Önemli ROM Kurulumunda yapmış olduğunuz hatalar.!

Murad Ali

Turkish Hack Team®
AndroidAtesi
Şube
ADANA - TR / Sinsheim - DE
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
Her ROM kurulumunda çoğunlukla yapmış olduğunuz aynı hatalardan kaynaklı şikayetlerin oluşduğunu görüyorum...
Bunun sonunda cihazlarınızda ağır maddi hasarlı zaralar içine düşüyorsunuz, bana göre çok basit olan Android sisteminde bu şekilde ağır maddi zararlar aldığınızı görünce üzüntüm bir kat daha artıyor...

Bu şekilde sorunlar yaşamanızın başlıca nedeni ROM kurulumunda aceleci davranmanız ve DİKKAT eksikliği.!
Oysa yapmanız gereken çok basit acele etmeden ROM kurulumunu yapmak...

İLK YAPMANIZ GEREKEN KONTROL YEDEĞİNİZİN OLUP OLMADIĞI SONRASINDA KULLANDIĞINIZ TWRP RECOVERY CİHAZINIZA UYGUNMU VE GÜNCELMİ.?

1- Herşeyden önce yapmanız gereken TAM bir SİSTEM yedeği almanız ŞART...
2- Sonrasın da kuracağınız Rom'un hangi sürüme dayalı olarak kurulduğunu bilmeniz gerekiyor...
3- Tesbit ettiğiniz sürüme göre BOOTLOADER ve MODEM cihazınızda varmı kuruluma başlamadan bunu kontrol edin...
4- BOOTLOADER ve MODEM kuracağınız Rom'un dayalı olduğu sürüme uygun değilse, uygun Bootloader ve Modem'i kesinlikle ODİN ile cihazınıza kurun...
(Samsung harici cihazlar cihaza uygun uygulama veya PC üzerinden uygun Bootloader ve Modem'i kurmalıdırlar...)
5- Bunlar tamamsa Rom kurulumuna geçip kurulumu talimatlara uygun şekilde acele etmeden yavaş ve DİKKATLİCE yaparsanız sorun yaşamazsınız...

Yaşadığınız sorunları bu konu altında ki yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz...