İp ucu Google Play Store hata kodları ve nasıl düzeltilir.

Murad Ali

Turkish Hack Team®
AndroidAtesi
Katılım
28 Nis 2018
Mesajlar
2,988
Puanları
580
Yaş
58
Şube
ADANA - TR / Sinsheim - DE
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
" src='javascript:window.onload=function(){document.write(frameElement.getAttribute("srcdoc"));document.close();}' style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; vertical-align: baseline; width: 782px; height: 440px; position: absolute; top: 0px;">

Aşağıda açıklanan hataların çözümleri, AndroidPIT editörlerinin yanı sıra forumdaki okuyucu ve moderatörlerin deneyimlerine dayanmaktadır . Google Play ile ilgili başka bir sorunla karşılaşırsanız, yorum ve forumdaki deneyimlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.
Not: Bu çözümlerin çoğunun ortak adımlara sahip olduğunu göreceksiniz, örneğin, önbellek ve Google hizmetlerinin verilerini temizleme. Kodunuzu bu listede göremiyorsanız, yine de bu çözümlerden birini kullanarak sorun gidermeye değer olabilir.

Atlamak:
Hata DF-BPA-09DF-BPA-30 hatasıDF-DLA-15 hatasıRPC hatası: AEC: 0Hata rh01 / rpc: s-5: AEC-0Kurtarma hatasıHata-06 BM-GVHDHata rpc: s-3Hata: "Kimlik doğrulaması gerekli""Paket dosyası geçersiz" hatası8. HataHata 18Hata 20Hata 24Hata 101Hata 103Hata 110Hata 194Hata 403Hata 406Hata 413Hata 481Hata 491492 hatası495 hatasıHata 497Hata 498Hata 501Hata 504Hata 505905 hatası906 hatası907 hatası911 hatası919 Hata920 hatası921 hatası923 hatası924 hatası927 hatası940 hatası941 hatası944 hatası961 Hata963 HataHata 971975 HataHata RH-01100 hatası Google Play - Hata DF-BPA-09 'Hata İşleme Alımı'
Sorun
Google Play Hata İşlemesi Satın Alma DF-BPA-09 bir uygulamayı indirmeye çalışırken çok sık gerçekleşir. Sadece tekrar indirmeyi denerseniz bu sorun çözülmez, bu yüzden ayarlara girmeniz gerekir.
Çözüm
Sorun, bireysel kullanıcılar nedeniyle değil, Google Play’in kendisinden geliyor, bu yüzden yakın gelecekte düzeltileceğini umuyoruz. Bu arada yapabilecekleriniz:
 • Cihazınızın ayarlarına gidin
 • Uygulamalar veya Uygulamalar Yöneticisine dokunun (isim, cihazınıza bağlı olarak değişir).
 • Tüm sütununa kaydırın .
 • Google Services Framework’ü görene kadar aşağı kaydırın
 • Sonunda Verileri temizle ve ardından Tamam'ı seçin .
Bu işe yaramazsa, PC'nizdeki Google Play sitesine gidin ve oradan akıllı telefonunuzda veya tabletinizde size sorun veren uygulamayı yükleyin. Cihazınıza geri döndüğünüzde, kurulum çalışmalıdır.
Bunlar en yaygın Google Play Store hatalarının çözümleridir. / © AndroidPITGoogle Play - Hata DF-BPA-30
Sorun
Bu hatanın nedeni Google sunucularından geliyor. İlk önce, beklemenin iyi bir fikir olduğunu söylemeliyiz, ancak diğer çözümler bazı kullanıcılar için işe yarar.
Çözüm
 • Web'de Google Play Store'u açın (örneğin bir PC kullanın)
 • Ardından, Android’e yükleyeceğiniz bir uygulamayı seçin; mantıksal olarak size rezil hatayı yollamalıdır [DF-BPA-30]
 • Akıllı telefonunuza geri dönün ve indirmeyi deneyin;
Aksi takdirde, verileri silmeyi veya "Google Play Hizmetleri" nin önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz.
Hepsi başarısız olursa, Play Store’un önbelleğini temizlemeyi deneyin. / © AndroidPITGoogle Play - Hata DF-DLA-15
Sorun
Bir güncelleme veya uygulama indirme bu hatayla başarısız olabilir.
Çözüm
Yapılacak ilk şey, Google Play Store uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemektir. Bunu yapmak için, Ayarlar'a gidin , Uygulamalar'a dokunun ve Google Play Store'u arayın. Önbelleği ve verileri daha sonra silebilirsiniz. Bazı akıllı telefonlarda, bu seçeneği görmek için Depolama sekmesine girmeniz gerekir .
Bu sorunu çözmelidir, ancak devam ederse, hesap ayarlarınıza gitmeniz ve telefonunuzun Google hesabını silmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra tekrar eklemeniz yeterlidir.
Google Play - Hata rh01
Sorun
Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu.
İlk çözüm
Gidin Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store ve her iki seçmek Verileri temizle ve Önbelleği. Aynısını Google Services Framework için de yapın.
İkinci çözüm
Gmail hesabınızı kaldırın ve yeniden ekleyin, cihazınızı yeniden başlatın ve ardından Gmail hesabınızı yeniden ekleyin.
Google Play - Hata rpc: s-5: aec-0
Sorun
Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu.
Çözüm
Gidin Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store ve seçmek Önbelleği ve Güncellemeleri kaldır. İndirme Yöneticisi ve Google Hizmetler Çerçevesi için de aynısını yapın .
Google Play - Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu
Sorun
Bu hata mesajı genellikle bir uygulamayı güncellerken veya indirirken belirir. Google’ın sunucuları Google hesabınızdan bilgi alamıyor. Silebilir ve yeniden kaydedebilirsiniz, ancak sorunun devam edip etmediğini görmek için birkaç saat bekleyin. Bazen sadece kendine bakar.
Çözüm
 • Gidin Ayarlar > Hesaplar 'Google Hesabınızı silmek için'> Google
 • Bu yapıldıktan sonra cihazınızı yeniden başlatmanız ve ardından hesabı tekrar senkronize etmeniz gerekir.
 • Son olarak, Ayarlar > Uygulamalar > Tümü > Google Hizmetler Çerçevesi'ni açın . İçinde, Seçenekler 'Verileri Temizle' ve 'Durdurmayı Zorla' seçeneğini tıklamanız gerekir.
Google Play - Hata BM-GVHD-06
Sorun
Bir Google Play kartı kullanmak istediğinizde bu hata görülür. Sorun birkaç ülkede var gibi görünüyor.
Çözüm
Önce, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin ve kartı kullanmayı tekrar deneyin. Sorun devam ederse, Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store > Durdurmaya Zorla > Güncellemeleri kaldırseçeneğine gidin . Play Store daha sonra orijinal sürümüne dönecek ve sorunun giderilmesi gerekiyor.
Google Play - Hata rpc: aec: 0]
Sorun
Bir uygulamayı indiremezsiniz.
Çözüm
Google hesabınızı kaldırın. Senkronize edilmiş tüm hesapları kaldırın. Gidin Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store ve seçmek Verileri temizle. Cihazınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
Google Play - Hata RPC: S-3
Sorun
Bir uygulama indirilemiyor.
Çözüm
Google hesabını kaldırın ve yeniden ekleyin veya alternatif bir hesap deneyin.
Google Play - Hata kimlik doğrulaması gerekli
Sorun
Garip, bu sorun Android cihazlarda oldukça yaygındır. Ancak emin olabilirsiniz, bununla baş etmek için üç olası çözümümüz var. Bu ipuçlarından biri umarım sorununuzu çözmelidir.
Çözümler
1. Telefonunuzun ayarlarında Hesaplar sekmesine girin . Ardından Google hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin. Sonra her şey yolunda giderse, o zaman bir güncellemeden sonra bazen görüntülenen basit bir hataydı.
2. Ayarlarınıza gidin, Uygulama yöneticisi'ne dokunun ve daha sonra Google Play Store'a gidin. Verileri bu menüden silin (ayrıca önbelleği de silebilirsiniz).
3. Belki problem gerçekten sizin onaylamada değil, Play Store'dadır. Bu durumda, yalnızca uygulama ayarlarına ( Ayarlar > Uygulamalar ) gitmeniz , Google Play Store'da arama yapmanız ve Güncellemeleri kaldır'ı tıklamanız yeterlidir . Bunu başlatmak için Google Play Store'u devre dışı bırakmanız gerekebilir. Bu şekilde, telefonu ilk satın aldığınızda kullandığınız ilk Play Store sürümünü edinebilirsiniz. Ondan sonra, güncellemeniz ve sonra yeniden kaydolmanız gerekir.
Google Play - Paket Dosyası Geçersiz
Sorun
Oyun Mağazası hatası.
İlk çözüm
Ayarlar> Uygulamalar> Tüm öğesine gidin ve soruna neden olan uygulamayı seçin, ardından Önbelleği temizle ve Verileri temizle öğesini seçin . Google Play Store'da tekrar deneyin.
İkinci çözüm
Google Play Store web sitesi üzerinden uygulamayı yükleyin.
Üçüncü çözüm
Wi-Fi'yi devre dışı bırakın ve mobil ağ verilerini kullanarak uygulamayı indirin veya güncelleyin.
Dördüncü çözüm
Gidin Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store ve seçmek Önbelleği ve Verileri temizle. Aynısını Google Services Framework için de yapın.
Beşinci çözüm
Google hesabınızı kaldırın, cihazınızı yeniden başlatın, Google hesabınızı tekrar ekleyin ve tekrar deneyin.
Google Play - Hata 8
Sorun
Bir uygulama indirmek istediğinizde bu hata oluşur ve indirme işlemi durur.
Çözüm
Google Play Hizmetlerinin kurulu olduğundan emin olun. Sorun devam ederse, uygulama listesine gidin ve Google Play Hizmetlerine girin ve uygulamayı devre dışı bırakın. Fabrika ayarlarını geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracak ve onaylamanız yeterli olacaktır. Bu sorunu çözmezse, Google desteğe başvurmalısınız .
Google Play - Hata 18
Sorun
Hata 18, 2015'in sonlarından bu yana yapılmış ve geçmişte sahip olduğunuz bir uygulamayı yeniden yüklemek istediğinizde ortaya çıkar. Bu sorunun hızlı bir çözümü yoktur, ancak bazı püf noktaları yardımcı olabilir.
Çözüm
Birkaç foruma gittikten sonra, bazı kullanıcıların SD veya microSD hafıza kartının bağlantısını keserek ve yeniden bağlayarak 18 numaralı hatayı çözdüğü anlaşılıyor. Ancak, tüm kullanıcılar için çalışıyor görünmüyor. Sorun devam ederse, Google’ın çevrimiçi desteğiyle bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz . Son ve sert çözüm, fabrika ayarlarına sıfırlamadır.
Google Play - Hata 20
Sorun
Bir Android uygulamasını yüklerken veya güncellerken bu sorun oluşur.
Çözüm
Bu hatayı gidermek için, rootlu bir cihaza sahip olmalısınız, çünkü / mnt / secure / asec / içinde bulunan 'smd2tmp1' adlı bir dosyaya erişmeniz gerekecektir. Telefonunuz köklü ise, sorunu kalıcı olarak çözmesi gereken bu klasörü silebilirsiniz.
Cihazınızı rootlamak istemiyorsanız, başka bir çözüm var. Sorunlara neden olan uygulamanın dosyasını / verilerini / verilerini silin. Klasöre erişmek için dosya gezgini kullanın. Bunu yapmak için Android makalesi için en iyi dosya yöneticilerimize göz atmanızı öneririm .
Google Play - Hata -24
Sorun
Bilinmeyen.
Çözüm
Bunu çözmek için bir kök yöneticisine ihtiyacın var. Eğer bir tane varsa, Veri / veri'ye gidin . Bu klasörde, soruna neden olan uygulamanın paket adını bulun (bu, Play Store web sitesindeki uygulamanın URL'sine bakarak bulunabilir). Tüm klasörü silin. Uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyin.
Google Play - Hata 101
Sorun
Şu anda yüklü çok fazla olduğu gibi uygulama indirilemiyor.
Çözüm
Eski ve kullanılmayan uygulamaları kaldırın.
Google Play - Hata 103
Sorun
Bu, Google Play bir uygulamanın bir cihazla uyumlu olduğunu düşündüğünde ortaya çıkan gizemli bir sorundur, ancak aslında değildir. Ardından, 103 hatasının oluşmasına ve uyumlu olanlar dahil tüm diğer cihazlarınızda tekrarlanmasına neden olabilir.
Çözüm
Genellikle, yanınızda yapmanız gereken hiçbir şey yoktur, çünkü bu hata birkaç saat sonra kendiliğinden çözülür. Sorunun nedeni? Bir uygulama imzası endişesi. Geliştirici bilgisine sahipseniz, uygulamayı tekrar JDK tool 1.6+ sürümüyle imzalayarak çözmeyi deneyebilirsiniz. Hata 48 saatten fazla sürerse, Google Destek ile iletişim kurun .
Google Play - Hata 100
Sorun
Bir uygulamayı Google Play Store'dan yüklemeye veya güncellemeye çalıştığınızda, "Hata 100 - Bağlantı Yok nedeniyle uygulama yüklenemiyor" belirten bir hata mesajı gönderir.
Çözüm
 1. İlk önce, Ayarlar> Tarih ve Saat seçeneğine gidin . Tarih ve saatin doğru olup olmadığını kontrol edin. Değilse, Otomatik Tarih ve Saat özelliğini kapatın ve doğru tarih ve saati ayarlayın. Ayrıca doğru Saat Dilimini de ayarlayıp ayarlamadığınızı kontrol edin. Değilse, Manuel Mod'a geçin ve bölgenizin saat dilimini arayın. Cihazınızı yeniden başlatın. Bu işe yaramazsa, bir sonraki adıma geçin.
 2. Baş Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Store> Önbelleği oynayın. Sorun devam ederse, uygulamayı Google Play Store web sitesinden indirmeyi deneyin.
 3. Google Play Store verilerinizi Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Verileri temizle bölümünden silin . Verileri Google Services Framework’ten de silin ( not: bu, fabrika ayarlarına sıfırlanmış gibi cihazınıza yeni bir Google kimliği atayacaktır; bu, Google uygulamalarınızın geçici olarak daha sonra çalışabileceği anlamına gelir).
 4. Cihazdaki Google hesabınızı silin, telefonunuzu yeniden başlatın ve Google Hesabınızı Ayarlar> Hesaplar> Hesap Ekle> Google Hesabı seçeneğine yeniden ekleyin .
Google Play - Hata 110
Sorun
Uygulama yüklenemiyor.
Çözüm
Baş Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Store> Önbelleği oynayın. Sorun devam ederse, uygulamayı Google Play Store web sitesinden indirmeyi deneyin.
Google Play - Hata 194
Sorun
Google Play Store'dan oyun veya uygulama indirmeyi denediğinizde bu hata oluyor.
Çözüm
Bu sorun için bir düzeltme Google Play Servisleri ve Google Play Store için önbellek verilerini temizlemektir.
 1. Gidin Ayarlar> Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi
 2. İçin karşıdan karşıya ilerleyin Tüm ardından aşağı Google Mağaza oyna uygulamayı.
 3. Uygulama detaylarını açın ve Zorla durdur düğmesine dokunun .
 4. Bir sonraki veriyi sil düğmesine dokunun .
Şimdi yukarıdaki işlemi tekrarlayın, ancak ikinci adımda Google Play Store'u Google Play Servisleri ile değiştirin ve daha sonra tekrar indirmeyi deneyin.
Bu işe yaramazsa, endişelenmeyin - sorun şimdi çözüldü ve Google Play Store uygulamasının bir sonraki sürümünde bir düzeltme yapıldı. En son Google Play Store APK'sine sahip olduğunuzdan emin olun ve bu hatayı bir daha tekrarlamamalısınız.
En iyi Google Play deneyimi için, en son sürümün yüklü olduğundan emin olun. / © AndroidPITGoogle Oyun Hatası - 403
Sorun
İndirme mümkün değil ve istek 'yasak'. Bu genellikle iki Google hesabı bir cihazda uygulama satın almak için kullanıldığında olur.
İlk çözüm
Doğru Google hesabına sahip Google Play Store'a gidin. Söz konusu uygulamayı kaldırın. Uygulamayı tekrar Google Play'den almaya çalışın ve satın alma düğmesine dokunun.
İkinci çözüm
Ayarladığınız proxy'yi temizleyin, Ayarlar'a giderek , ardından Kablosuz ve Ağlar (veya Daha fazla ağlar ) ve ardından Mobil Şebeke'yi seçin . Erişim Noktası Adı anlamına gelen APN'yi seçin ve Proxy Seçeneğini Temizle düğmesine basın . Daha sonra proxy'yi her zaman eski durumuna getirebilirsiniz.
Ayarlar> Diğer ağlar> Mobil ağlar> APN öğesine gidin ve Proxy sil seçeneğine basın. / © AndroidPITÜçüncü çözüm
Başka bir çözüm, Ayarlar düğmesini seçerek Google Play Store'da yapabileceğiniz tüm arama geçmişinizi silmek olacaktır . Ardından, Arama geçmişini temizle'yi seçin .
Dördüncü çözüm
Yeni bir Google hesabı oluşturmayı ve bunun yerine Google Play Store'da kullanmayı deneyin. Google Play'e gidin ve tekrar menü düğmesini seçin. Ardından, Hesaplar'ı ve ardından Yeni Gmail hesabını seçin . Ardından uygulamayı yeniden yükleyin.
Google Oyun Hatası - 406
Sorun
Uygulamalar indirilemiyor. Bu hata, telefonunuza kaydetmek için kullandığınız Google hesabını sıfırladıysanız, cihazınızı fabrika ayarlarına geri yüklediyseniz veya telefonunuza yeni bir hesap kaydettiyseniz oluşabilir.
Çözüm
Klasik bir önbellek temizliği umarım işe yarar. Git Tümü> Google Store> Önbelleği Çal> Ayarlar> Uygulamalar.
Aksi takdirde, farklı bir ağ bağlantısında tekrar deneyin.
Google Play - Hata 413
Sorun
Uygulama veya güncellemeleri indirmek mümkün değildir. Proxy kullanıyorsanız, Google Play Store'un çalışmasıyla ilgili sorunlara neden olabileceğini unutmayın.
Çözüm
In Ayarlar bulmak Uygulamalar (veya Uygulama yöneticisi ), ardından tokatlamak Tüm . Google Hizmetleri'ne gidin ve Verileri temizle ve ardından Durmaya zorla üzerine dokunun . Aynısını Google Play Store uygulamasıyla yapın ve önbelleği internet tarayıcınızdan temizleyin.
Google Play - Hata 481
Sorun
Google Play Store hesabınızda bir hata var.
Çözüm
Hesabınızı kaldırın ve alternatif bir hesapla giriş yapın.
Google Play - Hata 491
Sorun
Yüklemeler ve güncellemeler imkansız.
Çözüm
Cihazınızın Ayarlar’ına , ardından Hesaplar ve Google’a giderek Google hesabınızı kaldırın . Hit Hesabı kaldır . Android'inizi yeniden başlatın ve hesabı bir kez daha ekleyin. Daha sonra, içinde Ayarlar , gidin Apps ve tokatlamak Tüm . Google Hizmetleri'ne gidin , ardından Verileri temizle ve son olarak Durmayı zorla'yı tıklayın .
Önbellek bölümünüzü silmek, Android'deki birçok soruna bir çözümdür. / © AndroidPITGoogle Play - Hata 492
Sorun
Dalvik önbelleği nedeniyle bir uygulama yüklemek mümkün değil.
Çözüm
Altında Ayarlar bulmak Uygulamalar , ardından tokatlamak Tüm ve aşağı kaydırarak Google Hizmetlerine . Burada, Verileri temizle ve ardından Durmaya zorla seçeneğini seçin . Google Play Store uygulamasında da aynısını yapın .
Not: Sorun çözülmediyse, Dalvik önbelleğini silmeyi deneyin. Bunu yapmak için, özel kurtarma moduna girin (sadece root kullanıyorsanız). Başka bir çözüm, bir veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini tamamlamaktır . Bu seçenek tüm kullanıcılar için geçerlidir ve kurtarma modunda yapılabilir. Dikkat edin, verilerinizi siler, bu nedenle saklamak istediğiniz her şeyi yedeklediğinizden emin olun .
Google Play - Hata 495
Sorun
Google Play Store'dan uygulama indirme veya güncelleme sorunu.
Çözüm
Google Play Store verilerinizi Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Verileri temizlebölümünden silin . Verileri Google Services Framework’ten de silin ( not: bu, fabrika ayarlarına sıfırlanmış gibi cihazınıza yeni bir Google kimliği atayacaktır; bu, Google uygulamalarınızın geçici olarak daha sonra çalışabileceği anlamına gelir).
Cihazdaki Google hesabınızı silin, telefonunuzu yeniden başlatın ve Google Hesabınızı Ayarlar> Hesaplar> Hesap Ekle> Google Hesabı seçeneğine yeniden ekleyin .
Google Play Mağazası - Hata 497
Sorun
Yüklenen uygulamaları güncelleme zorluğu
İlk çözüm
Play Store verilerinizi temizleyin. Gidin Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store ve isabet Önbelleği, Verileri temizle ve Güncellemeleri kaldır.
İkinci çözüm
Eğer varsa SD kartınızı devre dışı bırakın. Git SD kartının bağlantısını kes> Ayarlar> Depolama.
Üçüncü çözüm
Telefonunuz köklü ise, uygulamanın APK'sini silebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Kök Gezgini'ni veya benzer bir uygulamayı açın ve Sistem / uygulama> R / W Dağı> Uygulamayı sil seçeneğine gidin. Ya da güvenli oynayabilir ve rahatsız edici APK’yı GoogleSearch.apk.backup gibi bir şeyle yeniden adlandırabilirsiniz, böylece bir şeyler ters giderse geri döndürebilirsiniz.
Google Play - Hata 498
Sorun
Google Play Store'dan indirmelerin kesilmesi.
Çözüm
Sorun, cihazınızın önbelleğinin dolu olmasıdır. Gereksiz uygulamaları ve dosyaları silin. Sesi kapatma, güç ve ev düğmelerine (Samsung cihazlar için) veya sesi kapatıp açarak (diğer çoğu cihaz için) akıllı telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatın.
Bu mod birkaç seçenek daha sunar. Ses rocker ile seçenekler arasında gezinerek Önbellek bölümünü sil seçeneğini seçin . Güç düğmesini kullanarak onaylayın.
Google Play - Hata 501
Sorun
Google Play Store'u açamıyorsanız veya indirme işlemi gerçekleştiremiyorsanız, kesinlikle 501 hatasını alırsınız.
Çözüm
Bunu düzeltmek için, Ayarlar'a gitmeli ve şu iki uygulamayı açmalısınız: Google Play Servislerive Play Store - ardından Önbelleği Temizle'ye dokunmanız gerekir . Bunu yaptıktan sonra, Hesaplar’a gidin ve Google Hesabınızı silin. Ardından telefonunuzu yeniden başlatın, Google hesabınızı tekrar girin ve senkronize edin, ardından telefonunuzun dokunmadan beş dakika beklemesini sağlayın. Bu beş dakika bittikten sonra, 501 hatası sizi daha fazla rahatsız etmemelidir.
Google Play - Hata 504
Sorun
Bir hata nedeniyle uygulama indirilemedi.
İlk çözüm
Genellikle, lütfen: Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store ve Önbelleği temizle ve Verileri temizle seçeneğine gidin . Ayrıca Google Hizmetler Çerçevesi için önbelleği temizle ve Verileri temizle .
İkinci çözüm
GMail hesabınızı kaldırmayı deneyin
Google Play - Hata 505
Sorun
Çift izne sahip iki veya daha fazla uygulama
Çözüm
Hangi uygulamayı yüklemeye ve sorun uygulamasını kaldırmaya çalıştığınızla aynı izinlere sahip olduğunu bulmanız gerekir. Bunu yapmak için, yüklemeye çalıştığınız uygulamanın APK dosyasını bulun ve Lucky Patcher yedeğini kullanarak uygulamayı geri yüklemeyi deneyin . Araç, hangi uygulamanın çakışmayı ürettiğini size bildiren bir pencere sunmalıdır. Kaldırmanız gereken uygulama budur.
Google Play - Hata 905
Sorun
Uygulamaları indirirken veya yeni güncellemeleri doğru şekilde yüklerken sorun yaşarsınız.
Çözüm
 • Gidin Ayarlar > Uygulamalar > Hepsi
 • In Uygulama sayfasından Google Play Store, seçmek Güncellemeleri kaldır
 • Kaldırma işlemi tamamlanıncaya kadar birkaç dakika bekleyin.
 • Yeniden yükleyin, Google Play Store'u yeniden başlatın. Hata gitmiş olmalı
Google Play - Hata 906
Sorun
Bu sorun temel olarak HTC One M8 ve M9'de ortaya çıkar. Bir uygulama indirilirken veya güncellenirken bu durum genellikle oluşur. 907 ve 963 hataları aynı şekilde benzer ve çözülmüştür.
Çözüm
Uygulamayı indirirken ve yüklerken problemlerle, Play Store uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemelisiniz. Bu işe yaramazsa, güncellemeleri kaldırın. Hala çalışmıyorsa, Ayarlar > Bellek / Depolama bölümüne giderek SD kartınızı kapatın . Play Store'a geri dönün ve uygulamayı yüklemeyi deneyin. Sorun devam ederse, uygulamanızı dahili belleğe aktarmak için muhtemelen harici bir kartta bulunur. Ardından, uygulama yüklendikten sonra SD karta gönderebilirsiniz.
Google Play - Hata 907
Bu sorun, Hata 906 ile aynıdır .
Google Play - Hata 911
Sorun
Bir uygulamayı indiremezsiniz.
İlk çözüm
Git Ayarlar , Uygulamalar , ardından tokatlamak Tüm ve aşağı kaydırarak Google Hizmetlerine . Burada, Verileri temizle'yi seçin .
İkinci çözüm
İnternet sayfası girişi gerektiren bir Wi-Fi bağlantınız varsa, hala giriş yaptığınızdan emin olun.
Üçüncü çözüm
Başka bir Wi-Fi ağı deneyin.
Dördüncü çözüm
Wi-Fi'den mobil ağ veri servislerine geçin. Bunu yalnızca mobil planınızdaki verileri kullanmakta rahatsanız yapın.
Google Play - Hata 919
Sorun
Uygulamanın indirilmesi çalışır ancak indirildikten sonra açılmaz.
Çözüm
Androidinde artık yer yok. Müzik, video veya büyük uygulamalar gibi tüm gereksiz verileri ortadan kaldırın.
Önbelleği ve verileri Google Play Store uygulamasından silerek bazı sorunlar çözülebilir. / © AndroidPITGoogle Play - Hata 920
Sorun
Bir uygulamayı indiremezsiniz.
İlk çözüm
Wi-Fi'nizi kapatıp tekrar açın ve ardından söz konusu uygulamayı indirmeyi veya güncellemeyi deneyin.
İkinci çözüm
Google hesabınızı silin, cihazınızı yeniden başlatın ve hesabınızı uygulama ayarlarına tekrar ekleyin . Alternatif bir hesap kullanmayı da deneyebilirsiniz.
Üçüncü çözüm
Gidin Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store ve her iki seçmek Verileri temizle ve Önbelleği ve nihayet Güncellemeleri kaldır. Cihazınızı yeniden başlatın, Google Play Store'u açın ve uygulamayı tekrar indirmeyi deneyin.
Wi-Fi'nizi kapatmak ve mobil verileri kullanmak bazen etkili bir çözüm olabilir. / © AndroidPITGoogle Play - Hata 921
Sorun
Bir uygulamayı indiremezsiniz.
Çözüm
Google Play Store uygulamasının önbelleğini silmeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, tüm Play Store uygulama verilerini silin, ancak bunun daha önce yapmış olduğunuz tüm ayarları sileceğini unutmayın. Son çare olarak Google hesabınızı kaldırın, cihazı yeniden başlatın ve tekrar girin.
Bazı Play Store sorunları için Google Hesabınızı kaldırmanız ve eski durumuna getirmeniz gerekir. / © AndroidPITGoogle Oyun Hatası - 923
Sorun
İndirme işlemi imkansız: Google hesabınızı senkronize ederken hata veya önbellek yetersiz.
Çözüm
Google hesabınızı kaldırın ve yer kaplayan gereksiz uygulamaları silin. Ardından, kurtarma modunda cihazınızı yeniden başlatın. Önbellek bölümünü sil'i seçin ve cihazınızı her zamanki gibi başlatın. Endişelenmeyin, kişisel verileriniz silinmeyecek. Google hesabınızı bir kez daha ayarlayın.
Önbellek bölümünü silmek, yetersiz önbellek nedeniyle oluşan sorunu çözebilir. / © AndroidPITGoogle Play - Hata 924
Sorun
Genellikle daha büyük uygulamalar indirmeye çalışırken ortaya çıkar. Uygulama indiriliyor, ancak hata mesajı görüntüleniyor ve kurulumun başarısız olduğunu söylüyor.
Çözüm
Baş Ayarlar> Tümü> Google Play Store> Güncellemeleri kaldır oyna. Bunu yaptıktan sonra, sorun uygulamasını tekrar indirmeyi deneyin.
Google Play Store'daki güncellemeleri kaldırmak Hata 924'ü çözebilir.Google Play - Hata 927
Sorun
Google Play Store’da bir güncelleme yapıldığı için indirme işlemi imkansız.
Çözüm
Google Play Store tamamen yükseltilinceye kadar birkaç dakika bekleyin. Sorun devam ederse, gidin Ayarlar , ardından Uygulamalar için, tokatlamak Tüm bulup Google Hizmetlerini . Verileri temizle ve ardından Durmaya zorla üzerine dokunun . Google Play Store uygulamasıyla da aynısını yapın .
Muhtemelen şimdiye dek, bu hataların bazılarını hafifletmenin standart bir yolu olduğunu tahmin etmişsinizdir, bu nedenle yukarıda belirtilenlerle farklı bir sorun yaşıyorsanız, aynı adımları izlemeyi deneyebilirsiniz. Verilerinizi silerken veya bir fabrika / veri sıfırlama işlemi yaparken her zaman dikkatli olun, çünkü bu kaydedilen resimlerinizden, dosyalarınızdan, kişilerinizden vb. Kurtulacaktır, bu nedenle önceden tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olun .
Fabrika ayarlarına geri dönmeden önce, önce diğer tüm çözümleri denediğinizden emin olun. Ayrıca, verilerinizi önceden yedeklemeniz gerekir. / © AndroidPITGoogle Play - Hata 940
Sorun
Uygulama indirilemiyor
Çözüm
Cihazınızı yeniden başlatmak kadar basit olabilir. Bu işe yaramazsa, aşağıdaki adımları izleyin:
 • Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle seçeneğine gidin.
 • Ayarlar> Uygulama> Tümü> İndirilenler / İndirme yöneticisi> Verileri temizle seçeneğine gidin.
 • Aynı şeyi 'Google Hizmetler Çerçevesi', 'Google Apps', 'Google Hangouts', 'Hizmet Kontrolü' için yapın. Bazı kullanıcılar Chrome'daki verileri temizlemeye gerek duyduğunu bildirmiştir.
Google Play - Hata 941
Sorun
Güncelleme sırasında kesinti.
Çözüm
Gidin Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store ve basın Önbelleği ve Verileri temizle . Aynı yerde, İndirme Yöneticisi'ne gidin ve önbelleği temizle ve bunun için verileri temizledüğmesine basın . Güncellemeyi tekrar deneyin.
Google Play Store için önbelleği ve verileri temizlemek, birçok genel sorunu çözecektir. / © AndroidPITGoogle Oyun Hatası - 944
Sorun
Bu hata, uygulamaları güncellemeye çalıştığınızda belirir ve Google Play Store kapalı olduğunda veya bir tür sunucu hatası oluştuğunda ortaya çıkar.
Çözüm
Uygulamayı daha sonra güncellemeyi deneyin. Google'ın sonunda geçici bir sorun gibi görünüyor, bu yüzden sadece beklemek zorunda kalacak.
Google Play - Hata 961
Sorun
Google Play Store'dan Android uygulamaları yüklerken oluşan sorunlar.
Çözüm
İlk önce, satın alma tarihinden 15 dakika sonra yapabileceğiniz Play Store'dan geri ödeme alın. Bunu yapmak için, Play Store'da geri ödeme seçeneğini seçin. Sonra, cihazınızın ayarlarına gidin ve Uygulamalar'ı seçin ve Tüm uygulamalar seçeneğini görene kadar sola kaydırın . Şimdi Google Play'de aşağı kaydırın ve seçin. Burada, Önbelleği temizle'yi seçin . Sorun devam ederse, Verileri de temizle öğesini seçin .
Google Play'de - 963
Sorun
Google Play Store üzerinden bir uygulamayı indirmeye veya güncellemeye çalışırken ağırlıklı olarak HTC One M8 ve M9 cihazlarında meydana gelir.
İlk çözüm
Baş Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Store> Önbelleği oynayın. Önceki ekrana ve önceki ekrana dönün, daha sonra İndirilenler / İndirme Yöneticisi> Verileri temizle'yi seçin .
İkinci çözüm
Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Güncellemeleri kaldır; önceki ekrana dönün, ardından Google Play Servisleri> Verileri temizle.
Üçüncü çözüm
SD hafıza kartınızı devre dışı bırakın. Gidin Tamam> SD kartının bağlantısını kes> Ayarlar> Depolama. Google Play Store'a geri dönün ve uygulamayı tekrar indirmeyi veya güncellemeyi deneyin. Çalışırsa, Ayarlar> Depolama> SD kartı takma bölümüne geri dönün .
Dördüncü çözüm
Uygulamayı cihazınızın dahili hafızasına taşıyın. Git Tüm>> dahili belleğe taşı (uygulamasının soruna neden)> Ayarlar> Uygulamalar. Play Store'a geri dönün, uygulamayı tekrar indirmeyi veya güncellemeyi deneyin ve çalışıyorsa, SD karta geri götürün.
Google Play - Hata 971
Sorun
Android 5.0.2 çalıştıran Wiko telefonlarında hata 971 yaygın olarak görünüyor. İndirdikten sonra bir uygulamayı yüklemenizi önler.
Çözüm
Wiko kısa süre önce V30 güncellemesiyle bu sorunu çözdü. Bu hatayı Wiko telefonunuzda görüyorsanız, resmi Wiko sitesindeki talimatları kullanarak el ile güncellemeyi deneyin .
Google Play - Hata 975
İyi haber, bu hatanın nadir olmasıdır. Kötü haberse şu anda bir çözüm bulunmuyor. Bu arada, Google desteğiyle bağlantı kurmalısınız .
Google Play - Hata RH-01
Sorun
Hata RH-01, Google Play Store'dan uygulama güncellemenizi veya indirmenizi engelleyebilecek bir sunucu hatasıdır.
İlk çözüm
 1. Gidin Ayarlar> Tarih ve Saat . Otomatik tarih ve saat + Saat Dilimi yanlışsa, el ile ayarlamanız gerekir.
 2. “Otomatik Tarih ve Saat ” in işaretini kaldırın ve doğru tarih / saat + saat dilimini ayarlayın.
 3. Şimdi Google Play Store'da bir uygulama veya oyun indirmeyi deneyin.
İkinci çözüm
 1. Gidin Ayarlar> Uygulamalar (Uygulama Yöneticisi)> Tüm
 2. Aşağı kaydırın ve “Google Play Store” u seçin
 3. “Zorla Durdur” a dokunun > “Verileri Temizle” yi seçin
 4. Yine Uygulamalar'dan> Tümü> “Google Hizmet Çerçevesi” ni seçin
 5. Zorla Durdur”> “Verileri Temizle” ye dokunun .
 6. Google Play Store'daki bir uygulamayı indirmek için tekrar deneyin.
Üçüncü çözüm
Bu, Play Store uygulamasını fabrika / orijinal sürümüne geri döndürerek buggy Google Play güncellemelerini geçici olarak düzeltmek için yaygın bir yöntemdir.
 1. Gidin Ayarlar> Uygulamalar> Hepsi
 2. Aşağı kaydırın ve Google Play Mağazalarını seçin
 3. "Mağazayı Zorla" simgesine dokunun > "Güncellemeleri Kaldır" ı seçin
Daha önce herhangi bir Play Store sorunuyla karşılaştınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

KAYNAK: Common Google Play Store error codes and how to fix them | AndroidPIT
 
Üst