Çözüldü s7 edge root öncesi garanti durumu

mami1905

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
3
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
öncelikle selamlar. 1 seneden fazladır s7 edge kullanıyorum.kaskosu vardı ama bitti normal garanti de bildiğiniz gibi birçok şeyi kullanıcı hatası deyip karşılamıyor. eskiden kullandığım s4 cihazı custom rom ile kullanıyordum ve çok memnundum.aynısını bu cihazada yapmak istiyorum. cihazı rootlayacağım ama ileride ghost screen hatası ile karşılaşmaktan korkuyorum.bu sıkıntı ile karşılaşma ihtimalim genel anlamda nedir ve ayrıca root işleminden sorna kullanamıycam cihaz özelliği varmı shealt tan başka. umarım konuyu doğru yere açmışımdır . iyi forumlar

uluturk

Back-End Developer
Editor
Reaksiyon puanı
65
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Kullanıcı hatasından dolayı oluşan arızaların garanti tarafından karşılanmamasının şartları belirlidir bunlar cihaz içerisinden çıkan garanti koşullarında mevcuttur, garanti koşullarında açık bir şekilde belirtilmeyen her türlü hata üreticiye aittir. Söz konuşu şu ki bizler aslında toplum olarak hatalı değilde bilinçsiz yani haklarını bilmeyen araştırmayan kullanıcılarız.

Ghost screen olayı içinse şu konuyu inceleyebilirsiniz.

Ghost Screen

mami1905

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
3
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Evet dediğiniz gibi sıkıntımız bilinçsiz olmak sonuna kadar haklısınız. Öte yandan asıl söylemek istediğim teknoloji konusunda şanssız biriyim. 1.5 senedir özenle kullandım ve sıkıntı yaşamadım root yaptıktan sonra da aynı özenli kullanmaya devam edicem ama beni korkutan şey ise root tan sonra garanti dışı olacak cihaz ve şanssızlığım devreye girer normalde garanti kapsamında olan bi arıza çıkar ve bunu garanti kapsamında yaptıramamak

hukum1970

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
28
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
3 sene oldu aldıktan 1 hafta sonra root ,rom vs yaptım tırsmadım değil bahsetiğin konulardan ötürü .herhangi bir sıkıntı yaşamdım .Shealt çalışıyor sıkıntı yok yalnız.güvenli dosya vs oda pek sağlıklı değil root olduğu için..
Samsung Pass uygulaması sıkıntılıydı ben kulanmadığım için üzerine düşmedim şimdi nasıl bilmiyorum .
onundışında zaten herşey var..

uluturk

Back-End Developer
Editor
Reaksiyon puanı
65
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Evet dediğiniz gibi sıkıntımız bilinçsiz olmak sonuna kadar haklısınız. Öte yandan asıl söylemek istediğim teknoloji konusunda şanssız biriyim. 1.5 senedir özenle kullandım ve sıkıntı yaşamadım root yaptıktan sonra da aynı özenli kullanmaya devam edicem ama beni korkutan şey ise root tan sonra garanti dışı olacak cihaz ve şanssızlığım devreye girer normalde garanti kapsamında olan bi arıza çıkar ve bunu garanti kapsamında yaptıramamak
Şimdiye kadar kullandığım bütün cihazları aldığım gün rootladım rootsuz hiç cihaz kullanmadım, ne yalan söyleyeyim garantilerede hiç yolum düşmedi arıza durumlarında kendim müdehale ettiğim için. Aslında dediğiniz gibi söz konusu elektronik eşya olunca birazda şans lazım. Fakat iyi bir araştırma yaparsanız emin olun root aslında zararlı bir şey değil, tabiki birde amaç önemli burada eğer cihazınızı modifiye etmek dışında bir şeylere ihtiyaç duymuyorsanız cihazı olduğu gibi kullanmak her zaman daha iyidir. Rootdan dolayı zarar gören bütün cihazlara kesinlikle yüzde yüz kullanıcı hatası ve bilinçsiz kullanım diyebilim. Örnek vereyim root kullanan bir çok kullanıcı ses ayarlarıyla oynamayı çok sever ve cihazın hoparlörünün desteklemediği ohm ve db değerlerine ayarlar sesi ve bir hafta sonrada cihazı rootladım cihazım bozuldu diye forumlarda gezip kendine çözüm bulacak birilerini arar. Aslında yapılması gereken sizin gibi bir şeyi yapmadan önce kendisine yardım edecek birilerini bulması lazım ve adım adım bilgi alarak bilinçli bir şekilde işlem yapması lazımki bilmediği bir işlem yaptığı sırada cihazı zarar görmesin.

mami1905

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
3
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Şimdiye kadar kullandığım bütün cihazları aldığım gün rootladım rootsuz hiç cihaz kullanmadım, ne yalan söyleyeyim garantilerede hiç yolum düşmedi arıza durumlarında kendim müdehale ettiğim için. Aslında dediğiniz gibi söz konusu elektronik eşya olunca birazda şans lazım. Fakat iyi bir araştırma yaparsanız emin olun root aslında zararlı bir şey değil, tabiki birde amaç önemli burada eğer cihazınızı modifiye etmek dışında bir şeylere ihtiyaç duymuyorsanız cihazı olduğu gibi kullanmak her zaman daha iyidir. Rootdan dolayı zarar gören bütün cihazlara kesinlikle yüzde yüz kullanıcı hatası ve bilinçsiz kullanım diyebilim. Örnek vereyim root kullanan bir çok kullanıcı ses ayarlarıyla oynamayı çok sever ve cihazın hoparlörünün desteklemediği ohm ve db değerlerine ayarlar sesi ve bir hafta sonrada cihazı rootladım cihazım bozuldu diye forumlarda gezip kendine çözüm bulacak birilerini arar. Aslında yapılması gereken sizin gibi bir şeyi yapmadan önce kendisine yardım edecek birilerini bulması lazım ve adım adım bilgi alarak bilinçli bir şekilde işlem yapması lazımki bilmediği bir işlem yaptığı sırada cihazı zarar görmesin.
Yardım ve yorumlarınız için teşekkürler öncelikle. Root olayı android de bi özgürlük aslında. Daha önce s4 kullanıyordum custom rom lu modlama lar filan baya vardı tam istediğim gibiydi yani. Şimdide aynı şekilde kullanmak istiyorum s7 edge yi ve bu konuda sizin kadar olmasa da yeterli derecede bilgi sahibiyim diyebilirim. Sadece başta anlattığım konudan dolayı biraz çekiniyordum ama muhtemelen birkaç gün içinde custom rom kullanıyor olurum.

uluturk

Back-End Developer
Editor
Reaksiyon puanı
65
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Paylaştığım konuyu okuduysanız bu durumun rootsuz ve stock romlarda dahi olabileceği açık bir şekilde yazıyor

uluturk

Back-End Developer
Editor
Reaksiyon puanı
65
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge