniz Mock Locations uygulamasını seçin.

Uygulamayı çalıştırın. Atmak istediğiniz konuma ulaşın ve haritada üzerine dokunup basılı tutarak pinlemeyi sağlayın. Arayüzde sol kısımda bulunan ve yeşil renkli tick simgesine sahip olan butonu kullanın.

Ayrıca konumu etkin tutmak için bundan sonra duraklat butonuna dokunmayı unutmayın, aksi halde birkaç saniye sonra kapanıyor.
WhatsApp'ı açın, konum paylaşımı için gereken adımları takip edin. Mevcut konumunuzun Mock Locations ile ayarladığınız lokasyon olduğunu göreceksiniz. Bu yöntemle sahte canlı konum paylaşımı dahi yapabiliyorsunuz.
 
Son düzenleme:
Üst