İp ucu Samsung cihazlarda EFS yedeği almak şarttır.!!!

Murad Ali

Turkish Hack Team®
AndroidAtesi
Şube
ADANA - TR / Sinsheim - DE
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
Telefonunuz Rootlu olmalıdır.!!

İşlemlere başlamadan önce Microsoft .NET Framework v4.5.1 mutlaka yükleyiniz.
Windows 7, 8, 8.1, 10 ile uyumludur.

Microsoft .NET Framework v4.5.1 indirmek için tıklayınız.

EFS_Professional_2.1.80_BETA indirmek için tıklayınız.

Telefonda Ayarlar >> Cihaz Hakkında >> Yapım Numarasına 7 8 kere tıklayın >> Geliştirici Seçenekleri gelecektir bir üst menüye.
Geliştirici Seçenekleri >> USB Hata Ayıklamayı aktif edin , telefonu bilgisayara bağlayın. (Bu arada EFS PRO açık olsun)
Your device is OFFLINE derse , ayıklamayı kapatın cihaz bağlı iken tekrar açın size soru soracak TAMAM deyin
Ondan sonra programda komutlar ilerleyecek bu sefer size root yetkisi soracak gene telefondan izin verin.
Bu duruma geldikten sonra Backup kısmına geçiniz, Device Filters kısmından Cihazınızı seçiniz, ondan sonra Solda EFS olanı seçin geri kalanı seçmenize gerek yok ve Backup'a basınız.
(Cihazınız listede yoksa dert etmeyin All partitions kısmını seçin, Deselect All deyin EFS ' yi bulup seçin ve aynı işlemleri yapın.)

EFS Professional klasöründe ve Telefonumuzun hafızasında EFSProBackup klasörü oluştu içinde de .tar uzantılı dosyamız mevcut. (Sonra bunu farklı yerlerde saklayabiliriz mesela hafıza kartı.)

EFS Yedeğini Geri Yükleme İşlemi

Restore kısmına ulaşıyoruz.
Refresh tuşuna basıyoruz ve orada (PC) olan dosyamızı seçip, bir sorun yoksa RESTORE tuşuna basıyoruz ve bekliyoruz. Sonuç başarılı olduktan sonra telefonu yeniden başlatınız

RESİMLİ ANLATIM KAYNAKTA: Samsung Telefonlarda İmei Yani EFS Yedeği Alma ve Geri Yükleme (Resimli Anlatım) - TeknoSeyir

Mustafa Karakuş

AndroidAtesi
Şube
Balıkesir
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Telefonunuz Rootlu olmalıdır.!!

İşlemlere başlamadan önce Microsoft .NET Framework v4.5.1 mutlaka yükleyiniz.
Windows 7, 8, 8.1, 10 ile uyumludur.

Microsoft .NET Framework v4.5.1 indirmek için tıklayınız.

EFS_Professional_2.1.80_BETA indirmek için tıklayınız.

Telefonda Ayarlar >> Cihaz Hakkında >> Yapım Numarasına 7 8 kere tıklayın >> Geliştirici Seçenekleri gelecektir bir üst menüye.
Geliştirici Seçenekleri >> USB Hata Ayıklamayı aktif edin , telefonu bilgisayara bağlayın. (Bu arada EFS PRO açık olsun)
Your device is OFFLINE derse , ayıklamayı kapatın cihaz bağlı iken tekrar açın size soru soracak TAMAM deyin
Ondan sonra programda komutlar ilerleyecek bu sefer size root yetkisi soracak gene telefondan izin verin.
Bu duruma geldikten sonra Backup kısmına geçiniz, Device Filters kısmından Cihazınızı seçiniz, ondan sonra Solda EFS olanı seçin geri kalanı seçmenize gerek yok ve Backup'a basınız.
(Cihazınız listede yoksa dert etmeyin All partitions kısmını seçin, Deselect All deyin EFS ' yi bulup seçin ve aynı işlemleri yapın.)

EFS Professional klasöründe ve Telefonumuzun hafızasında EFSProBackup klasörü oluştu içinde de .tar uzantılı dosyamız mevcut. (Sonra bunu farklı yerlerde saklayabiliriz mesela hafıza kartı.)

EFS Yedeğini Geri Yükleme İşlemi

Restore kısmına ulaşıyoruz.
Refresh tuşuna basıyoruz ve orada (PC) olan dosyamızı seçip, bir sorun yoksa RESTORE tuşuna basıyoruz ve bekliyoruz. Sonuç başarılı olduktan sonra telefonu yeniden başlatınız

RESİMLİ ANLATIM KAYNAKTA: Samsung Telefonlarda İmei Yani EFS Yedeği Alma ve Geri Yükleme (Resimli Anlatım) - TeknoSeyir
einize sağlık,bende bunu soracaktım,önemli konu..Malum sütten ağzımız yandı..:)

Musthace

AndroidAtesi
Şube
Istanbul
Android Sürüm
Marshmallow
Cihaz
Samsung galaxy j7 prime
@undefined, peki su an cihazım rootlu ve ben efs yedeği aldıktan sonra stock rom atıcam haliyle root kalkmış ve efs yolu bozulacak restore yapabilecekmiyim bu programla cevaplarsan sevinirim dostum.