S9 PLUS OEM KİLİDİ KARIŞIKLIĞI ??

Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S9 Plus
Arkadaşlar telefonu aldığımda romluydu fakat devamlı duruduruldu hatası veriyor ve recoveryden rom attığımda kırmızı hatalar çıkıyordu.Bende orjinal rom a çevirdim mecburen tekrar root atmaya çalıştığımda oem saçmalığını fark ettim neyse oem kilidini açmaya çalıştığımda telefonu sıfırlıyor tamam dedim sıfırladım cihazı bir güzel kurdum tekrar baktım yine oem gözüküyor ve yine sıfırla kısmı geliyor kafam karıştı acaba dedim recovery falan atmaya çalışsam atar mı ? neyse odin i açtım recovery i atmaya çalıştım "PASS" yazdı yeşil yazı çıktı aha dedim oldu heralde.Sonra recovery ye almaya çalıştım orjinal recovery çıktı yani twpr çıkmadı ? tekrar attım yine aynısı oldu bu arada download moda aldığımda oem kısmı off yazıyordu yinede attım odin de "PASS" yazdı hani attıysa nereye attı kafam cidden karıştı yoksa 1 hafta beklemem mi lazım kendi otomatik on olacak mı ?

---- Mesaja ek olarak ----

recovery atıyorum pass diyor resimde ki gibi ama recovery moda aldığımda orjinal recovery çıkıyor TWRP çıkmıyor

---- Mesaja ek olarak ----

Resim https://i.hizliresim.com/pbjo9z.png

Son düzenleme:
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
S7 edge
simdi soyle bi durum var twrp atarken odin den f.reset auto reset secenekleri kaldir
birde twrp pass dedikten sonra tel direk recovery atman lazim yoksa isletim sistemi acilirsa orjinal recovery ile acilir

Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S9 Plus
simdi soyle bi durum var twrp atarken odin den f.reset auto reset secenekleri kaldir
birde twrp pass dedikten sonra tel direk recovery atman lazim yoksa isletim sistemi acilirsa orjinal recovery ile acilir
Evet aynen öyle yaptım ve oldu teşekkür ederim.