Çözüldü S9 Duos volte sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mahsumalix

AndroidAtesi
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S9 Duos
Merhaba arkadaşlar. Yazılımsal işlemlerde iyi düzeyde anlarım. Yurtdışından samsung s9 exynos 9810 işlemcili (g960f/ds) çift simli cihazını aldım. İmei pasaport kaydını tamamladım. Kurdum açtım baktım ayarlarda volte yok. Csc nin TUR yapılmasıyla çözülüyormuş. Araştırdım. Duos modeli için belli başlı ülkelerin romu var. Tr romu sadece tek simli s9 modelleri için varmış. Çift simli model için yok. Şimdi ben Tek simli TR romunu odinle flashlasam olur mu? Trdeki s9 lar arasındaki tek fark çift simli olması.. Brick etmekten tedirgin oluyorum. Tr deki stock romun multi csc si oxm, bendeki odx yazılımsal olarak farkta bu...
Not: 4.5G de sorun yok.

Ekli dosyalar

Murad Ali

Turkish Hack Team®
AndroidAtesi
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
Merhaba arkadaşlar. Yazılımsal işlemlerde iyi düzeyde anlarım. Yurtdışından samsung s9 exynos 9810 işlemcili (g960f/ds) çift simli cihazını aldım. İmei pasaport kaydını tamamladım. Kurdum açtım baktım ayarlarda volte yok. Csc nin TUR yapılmasıyla çözülüyormuş. Araştırdım. Duos modeli için belli başlı ülkelerin romu var. Tr romu sadece tek simli s9 modelleri için varmış. Çift simli model için yok. Şimdi ben Tek simli TR romunu odinle flashlasam olur mu? Trdeki s9 lar arasındaki tek fark çift simli olması.. Brick etmekten tedirgin oluyorum. Tr deki stock romun multi csc si oxm, bendeki odx yazılımsal olarak farkta bu...
Not: 4.5G de sorun yok.
Anladığım kadarı ile Cihazın Snapdragon işlemcili. Cihazın Root değilse ona çözüm bulmak zor. Root edip kullanacağım dersen sitemizde Snapdragon işlemcili Custom Romlara bir bak gereken yardımı yaparız.

mahsumalix

AndroidAtesi
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S9 Duos
Murad Ali
Konu da belirttimgibi hocam exynos işlemcili. TR dekinden tek farkı çift simli olması... S9 larda bayağı versiyon farkı var. Bende eskiden yazılım işlemlerine bakardım. Çok oldu bırakalı... Benim cihaz Exynos G960F/DS (Dual Sim) , Tr deki Samsung garantililer sadece Exynos G960F

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...