Önemli Spotify “Ülkenizde Kullanılmıyor” Hatası Nasıl Giderilir.?

Murad Ali

Turkish Hack Team®
AndroidAtesi
Şube
ADANA - TR / Sinsheim - DE
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
Spotify, Google Play Store’da bulunan harika bir müzik hizmeti. Spotify uygulaması, kullanıcılarına müzik dışında podcast, sesli kitap, roman, film müziği gibi kategorileri de sunuyor. Google Play Store’da birçok müzik hizmeti sunan uygulama olsa da Spotify bu uygulamalar arasında en popüleri ve değerlisi.

Spotify uygulaması, kullanıcıların kendi çalma listesini oluşturmasına ve ruh hallerine göre çeşitli çalma listelerini bulmasına olanak sağlar. Hatta, en sevdiğiniz müziği çevrimdışı dinlemek için indirebilirsiniz. Tüm bu özellikler Spotify uygulamasını rakiplerine göre benzersiz kılıyor.

Ancak bildiğiniz üzere Spotify’ın tüm özelliklerine erişemeyebiliyorsunuz. İngiltere’de, ABD’de yayınlanan bazı müzikler, podcastlar ülkemizde erişime kapalı olabiliyor. Spotify’ın tüm özelliklerini kullanabilmeniz için bu sorunu çözmeniz gerekmekte. Bu makalemizde Spotify’ın “Ülkenizde Kullanılmıyor” Hatasını nasıl giderebileceğinizi anlatacağız.

Eğer Spotify’da “Ülkenizde Kullanılmıyor” hatası alıyorsanız yapmanız gereken tek şey VPN kurmak. VPN sayesinde konumunuzu farklı ülkede göstererek erişilmeyen müziklere erişebilirsiniz ve “Ülkenizde Kullanılmıyor” hatasını giderebilirsiniz. Bu rehber makalemizde bize yardımcı olacak uygulamanın adı “Hola VPN”

Adım 1: Her şeyden önce, Hola VPN’i Google Play Store’dan indirin. Android işletim sistemi için indirme bağlantısını aşağıda bulabilirsiniz.

İndir

Hola Free VPN Proxy

Geliştirici: Hola
Ücret: Ücretsiz

Adım 2: Hola VPN uygulamasını indirdikten sonra uygulama çekmecesinden bu uygulamayı açın. Karşınıza aşağıdakine benzer bir pencere gelecek, burada “I Agree” seçeneğine dokunmanız gerekiyor

Adım 3: Şimdi sol üst köşede yer alan bayrak simgesine dokunun ve ülke listesini açın. “Ülkenizde kullanılmıyor” hatasını gidermek istiyorsanız ABD, Birleşik Krallık veya Avustralya’yı seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Adım 4: Bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçtikten sonra Hola uygulaması içerisinden Spotify simgesine dokunun ve engelsiz müziğin tadını çıkarın!