Önemli S7 S7 Edge SW REV CHECK FAİL HATASI DRAG Güncellemesinden Sonra Versiyon Düşürme

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Super Admin
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
Arkadaşlar buna elimdeki birkaç cihaz dada şahit oldum bootloader DRAG sürüme güncellenmiş s7 edge s7 flat cihazlar tabiri caizse pusulasını şaşırıyor ilerleen güncellemeler ile samsung bu sorunu aşacaktır diye umuyor..

S7 S7 Edge SW REV CHECK FAİL HATASI DRAG Güncellemesinden Sonra Versiyon Düşürme

DİKKAT DRAG KODLU GÜNCELLEME S7 S7 EDGE CİHAZLARI ADETA BOZMAKTA
BU DA MAALESEF SAMSUNGUN YILDIRMA POLİTİKALARINDNA BİRTANESİ DİYE DÜŞÜNMEKTEN KENDİMİ ALAMADIM 2 GÜNDÜR UĞRAŞTIĞIM CİHAZLARDADA BUNU YAŞADIM
BİZZAT YAŞADIM BİRKAÇ CİHAZDA

Custom romla işi çözerim diye düşünmekte doğru tespit değil yine bazı durumlarda romuna göre değişir ve supersu magisk gibi boot dosyasını yamalayacak olan işlemlerde TWRP DONMAKTA CİHAZ ÖLÜ EKRANA DÜŞMEKTE (DEATH SCREEN)

fail sw hatası
binary hatası
odin fail hatası
z3xbox hatası vb problemler yaşayabilirisniz

Örnek olarak bizzat denediğim yöntem ancak tam sağlıklı bir şekilde bootladeri düzeltmiyor

DRAG sürümü flashladınız sonra custom rom yükledinizi ya yüklenmeyecek yada twrp hata verip donacak

twrp den flashlanabilir bootloader dosyalarına ihtiyacınız olacak kimi custom romların içinde aroma yükleyicide bootloader flash seçeneği bulunmakta eğer yok ise odinden flashlanabilir BL dosyasına ihtiyacınız var

Ve yine DRAG üzerine sürüm düşürme işlemi yapmak isteyenler odinde sw binary fail vb hatalar alabilirler

ROM YÜKLEME YÖNTEMİNİ ŞU ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRCEKSİNİZ

BL seçeneği boş kalacak
AP CP CSC(HOME CSC DEĞİL) seçilip flashlama yapıldığı taktirde pass alırsınız odınden arcından BL dosyasını tek olarak seçip flashlıcaksınız

BAZI DURUMLARDA EVİNİZDEKİ İMKANLAR YETERSİZ KALABİLİR TAM MANASI İLE ONARIM İŞLEMİ İÇİN Z3XBOX GEREKLİDİR

Lewent70

AndroidAtesi
Z3xbox bircok cesidi var 935f goren az denedim basaramadim hocam hangi z3Xbox u yuklemem lazim

Has_anDroid

Super Admin
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
Z3xbox bircok cesidi var 935f goren az denedim basaramadim hocam hangi z3Xbox u yuklemem lazim
Eğer güncel ise box serverdan ücreti karşılığında hizmeti aldıysanız herşeye erişebilirisniz

Has_anDroid

Super Admin
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
şuan için box ile işlemler mümkün değil drag bootloader üzerinde

sahinli41

AndroidAtesi
Arkadaşlar buna elimdeki birkaç cihaz dada şahit oldum bootloader DRAG sürüme güncellenmiş s7 edge s7 flat cihazlar tabiri caizse pusulasını şaşırıyor ilerleen güncellemeler ile samsung bu sorunu aşacaktır diye umuyor..

S7 S7 Edge SW REV CHECK FAİL HATASI DRAG Güncellemesinden Sonra Versiyon Düşürme

DİKKAT DRAG KODLU GÜNCELLEME S7 S7 EDGE CİHAZLARI ADETA BOZMAKTA
BU DA MAALESEF SAMSUNGUN YILDIRMA POLİTİKALARINDNA BİRTANESİ DİYE DÜŞÜNMEKTEN KENDİMİ ALAMADIM 2 GÜNDÜR UĞRAŞTIĞIM CİHAZLARDADA BUNU YAŞADIM
BİZZAT YAŞADIM BİRKAÇ CİHAZDA

Custom romla işi çözerim diye düşünmekte doğru tespit değil yine bazı durumlarda romuna göre değişir ve supersu magisk gibi boot dosyasını yamalayacak olan işlemlerde TWRP DONMAKTA CİHAZ ÖLÜ EKRANA DÜŞMEKTE (DEATH SCREEN)

fail sw hatası
binary hatası
odin fail hatası
z3xbox hatası vb problemler yaşayabilirisniz

Örnek olarak bizzat denediğim yöntem ancak tam sağlıklı bir şekilde bootladeri düzeltmiyor

DRAG sürümü flashladınız sonra custom rom yükledinizi ya yüklenmeyecek yada twrp hata verip donacak

twrp den flashlanabilir bootloader dosyalarına ihtiyacınız olacak kimi custom romların içinde aroma yükleyicide bootloader flash seçeneği bulunmakta eğer yok ise odinden flashlanabilir BL dosyasına ihtiyacınız var

Ve yine DRAG üzerine sürüm düşürme işlemi yapmak isteyenler odinde sw binary fail vb hatalar alabilirler

ROM YÜKLEME YÖNTEMİNİ ŞU ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRCEKSİNİZ

BL seçeneği boş kalacak
AP CP CSC(HOME CSC DEĞİL) seçilip flashlama yapıldığı taktirde pass alırsınız odınden arcından BL dosyasını tek olarak seçip flashlıcaksınız

BAZI DURUMLARDA EVİNİZDEKİ İMKANLAR YETERSİZ KALABİLİR TAM MANASI İLE ONARIM İŞLEMİ İÇİN Z3XBOX GEREKLİDİR
Yani drag kodlu güncelleme de ayvayı yedik mi.. Cihaz ne hale geliyor detay verir misin

NOE

AndroidAtesi
Bende drag sürümü sonrası aynısı oldu custom rom kernel recovery fark etmeksizin cihazı sabıttıryor bende odin ile son gelen güncelleme ile cihazı güncelleyip ardından twrp yükledikten sonra sadece bazı romları kurabiliyorum diğerlerinin çoğunda gene hata veriyor ve bazen data yi görmüyor oreo yükeldim şimdi sıkıntı yok gibi

Has_anDroid

Super Admin
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S8+

Kk2144

AndroidAtesi
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
IMG_20180524_131819_714.jpg
Sa.

Yurtdisi S7 edge sm-g935fd cihazimiza imei attirmistik. Daha sonra yanlislikla mart 2018 guncelleme alinca sebeke gitti. Sizin videolariniz yardimiyla factory binary atarak orjinal imeiye dondurdum. Cihaz g935fd idi ama cift imei olarak orjinal imei ler gozukiyordu. Sonra rom atmak istedigimde sw rev. Check fail hatasi verdi. Daha sonra odinde Bl dosyasini yuklemeden 4 tane rom denedim ayni hatayi verdi. İslemlere baslamadan onceki yazilim hali fotodaki gibiydi. Daha guncel bir rom mu atmak gerekiyor acaba. Bir de maalesef yurtdisindayim su anda telefonu size gonderme imkanim yok.

Kk2144

AndroidAtesi
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Guncel