Çözüldü TWRP RESTORE YAPTIKTAN SONRA SIM KART GİTTİ

hasanasiroglu

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
1
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
s7
Öncelikle binary yükleyerek cihazın efs onarımını yapın daha sonra sırası ile ses kısma home ve power butonları ile cihazı açın cihaz odin modunda açılacaktır mutlaka. Sonrasında stock rom flashlayın binary nin üzerine twrp flashlayamazsınız çünkü hata verecektir. Stock romu flashladiktan sonra birkez cihazi açın ve kontrol edin bütün fonksiyonlar çalışıyorumu diye sonrasında aynı tuş kombinasyonu ile ile cihazı tekar odin modunda açın ve twrp flashlayın twrpyi flaslamadan once odinden auto reboot seçeneğini kaldırın yukleme bittikten sonra cihazı twrp modunda acin
Aynen bu sırayı yapıyorum ancak binary versiyonum 5 ancak en son rom türkiye için G930FXXS4ESCB bu var bu da binary 4 sanırım odinle atarken binary hatası alıyorum.

hasanasiroglu

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
1
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
s7
COMBINATION_FA60_G930FXXU5ASD2 bundan daha düşün bir binary dosyasını kabul etmiyor bunu flashlayınca da tr orjinal stock romu düşük kalıyor odinle atılmıyor.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

bu linkteki romu denedim ben de binary uygun diye atıldı ama no command ekranına kadar geliyor orda kalıyor ( mavi ekran )

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Ozaman şöyle yapman lazım yedegin hala duruyorsa yedegini kur önce daha sonra cihazi acip yazilim bilgisinden bize bir ekran resmi at bir bakalım ona göre bir caresine bakalım

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Bir bu u ve s kafanızı karıştırmasın u4 ve s4 aynıdır combination dosyan u5 ise u5 indir yoksa s5 indir ikiside aynıdır

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Şuan kontrol sağladım ve s5 versiyon firmware mevcut s5 indireceksiniz

hasanasiroglu

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
1
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
s7
2950

Tr için bu çıkıyor programda o da s4 cihaz bilgisinde tam olarak hangi bilgi lazım böyle bi screen aldım ama

2951

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
O postum sonrasinda iki post daha attim okumadiniz sanırım combinatin dosyaniza karşılık gelen sürümü indireceksiniz ülke önemli değil ülke olarak global scs seçin btu olarak u5 ise u5 veya s5 gibi karşılık gelen versiyon seçeceksiniz

hasanasiroglu

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
1
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
s7
O postum sonrasinda iki post daha attim okumadiniz sanırım combinatin dosyaniza karşılık gelen sürümü indireceksiniz ülke önemli değil ülke olarak global scs seçin btu olarak u5 ise u5 veya s5 gibi karşılık gelen versiyon seçeceksiniz
Hayır okudum tabiki bunu ilk cevap yazdığınızda başlatmıştım indirmeyi global csc hangisi oluyor bana tam olarak şu romu kullanman gerek deme imkanınız var mı? Yükleyeceğim binary dosyasını biliyorsunuz.
Birde o romu yüklerken odin de yükleme sırası nasıl olmalı ve hangi odini kullanmalıyım program üzerinde değişiklik yapmalı mıyım ? ( çok dilim yandığı için soruyorum )

hasanasiroglu

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
1
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
s7
Tamam buldum BTU yazdım çıktı G930FXXU5ESD2 ben bu romu denedim no command ekranında kalıyor.İzlediğim adımlar;
Binary i yükledim geliştirici seçenekleri açtım.
Downloand mode aldım odinle sırayla seçerek'' BL AP CP CSC'' flasladım pass yazısını aldım telefon kendini yeniden başlatınca mavi ekranda '' no command '' yazsında kaldı.