Önemli Rootsuz Cihazlarda Sistem Uygulamalarını %99 Kaldırmak Videolu Anlatımlarım

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,184
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy S10+ 512 GB
nasıl olmuyor telefonu görüyormu pc eminmsiniz

samizeldestan

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
61
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy Note FE
nasıl olmuyor telefonu görüyormu pc eminmsiniz
Uğraşırken oldu cmd den kaynaklanmış telefonu görüyor şimdi dediginiz şekilde silme işlemini yapıyorum ancak telefondan baktigim zaman uygulama normal boyutuyla hala duruyor

Has_anDroid

Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,184
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy S10+ 512 GB
normal boyutu değil 0 byte yazması lazım cihaz nedir android sürümü nedir

samizeldestan

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
61
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy Note FE
normal boyutu değil 0 byte yazması lazım cihaz nedir android sürümü nedir
Note Fe android 8 var bugün işyerimde ki bilgisayar da denedim oldu sanırım gözükmüyor çünkü sildiklerim. Bu yöntemle acaba host dosyasına reklam engelleme işini de yapabilir miyiz

Has_anDroid

Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,184
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy S10+ 512 GB
Maalesef

efsanevii

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
228
Note Fe android 8 var bugün işyerimde ki bilgisayar da denedim oldu sanırım gözükmüyor çünkü sildiklerim. Bu yöntemle acaba host dosyasına reklam engelleme işini de yapabilir miyiz
arkadaşlar windows 10 kullananlar power shell ( yönetici), windows 7 vs ise cmd üzerinden açtıktan sonra telefonu hata ayıklamayı açıp usb bağladıktan sonra sırayla verdiğim parantez içerisindeki kodları deneyerek hasan abinin videosunuda izleyerek yapabilirler android 7.0 da işe yarıyor kesin
KODLAR
( adb devices ) enter
( adb shell ) enter
( cmd package list package ) enter deyip
( pm uninstall -k --user 0 ) kaldıracağınız uygulamanın paket adı

örnek: pm uninstall -k --user 0 com.google.android.talk olacak şekilde enter deyip success yazısını gördükten sonra işlem başarılı bir şekilde gerçekleştiğini göreceksiniz.. test edilen cihaz a5 2017...

Has_anDroid

Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,184
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy S10+ 512 GB
güncel

Has_anDroid

Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,184
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy S10+ 512 GB

kralilletyus

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
3
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
S8+
Azizim size ve tüm üyelere selamlar...

Bir kaç gün önce buraya üye oldum. Uzun zamandan beri kullandığım telefonum artık bırak beni diye yalvarmaya başlayınca, bu ocak ayında Knox sayacı 0x0 olan bir Galaxy S8 plus aldım. Cihaza diyebileceğim hiç bir yok, her şeyi ile mükemmel ancak, sanırım Android 8.0.0 ın geldiği son nokta resmen kullanıcıları kendinden nefret ettirmeye ve delirtmeye odaklanmış. Bu konuda oldukça azimliler bu belli... ki yıllar önce ilk satın aldığım telefondan itibaren ya Motorola ya da Samsung dan başka bir şey kullanmadım.

Cihaza yüklenmiş olan İşleteMEME sistemi, milyon adet gereksizlik ile ve zırvalık la doldurulmuş. Dolayısı ile o harika cihaz daha kutusundan çıktığı andan itibaren hem satın alanı hem de kendini sinir hastasına dönüştürüyor.

Eski bir bilgisayarcı olarak... ki uzun zamandan beri ruh sağlığımı korumak sebebiyle o piyasadan uzaklaştım... Şu anda ki işletim sisteminde bulunan bazı abuk subuk özellikler beni fena halde rahatsız etti. ...Horoz ölse de göz hala çöplük de kalıyor gerçekten... Bu yüzden telefonumdaki gerekmeyen şeyleri garanti kapsamının dışına çıkmadan kaldırmak ...ki bu durum onca parayı veren hiç kimsenin işine gelmez... için araştırma yaparken videolarınıza ve anlatımlarınıza rastladım.

Emeğinize ve bilginize sağlık...
Yöntemi herhangi bir şeyi atlamadan dikkatlice uyguladığımız da gerçekten işe yarıyor... Bazı en gereksiz uygulamaların bir iki tanesini denemek için kaldırdım ve oldu.
Şimdilik listesini verdiğiniz komutların hangisinin neye yaradığını bilmediğim için çok da fazla bir şeye dokunmadım. Ancak yine yaptığım bir araştırma da şu Knox ve yeni şekli ile Güvenli Klasör konusu ile ilgili ipe sapa gelir bir açıklama bulamadım.

Package Names Viewer uygulaması ile bir çok tanıdığımız uygulamayı ve komutlarını görebiliyoruz ancak, bir o kadar da cihazı mahfeden, gizlice ve bizim isteğimiz dışında işgüzarlık eden, oraya buraya bağlantı kuran, transfer yapan, resmen casus kılıklı, batarya ve kota düşmanı saçma sapan ama ne olduğunu anlayamadığımız unsur da var... ki bence cihazları ve sinirlerimizi korumak için asıl kaldırılması gerekenler onlardır.

Sizlere sormak istediğim nokta,
Liste olarak yayınladığınız komutların karşılıklarını, yani hangisinin ne olduğunu bulabileceğimiz bir kaynak var mıdır.
Orjinal olarak sayacı 0x0 olan bir cihazda bunları anlattığınız yöntemle yok ettiğimiz de bu sayaç durumu ne oluyor.
İlerleyen zamanlarda Up-date ler de bir sorun yaşama durumu var mıdır.
Knox ve Güvenli Klasör ün olmadığı bir cihazın servise gitmesi gerektiğinde karşılaşacağımız durum ne nedir.

Tekrar Teşekkürler...

aannll

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
10
Bu yontemle bende gereksiz uygulamalari siliyordum fakat telefona gelen yazilim guncellemesi sonrasi adb device kodunda cihazi gormesine ragmem ilgili programi sil komutu verdigimde kirmizi hata yazilari yazarak artik silme islemi yapmiyor cihaz note8 android 8 son surum