YANITLANDI Note 8 Ağ ve Cihaz bakımı sorunu

nazirov11

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung note 8
Arkadaşlar cihazı 2018 de yurt dışından aldım.Türkiye de pasaporta işletip kullanıcaktım ama Türkiye de 3 gün kullanıp imeinin klonlandığı mesajını aldım,daha pasaporta işletemeden.
BTK ya kadar aradım ilgilenen olmadı.
Neyse cihaza imei attırmak için telefoncuya gittim cihaza cert yazılması gerekiyor dendi elinde olmadığını söyledi bir süre bekleyip bulunca işlemi yaptı
sonrasında iki sorun meydana geldi
Birincisi cihazı yeniden başlatılınca-kapatıp açınca ağ hiç bir şekilde gelmiyor 4g,3g hepsini seçiyorum olmuyor ,telefonu en az 4-5 defa açıp kapatıyorum ve aynı zamanda simi çıkarıp takıyorum bu şekilde anca sim i okuyor ve ağ geliyor
İkinci sorunum ise bildirim olarak cihaz bakımı uyarısı veriyor buna ek olarak uygulamaları kullandığım zaman aşırı ısınıyor 60 derece üstünü görüyorum
telefoncuya da bunları söyledim ama bir çözümünün şuan olmadığını söyledi,sizlerin bir fikri varmı yada böyle bir sorun yaşayan oldumu
2965

Ekli dosyalar

uluturk

Back-End Developer
Super Admin
Reaksiyon puanı
99
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Box ile işlem yapılan cihazlarda bu tür sorunların oluşması gayet normal bir durum. Bu durumun sebebi ise stock rom modifiye edildiği için öncelikle yapmanız gereken cihazınıza bir backup programı yükleyerek cihazın yedeğini alın, tavsiyemiz twrp yükleyerek twrp ile bu işlemi yapmanız. Tabiki olası sorunlar için yinede bir program aracılığı ile efs klasörünü yedeklemeniz. Akabinde ise yedeklerinizi aldıktan sonra cihaza custom rom yükleyerek bu sorunları belki aşabilirsiniz, bu işlemler sorunlarınızı çözmez ise yazılım konusunda daha profesyonel bir teknik servis bulmaktan başka bir çareniz yok. Bu işlemler amatörce yapılacak basit işlemler değil, her nekadar dışarıdan basit görünsede.