Çözüldü HATA:Sw Rev check Fail Device 2 binary 1

Arkadaşlar yukarıda yazdığı gibi s7 edge SM-G935A rootlamak isterken böyle oldu cihazda android 7 vardı sanırım ben android 6 root dosyası ile yaptım ondan sonra oldu cihazda çift IMEI de olduğundan factory binary dosyası yükleyecektim rootlayamadım şimdi ne yapmam gerekiyor ve root lamam içinde ne yapapm lazım acilinden yardım ederseniz çok çok sevinirim

cevap yokmu arkadaslar yardımcı olun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Has_anDroid

ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Yönetici
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
stock rom yükleyin önce daha sonr auyumlu twrp ile rootlama yapacaksınız

tmm hocam halletim yalnız cihazın islemcisi degistirilmis exynos olmus onun için f yazılımı indirecem

tam çözdüm herşeyi derken gene problem kafayı yiyecem bu seferde ROM fail veriyor resimlerini aşağı koyucam şimdi cihaz ABD den gelme G935A fakat cpzu kurdum proseccor de exynos 8890 yazıyor yani telefoncuya gönderildiğinde anakart değişmiş sanırım o zaman ben şimdi buna F ROM kurmammı gerek factory binary kurdum ve çift görünen IMEI yi teke düşürdüm şimdi sonra download moduna aldım ROM fail veridi ve sahada ilginci çift IMEI iken 1 imei kasanın arkasında yazanla aynıydı afgan ROM vardı ve sadece Wi-Fi sen kullanılıyordu şimdi factory binary le tek imeiye düşürdüm IMEI değişti download modu alıp ROM kuruyum dedim aşağıdaki ekranları verdi kafam durdu çalışmıyor çözümü nedir bu lanet şeyin resimleri iyi inceleyin işin içinden çıkamadım :( IMG_20180710_0117122.jpg IMG_20180710_0146372.jpg IMG_20180710_0144332.jpg factory binary dosyasını buradan insirdim en güncelini şimdi sammobil sen turkey yazan romu indirsem olurmuş acaba

Has_anDroid

Yönetici
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
Upload moddan çıkarın telefonu U2 yazılım atın son çıkan

---- Mesaja ek olarak ----

Bootloader hatası bu

Bl seçeneği ni boş bırakarak kaçtı azilim atmayı deneyin işinden ve options bölümünden Auto rebootu devredışı bırakın

Bl seçeneği ni boş bırakarak kaçtı azilim atmayı deneyin işinden ve
Upload moddan çıkarın telefonu U2 yazılım atın son çıkan

Bootloader hatası bu

Bl seçeneği ni boş bırakarak kaçtı azilim atmayı deneyin işinden ve options bölümünden Auto rebootu devredışı bırakın
En son firmware indirin https://updato.com (hızlı ve güvenilir) yada forumda samfirim diye arama yapin samfirim ile indirin firmwarei

daha sonra indirme download moduna alın cihazi , odin'i bilgisayarda yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırın ve patchli Odin(forumda mevcut yada Odin 3.13.1 vb sürümleri kullanın), BL AP Modem ve CSC'Yİ seçin eğer fail verirse bl yi boş bırakarak tekrar deneyin

ODİN 'pass' gösterdikten sonra, telefon kablosunu PC'den çıkarmayin, şimdi pilimiz çıkarılabilir olmadığından burada çok hızlı olmanız gerekir, Odin modundan çıkmak için kapatma tuşuna basılı tutarak bekleyin pil simgesi çıkacak şarj olduğu ekrana geliceksiniz şimdi kabloyu PC den çekin

cihazınz için yapmanız gereken tek şey güç tusu basın, ses aşağı, ses Yukarı, ana ekran tuş larina basin en kısa sürede cihaz yeniden baslarken USB kablosunu pcnize bağlayın, pil görünecek ve şimdi şarj durumunda olacak, bundan sonra kablosunu çıkarın, ve şimdi varsayılan kurtarma kullanarak veri ve önbellek silmek için kurtarma önyükleme recovery moda girin, sonra telefonu yeniden başlatın

Son düzenleme:
Hocam daha uyumadım inanın şu upload modu ve kaçtı azılım demişsiniz kafam durdu anlayamıyorum dizden ricam madde 1 madde 2 diye ve nerden hangi dosyaları indireceğimi gerizekalıya anlatır gibi anlatırsanız sevinirim :D birde önemli not IMEI değişmesine ne diyorsuz nasıl oldu çift IMEI iken kasada yazan IMEI aynıydı şimdi factory binary yükledigimde baktım farklı IMEI oldu neden oldu acaba acil cevabını bekliyorum tşkler

an error occurred while updating the device software.Use the emergency recovery function in the smart switch pc software mavi ekran da sunu yazıyor

şimdi oreo romun odinden bl kısmını yüklesim pass yazısı aldım ama aşağıdaki resim gibi sonuç verdi
Ekli dosyayı görüntüle 1824

şimdi oreo romun odinden bl kısmını yüklesim pass yazısı aldım ama aşağıdaki resim gibi sonuç verdi Ekli dosyayı görüntüle 1823

şimdi oreo romun odinden bl kısmını yüklesim pass yazısı aldım ama aşağıdaki resim gibi sonuç verdi Ekli dosyayı görüntüle 1823

Son durum :D [BGCOLOR=transparent]Çıkamadım işin içinden [/BGCOLOR]

Ekli dosyayı görüntüle 1825 :eek:

Son durum :D[BGCOLOR=transparent]Çıkamadım işin içinden [/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent] Ekli dosyayı görüntüle 1826 [/BGCOLOR]

Son düzenleme:
en son oreo romu flashladım sorunsuz pass yazısını gördüm ama açılısta samsung s7 edge yazısında kalıyor hangi romu atmalıyım acaba

Has_anDroid

Yönetici
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
Android Sürüm
Nougat
Cihaz
s7 edge
Arkadaşlar yukarıda yazdığı gibi s7 edge SM-G935A rootlamak isterken böyle oldu cihazda android 7 vardı sanırım ben android 6 root dosyası ile yaptım ondan sonra oldu cihazda çift IMEI de olduğundan factory binary dosyası yükleyecektim rootlayamadım şimdi ne yapmam gerekiyor ve root lamam içinde ne yapapm lazım acilinden yardım ederseniz çok çok sevinirim

cevap yokmu arkadaslar yardımcı olun
sa kolay gelsin hocam iyi akşamlar geçenlerde bende aynı sorunu yaşadım . odin v3.13 indir atacaktır. sonrasında root at telefona açılır.