Önemli Google Play Store DF-BPA-09 Hatası Nedir.?

Murad Ali

Turkish Hack Team®
AndroidAtesi
Katılım
28 Nis 2018
Mesajlar
2,988
Puanları
580
Yaş
58
Şube
ADANA - TR / Sinsheim - DE
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note


Android telefonlarda uygulama yüklemek her zaman kolay olmayabiliyor. Birçok hata ile karşılaşma olasılığımız yüksektir. Sizlere bu yazımızda Google Play DF-BPA-09 Hatası Nasıl Çözülür? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

Google Play DF-BPA-09 Hatası Nedir?

Google Play satın alma hatasıdır. Bir uygulama indirme veya satın alma işlemleri esnasında karşımıza çıkabilecek bir hatadır. Tekrar indirmeyi denediğinizde bu hatanın tekrarlanmama olasılığı yüksektir. Eğer hata tekrarlanıyorsa aşağıdaki yolu deneyerek çözüm bulabilirsiniz.Google Play DF-BPA-09 Hatası Nasıl Çözülür?

Sorun sizden değil, Google Play`in kendisinden kaynaklanmaktadır. Umarız yeni güncellemeler ile bu problem giderilebilir. Yapmanız gerekenler aşağıdaki yolları izlemektir.
  • Cihazınızın “Ayarlar” menüsüne girin.
  • Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra, “Uygulamalar” ve “Uygulama Yöneticisi” menüsüne girin. (Menü isimleri cihaza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.)
  • “Google Services Framework” seçeneğini görene kadar aşağıya doğru ekranı kaydırın.
  • Burada “Verileri Temizle” seçeneğini tıklayıp işleminizi tamamlayın.
Yukarıda anlatmış olduğumuz yol işinize yaramazsa, diğer bir seçenek olan Google Play sitesine gidip uygulamayı buradan yüklemeyi deneyebilirsiniz.
 
Üst