Haber Huawei kendi işletim sistemi için düğmeye bastı

Tansurer

AR-GE
AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
64
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Note 8 Hades Rom..
Son zamanlarda çıkardığı cihazlarla akıllı telefon piyasasında önemli yer edinen Huawei, ABD ile yaşanılan sıkıntıyı sonlandırmak için çalışmalara başladı. Çin'li şirket kendi işletim sistemini geliştiriyor.

Çinli üreticiler dahil olmak üzere akıllı telefonların büyük bir kısmı Android işletim sistemini kullanıyor. Daha önce Samsung ve Nokia gibi şirketler kendini işletim sistemlerini çıkarmış fakat başarılı olamamıştı. Şimdi de

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

'den atak geldi. Çin'li şirket kendi işletim sistemini geliştiriyor.

Google işletim sisteminin dışına çıkmak büyük bir risk olsa da son zamanlarda gördüğü baskı ve ambargolara karşı B planı hazırlayan Huawei, kendi işletim sistemini geliştirdiğini açıkladı. şirket CEO'su Richard Yu "Kendi işletim sistemimizi hazırladık. Bu sistemleri artık kullanamayacağımız bir durumda, hazırlıklı olacağız. Bu bizim B planımız. Ama elbette Google ve Microsoft ekosistemleriyle çalışmayı tercih ediyoruz." ifadelerini kullandı.

ABD ile yaşanılan sorunlara karşı önlem alan şirket, her ihtimale karşı kendi işletim sistemini geliştiriyor. Yıllar önce birçok teknoloji üreticisinden farklı işletim sistemleri görmüştük fakat hiçbiri başarılı olamamıştı. Akıllı telefon kullanıcılarının iOS ve Android'e iyiden iyiye alışmasıyla birlikte böyle bir adım atmak büyük bir risk taşıyor.

kaynak:

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

uluturk

Back-End Developer
Editor
Reaksiyon puanı
63
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung S7 Edge
Teknoloji firmalarının tekerleği baştan icat etme sevdasına ayrı bir hayranlığım var ya nedir arkadaş bu tekerleği baştan icat etme sevdasınız :D Teknoloji sektöründe her dalda tekel olamazsınız capital buna izin vermiyor işte niye zorluyorsunuz zorlak olacaksınız sonunda :D Burakın tekerleği herkes işini yapsın... Bu huawai kendi işletim sistemi ni yapsın ve satsın aha buraya yazıyorum bende evde kendi telefonumu yapıp kendime satacağım :p