Rootsuz Cihazlarda Sistem Uygulamalarını %99 Kaldırmak Videolu Anlatımlarım

Has_anDroid

ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Yönetici
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
Bu yöntem bilgisayarınız ile telefonunuz arasında ADB komutları kullanarak varsayılan olarak yüklü gelen uygulamaları sıfırlamanıza ve komple kaldırmanıza olanak tanır ANCAK %99 dememde ki sebep kalan yüzde 1 lik kıısm uygulamanın uygulama yöntecisinde 0 byte olaraka görünmesidir bunun sebebi ise rootsuz olduğunuz için sisteme tam müdahele edilemediğinden görünürde o dosyanın 0 byte olarak kalmasıdır..

Bu yöntemi uyguladıktan sonra dahili depolamanızda ve ram de kaldırılan uygulama ve servisler artık bulunamaz 0 byte oılarak görüntülenir
Pil ve sistem performansı için tavsiyemdir
Bk disabler pronun yaptığı ile aynı işlem DEĞİLDİR

Dikkat etmeniz gereken neyi kaldırdığınızın çok çok önemli olduğudur sebebi ise kaldıırlan 0 byte düşen uygulama ve servisler tekrardan aktif edilemez edilenler vardır ancak ya yüklerken hata verir yada yüklenir ancak çalışmayı durdurur

bu işlemi geri almanın tek yolu HARD FORMATTIR

usb hata ayıklama aktif olacak
samsung mobile sürücüleri pc nize yüklü olacak
cihazı pc ye bağlayıp platformtools klasoru içinden komutları çalıştırmanız gerekmekte

VIDEOLARIMI İNCELEYİN

Android Sürüm
Marshmallow
Cihaz
LG D855
@Has_anDroid telefonun disk bölümlerinin hepsini silebiliyor muyuz bu bahsettiğiniz yöntemler ile ? Ben proğramlardan bahsetmemiştim android işletim sisteminin kaldırılıp tekrar yüklenmesinden bahsetmiştim.

Has_anDroid

Yönetici
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
android işletim sisteminin komple kaldırılması söz konusu değil farklı cihazlarda mozilla işletim sistemi ubuntu ve bırkac tane daha os portlaması yüklemiştim cihazlar android den çıksada temel yapısı yine androide dayanmakta

---- Mesaja ek olarak ----

telefonun disk bölümlerini hepsi silinmesede partisyon yazılımları ile diski bölümlendirebiliyorduk diye hatırlıyorum android üzerinde aynı windowstaki gibi ama root gerekecektir bunun için ek olarak tam manası ile yapmak istediğinizi anlamış değilim

Son düzenleme:
Android Sürüm
Marshmallow
Cihaz
LG D855
@Has_anDroid

Yapmak istediğim cihazımı satmadan önce gönlüm rahat etsin diye çok güçlü bir silme işlemi yapmak istiyorum.
Ancak ne kadar güçlü format atarsan at mesela ilk girdiğim mail adresini nerden biliyor android ? Ram'e mi saklıyor. Sanmıyorum ramde olduğunu bence android sistem dosylarının bir kısmı hard resetle silinmiyor. Ben cihazın harddiskini komple temizleyip silmek istiyorum

Has_anDroid

Yönetici
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
Hocam emmc de barınan bilgiler silinemez anakarta işleyen bilgiler maalesef

silinmesi aslında nasıl mümkündür imei değiştirerek sertifikaları bozarak ama oda cihazı perte çıkartır ve kafanıza takılacak bir durum yok sizin bilgileriniz geri getirilemez yeni rom yüklemesi ile hersey sıfırlanır telefonlarda eski verilere geri dönme windows daki gibi pek mümkün değil ve belki özel kaynaklarda devletlerin altyapılarında istihbarat teşkilatlarında bulunabilir yada devlet başkanlarına özel olarak üretilmiş cep telefonlarında

google ı hatırlamasına gelince bu google ile üreticilerin yaptıgı ortak anlaşma ve frp diye adlandırılan bazı cihazlarda farklı isimlerde olabilir bu sistem anakarta işler ama rootlu olup custom rom flashlamalarında bu hatırlanamaz vs vs derin bir konu kısaca güvensizlik oluşturacak bir konu yok

Android Sürüm
Marshmallow
Cihaz
LG D855
@Has_anDroid Teşekkür ederim üstadım cevapların için gönül rahatlığıyla satacağım öyleyse. Kız kardeşimin telefonu o yüzden bu şekilde bir şey yapmak istiyordum.

Ayrıca şuan başım ilk girilen email adresi ile dertte :) Bunu nasıl çözebilirim ? Cihaz samsung a5 en son sürüm klavye uygulaması bile güncel acil çağrıdan vs bir türlü internete erişemiyorum. Acaba nasıl açabilirim cihazın root yetkisini açtım. Rootladım yani şimdikilerin deimiyle :))

Has_anDroid

Yönetici
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
@Has_anDroid Teşekkür ederim üstadım cevapların için gönül rahatlığıyla satacağım öyleyse. Kız kardeşimin telefonu o yüzden bu şekilde bir şey yapmak istiyordum.

Ayrıca şuan başım ilk girilen email adresi ile dertte :) Bunu nasıl çözebilirim ? Cihaz samsung a5 en son sürüm klavye uygulaması bile güncel acil çağrıdan vs bir türlü internete erişemiyorum. Acaba nasıl açabilirim cihazın root yetkisini açtım. Rootladım yani şimdikilerin deimiyle :))
bunun için yeni bir konu açın samsung kullanıcıları kulubune

Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy Note FE
İyi güzel anlatmışsınız ama ilk başta cmd 'yi platform tools üzerinden başlattıktan sonra dediginiz kodu yazınca hicbir şey olmuyor.