Çözüldü SM-G935S Root Ekran Kilidi Sorunu

hvldmr

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Herkese merhaba.

Benim şöyle bir sorunum var. SM G935S u2 cihazım var. Yurtdışından geldiği için şebekesi gitti. Ben de farklı ROM'lar denedim. 7.0'a düşürdüm ve İMEİ attım. Global rom yükledim falan. Sonra şebeke için patch yaptım. Ama bir türlü olmadı. Bu arada ben öğrenciyim kendi imkânlarımla yaptım. Tanıdık telefoncuların box larını kullandım. Octoplus z3x falan. Ama olmadı. Sonra kargo ile bir telefoncuya gönderdim o da 10-15 tane falan ROM denedi sonra 8.0 stock ROM yükleyip chimera ile patch yükledi ve cihaz oldu. Bana geri gönderdi. Fakat cihazı kontrol etmeyi unutmuş.

Benim sorunuma gelecek olursak. Ana sorun şu cihaz hiç bir şekilde ekran kilidi yapılmıyor. Ne pin ne kaydırma ne de parmak izi hiç biri olmuyor. Aklıma efs geliyor ama o zaman da şebeke tekrar gider ve ben de öğrenci olduğum için şu sıra kargo ile tekrar gönderemiyorum. Ne yapmalıyım.

Bir de sanki cihaz biraz fazla ısınmaya başladı bu şebeke patch dan sonra.

Cevaplar için çok teşekkür ederim şimdiden.

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Factory reset yaparak cihazı sifirlamayi denedinizmi?

hvldmr

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Factory reset yaparak cihazı sifirlamayi denedinizmi?
Hocam aslında kendimi yapmamak için zor tutuyorum. Çünkü ben de chimera yok zar zor octoplus bulabilirim telefoncudan. Onunla da şebeke cert olmuyor. Yanı korkuyorum ya şebeke giderse diye.

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Zaten o cihazı sadece boxla yapabilirsin birkere box taktinmi cihaza cihaz gidiyon ondan sonra box olmadan pek birşey yapilamaz oluyor artık ama cihazda root varsa efs yedeği alıp deneyebilirsin.

hvldmr

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Zaten o cihazı sadece boxla yapabilirsin birkere box taktinmi cihaza cihaz gidiyon ondan sonra box olmadan pek birşey yapilamaz oluyor artık ama cihazda root varsa efs yedeği alıp deneyebilirsin.
Root var. Ama efs yedeği nasıl alınır bilmiyorum. Efs yedeği aldığım taktirde şebekenin gitmeyeceğine emin olabilir miyim?

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Efs backup uygulamalari var onlarla alabilirsiniz efs yedegini. Telefon öncelikli olmak üzere içerisinde yazılım ürünü barındıran hiç bir elektronik eşyanın kesin garantisi yoktur yani %100 olur diyemeyiz size, dersekte yalan söylemiş oluruz.

hvldmr

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Efs backup uygulamalari var onlarla alabilirsiniz efs yedegini. Telefon öncelikli olmak üzere içerisinde yazılım ürünü barındıran hiç bir elektronik eşyanın kesin garantisi yoktur yani %100 olur diyemeyiz size, dersekte yalan söylemiş oluruz.
Cevap için teşekkür ederim. Bakacağım. Yalnız şunu merak ediyorum. Benim sorunum ile direk karşılaşmış başka ustalarda olabilir belki forumda. Onlarda keşke bir cevap verseydi.

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Belki olabilir ama kimseyin cevap vermesi için zorlayamayiz, kaldiki boxla oynanmış bu tür cihazlarda böyle sorunların çıkması bize göre gayet normal.

hvldmr

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Belki olabilir ama kimseyin cevap vermesi için zorlayamayiz, kaldiki boxla oynanmış bu tür cihazlarda böyle sorunların çıkması bize göre gayet normal.
Bilmiyorum doğru mu anladım ama box olmadan da yapılabilirdi diyorsunuz yani. Ben telefoncuya verdim o box kullandı. Ben de bilmediğim için böyle sorun çıkacağını tahmin edemedim. Dediginiz gibi efs yedeği alıp factory reset deneyeceğim. Tekrardan teşekkür ederim.