Önemli Sd Kartı Ram Olarak Ekleyelim TAVSİYE

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,175
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Unknown
YAZILIM güncellendi fiyatı yükseldi

RedFox

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Lolipop
Cihaz
Samsung Galaxy Note 3
İki yıl önce ki facebook grup paylaşımım
ROOT gerekmez
Denenen cihaz s7 edge
Oreo da çalışmayabilir
Marsmallow ve nugat üzerinde denenmiştir
Her android cihaz da ekstra bir durum söz konusu olmadıkça çalışacaktır
Hızlı ve kaliteli bir sd kartınız olmalı bunu dikkate alın

Ek olarak
Sd kartı ram ram olarak ekleme konusuna göz atın

Sd Kartı Ram Olarak Ekleyelim TAVSİYE

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

TELEFON UZERINDEN GELİŞTİRİCİ MODUNU AKTIF EDİN

Bunun için Ayarlar- Telefon Hakkında- Yapım yada Derleme numarası üzerine gelip 7 kez tıklayın. Geliştirici seçenekleri ayarlar bölümü içinde görünecektir. Menü içinden hata ayıklamayı bulup aktif hale getirin.

SONRA ADB komut penceresini açın. Açacağınız pencere ADB ve Fastboot’un olduğu dizin içinde olmalıdır. Aksi takdirde vereceğimiz komutu cihazımız algılamayacaktır.

İndirdiğiniz ADB klasörünün içinde mouse sağ klik Yapınca komut ıstemı ıle ac ı tıklyın belirtilen seçeneği tıkladığımız zaman komut istemcisi gerekli dizinde açılmış olacaktır.

Şimdi cihazınızı bilgisayarınıza USB data kablonuzla bağlayın.

adb shell hemen akabinde sm list-disks komutlarını girelim ve enter’a basalım.

sm list-disks komutundan sonra disk: xxx,x şeklinde bir ID numarası belirecektir. Bunu bir yere not edin

Son işlem olarak artık Mikro-sd kartı dahili depolama birimine çevirecek komutu giriyoruz.

sm partition disk:xxx,x private

Örnek görselde olduğu gibi sm partition disk: komutunun hemen arkasına daha önce not aldığımız ID’yi yazıyoruz. Örnekte bu kod disk:179,0 olduğu için sm partition disk:179,0 private yazıp enter yapılmıştır.

Bundan sonrasında cihazınızın Ayarlar- Hafıza bölümüne giderek kontrol edebilirsiniz. Cihazın dahili depolama birimi toplamının Mikro-SD kart kapasiteniz kadar arttığını göreceksiniz
.

Son olarak Ayarlar- Hafıza- SD Kart bölümüne gelip sağ üstteki menüden veriyi taşıyı tıklıyoruz. Hepsi bu.​
Hocam merhaba. Bir sorum olacaktı. Hafıza kartını RAM olarak kullanma konunuzu da okudum ve yapmayı düşünüyorum. Fakat bunu da yapmak istiyorum. Sorum da bununla alakalı. SD kartım 32 GB Class 10 100 MB/s. Bunun bir kısmını RAM olarak eklemek, bir kısmını da cihazın depolamasına dahil etmek istiyorum. Bunu yapmak mümkün müdür? Yoksa aynı anda sadece birini mi yapabiliyoruz? Eğer olmuyorsa sadece RAM olayını yaparım. Sizce belirttiğim SD kartın ne kadarını RAM olarak ayırmalıyım? Uygulayacağım telefon Samsung Galaxy J7 (2015). 1,5 GB RAM'a sahip ve bu çok yetersiz kalıyor çünkü zaten 1 GB'tan fazlasını sistem kullanıyor aktif olarak. Ayrıca diyelim ki 4GB ayırdım, hafıza kartının kalanını yine kullanabilecek miyim normal harici depolama olarak?

Not: Sanırım yazma sisteminde sorun var. Yazı kutusuna tıkladığım an imleç kayboluyor sadece saliselik bir yazma imkanı oluyor. Tam çözemedim ama ne klavyemle ne de tarayıcımla alakalı. Sırf bu nedenle ögeyi denetleden düzenleyerek yazdım hepsini. Bir kontrol ederseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Has_anDroid

Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,175
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Unknown
Merhaba zaten cihaz sd kart ram ve sd kartin boyutlarina gore yazilim otomatik secim sunuyor siz arttirirp azaltabilirsiniz ayrilan kisim yazilim tarafindan swap dosyasi olusturularak isgal edilmekte geri kalan kismi kullanabilirsiniz elbet ama tavsiye edilen kullanmamak yani ek olarak kullandiginiz kernel cekirdegi rom vb de onemli bir faktir zaten root gerekiyor biliyorsunuzdur

RedFox

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Lolipop
Cihaz
Samsung Galaxy Note 3
Merhaba zaten cihaz sd kart ram ve sd kartin boyutlarina gore yazilim otomatik secim sunuyor siz arttirirp azaltabilirsiniz ayrilan kisim yazilim tarafindan swap dosyasi olusturularak isgal edilmekte geri kalan kismi kullanabilirsiniz elbet ama tavsiye edilen kullanmamak yani ek olarak kullandiginiz kernel cekirdegi rom vb de onemli bir faktir zaten root gerekiyor biliyorsunuzdur
Yani kullanmayın diyorsunuz ama benim depolamaya da ihtiyacım var. Kullansam çok sıkıntı olur mu? SD Kart özelliklerini yukarıda da yazmıştım 32 GB Class 10 100 MB/s. SD Kartı cihaz depolamasına dahil etmek isimli konunuzdaki uygulamayı yapamaz mıyım yani? Telefon 16 GB hafızaya sahip ve cidden yetersiz kalıyor. 32 GB lık SD Kartın bir kısmını RAM olarak kullanmak diğer kısmını da cihaz depolamasına dahil etmek istiyorum SD Kartı Cihaz Depolamasına Dahil Etmek adlı konunuzdan faydalanarak. Fakat merak ettiğim şey ikisi birbiriyle çakışır mı? Sanırım iki işlemde biçimlendirme yapıyor bu nedenle son olarak hangisini uygularsam o aktif olur gibi herhalde. Eğer öyleyse PC de yaptığımız gibi disk bölme yapamıyor muyuz yani SD Kartı sanki 2 farklı kartmış gibi tanıtmak. Örneğin 1 adet 8 GB ve 1 adet de 24 GB olarak ayırıp, 8 olanı RAM, 24 olanı da telefon hafızasına dahil etsek öyle bir şey de mi olmuyor? İkisine de ihtiyacım olduğu için böyle detaylı soruyorum.

RedFox

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Lolipop
Cihaz
Samsung Galaxy Note 3
hem dahili depolama olarak da hemde bunu kullanabilir miyiz?

birde benim cihaz 8 gb hafiza var,gta sa gibi oyunlari sd karta atip rahatca atip oynayamiyorum,surum 5.1 root var link2sd app2sd bolumleme vb herseyi denedim yinede olmuyor lutfen yardimci olun.
Arkadaş da aynısını sormuş hem ona da cevap olur.

tolga_23__

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
18
Hasan Hocam Swap Yaptım sorun Yok Android 9 Var Note 8 ve 64 GB Hafıza Kartı Var Samsung Orginal 2 GB Ayırdı Sistem Neyse Sorum Şudur Cihaz Yeniden Başlayınca Hep Uygulamaya Girip Swap Olan Butonumu Aktif Etmemiz Lazım Yoksa Gerekmezmi Daha

Has_anDroid

Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,175
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Unknown
ILK ETAPTA sd kart bos olmali swap ram bolumunu ayarladiktan sonra depolama olarak kullanimi deneyimleyin ve gozlemleyin takilmalar isinma kasma oluyorsa vazgecin tek kullanin denemeden birsey demek boraz guc