Önemli Huawei cihazlar için firmware Finder ile güncelleme

ozkan16

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
27
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
OnePlus 5T
HiSuite üzerinden onaylanmış versiyonu yüklemek için

- C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts dosyasını Notepad++ vs. ile açın ve en alt satıra şunu ekleyin

188.225.84.142 query.hicloud.com

- Şuan kurulu olan hiSuite i kaldırın, Linkteki HiSuite9.0.2.304 indirin ve kurun fakat çalıştırmayın

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

- Linkteki dosyayı indirin ve kurulum sonrası şu konumlara dosyaları kopyalayın

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

httpcomponent.dll dosyasını şu dizine taşıyın C:/Program Files (x86)/HiSuite veya uygulamanın kurulu olduğu dizin.
HiSuiteConfig.xml dosyasını şu dizine taşıyın C:/Users/KULLANICIADINIZ/AppData/Local/Hisuite/userdata/UpdateDogDev

- Firmware Finder ı indirin =

- Bu siteden yüklemek istediğiniz sürümü seçin. Benim cihazın ANE-LX1 C432 olduğu için bu şekilde arama yaptım. Kendi cihazınıza uygun versiyonu yukarıdan aratabilirsiniz.

Açılan sayfada Telefonumda onaylı olarak gördüğüm 8.0.0.172 ye tıklayınca .xml linki verilecek. Bu linki kopyalayın. Ben 8.0.0.172 olarak bunu yükledim :
-İndirdiğimiz firmware finder uygulamasını açın ve "Availabiliyt of firmware checker" a tıklayın. Açılan pencedeki 1. bölüme kopyaladığınız .xml linkini yapıştırın ve 2. kutucuğa IMEI nizi yazın. Onaylı olup olmadığını burdan görebilirsiniz. (Bende Telefondaki uygulamada onaylı çıkıyordu fakat pc de onay çıkmadı ama ben yinede yükledim)

-Şimdi Firmware Finder uygulamasında "DNS Update" bölümüne gelin. İlk kutucuğa yükleyeceğiniz yukarıda belirttiğim .xml linkini yapıştırın ve Rigister a tıklayın. daha sonra "Check current registered firmware" e tıkayın ve IPnize bu yazılımın onaylandığını görün.
- Daha sonra Copy DNS to clipboard a tıklayın ve bağdaştırıcınızın DNS adresini kopyalanan DNS ile değiştirin.
- HiSuite yi açın ve cihazınızı bağlayın. Update e tıklayın,
- Seçmiş olduğunuz sürümü Update ekranında göreceksiniz. BU EKRANDA DİREK YÜKLEMEYE TIKLAMAYIN!!!
- Güncellemeyi gördüğünüzde Update bölümünün sağındaki "Switch to Orher Version" a tıklayın,
- Bu ekrandan "Earlier Versions" u seçin. Bu versiyon Official Versiondur.
- Earlier Versions u seçtikten sonra yükleye tıklayın. Kendisi otomatik olarak indirip ve yükleyecektir.
NOT:ALINTIDIR.

emrew

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Kitkat
Cihaz
P20
188.225.84.142 query.hicloud.com yazıp en alta kaydettiğim zaman olmuyor yeni bir yer açılıyor kapatıp kaydet dediğim zaman yine aynı yer açılıyor.

---- Mesaja ek olarak ----

Farklı kaydet kısmı çıkıyor daha doğrusu.Bir yer seçmemi istiyor.

Son düzenleme:

Murad Ali

Turkish Hack Team®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
2,392
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
188.225.84.142 query.hicloud.com yazıp en alta kaydettiğim zaman olmuyor yeni bir yer açılıyor kapatıp kaydet dediğim zaman yine aynı yer açılıyor.

Farklı kaydet kısmı çıkıyor daha doğrusu.Bir yer seçmemi istiyor.
Konuyu dikkatle okuyup uygulayın kolay gelsin

emrew

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Kitkat
Cihaz
P20
Yok gerçekten olmuyor kaydet diyorum anında bir ekran geliyor benden bir bölge seçmemi istiyor.İnternet DNS değiştirerek yapsak olmaz mı o kısmı ?

Murad Ali

Turkish Hack Team®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
2,392
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
@emrew, olur

emrew

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Kitkat
Cihaz
P20
İndirdiğim hisuite dosyasından dosyaları çıkartamıyorum.Hata veriyor

Tamam oldu kusura bakmayın yaptım

Son düzenleme:

Murad Ali

Turkish Hack Team®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
2,392
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
İndirdiğim hisuite dosyasından dosyaları çıkartamıyorum.Hata veriyor

Tamam oldu kusura bakmayın yaptım
dosya eksik inmiş olabilir md5 kontrolu yap veya dosyayı yeniden indir pc de antivirüs açık ise kapat

emrew

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Kitkat
Cihaz
P20
Yapıyorum şuan

Çok teşekkürler yaptım ama son bir sorum olacak bu earlier version kısmını seçtikten sonra altta restore dedi normal de update diyordu normal mi ??

Son düzenleme:

Murad Ali

Turkish Hack Team®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
2,392
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Yapıyorum şuan

Çok teşekkürler yaptım ama son bir sorum olacak bu earlier version kısmını seçtikten sonra altta restore dedi normal de update diyordu normal mi ??
sorun olmaz geçmiş olsun güle güle kullanın ihtiyacınız olursa biz burdayız

emrew

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
0
Android Sürüm
Kitkat
Cihaz
P20
Saolun çok teşekkürler :3