Önemli S7 Edge Portre Modu Yüksek Ram Kullanımını Azaltmak

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Super Admin
Katılım
10 Eki 2017
Mesajlar
5,404
Beğeniler
2,994
Puanları
120,023
Yaş
32
Konum
İzmir
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
#1
Merhaba forumdaşlar

Bildiğiniz gibi gcam sürekli güncellenmekte v5 ve v6 sürümü ile beraber s7 ve s7 edge cihazlarda iyileştirmeler mevcut ancak ram kullanımı hala üst düzeyde

stock cihazlarda çok yapacak birşey yok bk disabler yada packgace disabler ile gereksiz servisleri devredışı bırakmak ve greenfy ile uygulamaları uyutmak gibi seçenkleriniz var bunların sonucunda ram kullanımızınız düşecektir....Gerekenler

rootsuz cihazlar

STOCK ROMLARDA BK DİSABLER YADA PACKGACE DİSABLER PRO
Greenfiy uygulamasırootlu cihazlarda

Ayıklanmış hafifletilmiş custom yada stock rom kullanmak
custom kernel örnek kernel lmk destekli superkernel

Android'in LMK (Düşük Hafıza Katili)

ROOT lu cihazlar:

Sanırım bu bellek ile ilgilidir. Google kamera uygulamasınıı çalıştırdığınızda 1 GB boş raminiz varsa çalıştırmadan önce, bununla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Öncelikle debloated olan yani gereksiz sistem servis ve uygulamalarının kaldırıldığı bir stock yada custom rom yüklü olan s7 edge SM-G935F'iniz var. Ayrıca, Greenify'ı (Google Kamera da kış uykusuna yatırılmak üzere listesine dahil edilmiş olmalıdır) ve Autostart işlevi, yani yalnızca arka planda çalışmasını istediğiniz uygulamaları seçmiş olmalısınız.

Çoğu zaman, 1.1 GB ile 1.4 GB arasında boş RAM var. Ancak Google Kamerayı kullandıktan sonra, mevcut RAM 400 MB ve 700 MB arasında azalır. Bununla birlikte, V5 kullanıyorum ve uygulama tarafından yeniden başlatma veya çökme yaşanmadı hiç. Google Kamerayı kullandıktan sonra tekrar kış uykusuna yatırıyorum greenfiy ile buda rami rahatlatıyor ve oyun açmak veya "ağır" bir şey açmak istersem Android'in LMK (Düşük Hafıza Katili) geri kalanı ilgileniyor.

Son olarak, özel LMK değerlerine sahip bir Çekirdek (SuperKernel Kernel 2.10.5) kullandığımdan bahsetmek gerekir. . Ve galaksi S7 kenarındaki (SM-G935F) mevcut RAM'i yönetirken bu belki bir miktar avantaj sağlayabilir.
 
Üst