Haber Güney Kore yapımı tarihi zombi dizisi Kingdom

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Super Admin
Katılım
10 Eki 2017
Mesajlar
5,489
Puanları
150,032
Yaş
32
Şube
İzmir
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Samsung Galaxy S10+İlk sezonu severek bitirdiğim bu diziyi androidatesi üyelerine tavsiye ediyorum mükemmel bir dizi......

Netflix’in 25 Ocak’ta yayınladığı Güney Kore yapımı zombi dizisi Kingdom ilk sezonuna gelen olumlu eleştiriler sonrasında hızlı bir ikinci sezon onayı aldı. Kim Eun-hee’nin yazdığı ve Yang Kyung-il’in çizdiği, The Kingdom of Gods isimli çizgi romanın içinde geçen bir yan hikâyenin dizi uyarlaması olan Kingdom’ın yönetmen koltuğunda Korean Grand Bell ödüllü Kim Seong-hun oturuyor. İkinci sezon çekimleri şimdiden başlayan ve önümüzdeki hazirana kadar süremesi planlanan Kingdom’ın yeni sezonunun yayın tarihi hakkında ise henüz bir bilgi yok.


Kore’nin 1392’den 1897’ye kadar uzanan Joseon periyodunda geçen dizi, babasının da pençesine düştüğü gizemli hastalığın kaynağını araştırmak için bir dizi maceraya atılan ve bu esnada kendisini kötücül bir politik entrikanın içinde bulan Prens Yi-Chang’ın öyküsünü anlatıyor. Zombi janrasını periyot sineması ile başarılı bir şekilde buluşturan Kingdom, korku türünün şiddetli hezeyanlarını tarihi bir hikayenin içine gömüyor ve bu hikayeyi ince çalışılmış, tablosal sahnelerle dolu bir sinematografinin içinde pişiriyor.

Öyküsünde barındırdığı sosyo-kültürel mesajlarla zombi janrasını şiddet dolu bir aksiyondan ziyade insan dramasına odaklanan bir yaklaşımla sunan dizi, eleştirmenler tarafından son sezonlarında hızla popülerliğini kaybeden The Walking Dead ile de karşılaştırıldı. Ancak yanlış anlaşılmasın, tıpkı TWD gibi, Kingdom da gerilim dozu yüksek aksiyon sahnelerine bol bol yer veriyor.

kaynak::eek::eek:
 
Üst