Önemli Oreo Stock Rom'a geciş yapanlar, Custom Rom sonrası ''Sim yok'' hatası çözümü.!

dmx

AndroidAtesi
Şube
ist
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Supermen 3.0.1 romu tekrar kurdum ama otomatik reset attı twrp den modem basebandı kuramadım.. Birde Rom kurduktan sonra telefon hafızası sanki bozuluyor. Bilgisayarda hafıza görünüyorsa, recovery moduna alıp pc den bakmak istediğimde hafıza yok görünüyor. Bütün hafızayı silip tekrar oluşturuyorum bu seferde içine kurduğum rom siliniyor. Tekrar sıfırdan rom kurmak zorunda kalıyorum. Odinden rom kuramıyorum sboot.bin dosyasında takılı kalıyor. Stok roma dönüp bir türlü dönemedim.

sarptan

AndroidAtesi
Şube
denizli
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Bildiğiniz üzere s7 edge cihazınızı 6 dan 8e yada custom rom vasıtasıyla 9 a yükselttiğiniz zaman ilk açılışta sim yok yada sim sinyalinin olmadığını görürsünüz.
bu sorunla alakalı uzun zamandır araştırıp deneme yöntemleriyle sorunu çözdüm..

Android sürümüm stock 6.0.1 di rootlayıp custom rom (superman rom) kurdum kurulum yaparken modemi güncelleyeyimmi diye bir seçenek vardı işaretlemiş bulundum ve ilerledim telefon açıldığında hattım çekmiyor şebekem yok olarak görünüyordu yani baseband dosyam güncellendiği için başka romlarda uyumsuzluk yaşıyordum araştırdım denedim derken bu çözümü buldum ve şu an superman rom yükledikden hemen sonra twrpden çıkmadan aşağıda verdiğim linkden indirdiğiniz dosyayı restore ediniz hattınızın tekrar çekmeye başladığını göreceksiniz.
Not: başka yerde yoktur, çözüm androidatesi.com'a özeldir...

YENİ LİNK EKLENDİ ARKADAŞLAR BUYRUN : Link buradadır.

#No signal and IMEI after flashing Superman Rom
#Superman Rom
#No signal custom rom flashing superman rom

#SM-G935F Baseband fix solution
#superman rom sonrası hat çekmiyor
#sinyal yok imei yok hatası çözüm
#SM-G935F Modem onarma

#aslfatih

Volkansayn

AndroidAtesi
@sarptan, link gülcelleyebilir misiniz acaba

Sdt01

AndroidAtesi
Şube
Sakarya
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
J7 2016
Bildiğiniz üzere s7 edge cihazınızı 6 dan 8e yada custom rom vasıtasıyla 9 a yükselttiğiniz zaman ilk açılışta sim yok yada sim sinyalinin olmadığını görürsünüz.
bu sorunla alakalı uzun zamandır araştırıp deneme yöntemleriyle sorunu çözdüm..

android sürümüm stock 6.0.1 di rootlayıp custom rom (superman rom) kurdum kurulum yaparken modemi güncelleyeyimmi diye bir seçenek vardı işaretlemiş bulundum ve ilerledim telefon açıldığında hattım çekmiyor şebekem yok olarak görünüyordu yani baseband dosyam güncellendiği için başka romlarda uyumsuzluk yaşıyordum araştırdım denedim derken bu çözümü buldum ve şu an superman rom yükledikden hemen sonra twrpden çıkmadan aşağıda verdiğim linkden indirdiğiniz dosyayı restore ediniz hattınızın tekrar çekmeye başladığını göreceksiniz.
Not: başka yerde yoktur, çözüm androidatesi.com'a özeldir...

link: Link.TL - kısalt, paylaş ve kazan!

#No signal / IMEI after flashing Superman Rom, #Superman Rom, # No signal custom rom flashing superman rom
Cihazım j7 2016 fq dotos custom kuruyorum şebeke geliyor wifi gelmiyor bazı custom romlarda wifide şebekede gelmiyor yardımcı olur musunuz lütfen

datesi

AndroidAtesi
Şube
Tekirdağ
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
GM
güzel bilgi için teşekkürler

remixator

AndroidAtesi
Şube
izmir
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
merhaba
EASY PDF indirme sayfası açılıyor.
drive veya cloudyüklemesi parayla mı? bir hayır yapacaksanız oralara yükleseniz olmuyor mu? 50 tane pencere açılıyor reklamdan indirmelinkini bulmak zor oluyor. rica ediyorumcloud-drive-mediafire tarzı sitelere yüklemenizdir. saygılar...

remixator

AndroidAtesi
Şube
izmir
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
link yok link