Çözüldü TWRP RESTORE YAPTIKTAN SONRA SIM KART GİTTİ

hasanasiroglu

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
1
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
s7
Merhaba iyi forumlar arkadaşlar samsung s7 flat g390f cihazımda ilk olarak android 8.0 rootlu şekilde kullanmaktaydım magisk güncelleyince hat gitti (EFS DOSYASI BOZULDU) sonra bu forumdan yararlanarak combination binary ile düzelttim ama ne yaptıysam orginal rom yükleyemedim.
Sonra ben de twrp yükleyim costum rom yükledim Hovac.OS bir süre kullandım ancak konuşurken hoparlöre alınca tel de karşı tarafın sesi kendisine yankı yaptığı şikayeti aldım.Bunu araştırınca orginal rom olmadığı için diye yazılar okudum. Sonra xda dan the galaxy project tw8 i yüklemeye kadar verdim adımları izledim bootloander ve modem dosyalarını verdiği linkten indirip odinle flashladım ve romu yükledim açılmadı yükleyemedim.
Bu işleme başlamadan önce twrp ile yedekleme yapmıştım ona döneyim dedim.Twrp ile yedeklemeyi geri yükledim ancak bu seferde sim kart görmüyor.
Bunun üzerine yeni binary indirdim odinle flashladım sim düzeldi sonra

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

burdan fireware yi denedim orginal olur belki diye no command hatası aldım oda olmadı. Sonra tekrar twrp yükleyip yedeklemeyi kurdum gene sim yok. Ne yaptıysam olmuyor sim geri gelmiyor LÜTFEN YARDIMCI OLUN. :(

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Öncelikle binary ile efs onarımı yap sonra sammobile den orjinal cihazına uygun firmware dosyasını indir ve en son odin sürümü ile firmwareyi flashla muhtemelen verity hatası alabilirsin yani cihaz boot ekraninda takilabilir eğer öyle olursa twrp flashlayarak dm verity flashla twrp ile cihazın sorunsuz acilacaktir.

hasanasiroglu

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
1
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
s7
Öncelikle binary ile efs onarımı yap sonra sammobile den orjinal cihazına uygun firmware dosyasını indir ve en son odin sürümü ile firmwareyi flashla muhtemelen verity hatası alabilirsin yani cihaz boot ekraninda takilabilir eğer öyle olursa twrp flashlayarak dm verity flashla twrp ile cihazın sorunsuz acilacaktir.
Binary ve device benim uçtu son binary 5 oldu sanırım ona göre tr orginal rom yok diye biliyorum o linkteki binary i kullandım
İkincisi the glaxy project 8 romunu düzgün şekilde yükleme imkanım yok mu oda orginal 8 düzenlenmişi bootloander ve modem dosyalarını önce flashla odinle sonra yükle diyor o dosyaları neye göre seçiyoruz ve nasıl bir sırayla yüklüyoruz anlatmıyor

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Galaxy project dediğiniz rom biraz sorunlu bir rom açıkçası tavsiye etmem ama illaki kullanacam diyorsanız twrpden romu full wipe yaparak yükleyin önce kurulum bittikten sonra cihazı ve daha sonra tekrar cihazi odin moduna alarak bootloaderi bl ye modemide cpye ekleyerek flashlayın.

hasanasiroglu

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
1
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
s7
Galaxy project dediğiniz rom biraz sorunlu bir rom açıkçası tavsiye etmem ama illaki kullanacam diyorsanız twrpden romu full wipe yaparak yükleyin önce kurulum bittikten sonra cihazı ve daha sonra tekrar cihazi odin moduna alarak bootloaderi bl ye modemide cpye ekleyerek flashlayın.
Tamam çok teşekkür ederim ben de önce odinle bl ve cp flashlayıp rom yüklüyordum sanırım ondan olmuyor peki bu şekilde sim kart görmeme sorunuda düzelir mi hangi romu yüklediğim önemli mi yani bir de yine bu yüklemeleri yapmadan önce binary yükleyeyim mi

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Suan cihaz sim kartı görüyorsa binary yüklemeye gerek yok

hasanasiroglu

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
1
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
s7
Suan cihaz sim kartı görüyorsa binary yüklemeye gerek yok
Hayır görmüyor , yedekleme yüklü şuanda, binary den sonra twrp yüklemek çok zor oluyor direk twrp yükleyemiyorum odinle rom flashlamam gerekiyor açılsa da açılmasa da sonra twrp yükleyebiliyorum. Binary yüklü iken odinle twrp flashlayınca açılış ekranında ''image signature failed avoid ... ( aklımda kalan kelimeler) '' gibi bi hata alıyorum.
DOWNLOAND MODE : AP SWREV B:5 K:3 S:4
buna uygun orginal stock rom var mı g930f cihaz

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Yükelemeye calisirkenmi veriyor hatayı acilirkenmi?

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Öncelikle binary yükleyerek cihazın efs onarımını yapın daha sonra sırası ile ses kısma home ve power butonları ile cihazı açın cihaz odin modunda açılacaktır mutlaka. Sonrasında stock rom flashlayın binary nin üzerine twrp flashlayamazsınız çünkü hata verecektir. Stock romu flashladiktan sonra birkez cihazi açın ve kontrol edin bütün fonksiyonlar çalışıyorumu diye sonrasında aynı tuş kombinasyonu ile ile cihazı tekar odin modunda açın ve twrp flashlayın twrpyi flaslamadan once odinden auto reboot seçeneğini kaldırın yukleme bittikten sonra cihazı twrp modunda acin