İp ucu GFX Tool İle PubG Ve Tüm Android Oyunları Optimize Edin

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Super Admin
Katılım
10 Eki 2017
Mesajlar
5,489
Puanları
150,032
Yaş
33
Şube
İzmir
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Samsung Galaxy S10+
ROOT gerektiren bu gpu aracı sayesinde oyunların çeşitli ayarlarını uygulama üzerinden ayarlayarak kontrol edebilir fps artışı akıcılık ve ram performansı elde edebilirisniz

aşağıdaki değerler PUBG oyunu baz alınarak ayarlanmıştırversiyon

Bu, uygulamanın ayarlanması ile ilgili en önemli bölümdür. Sürüm 0.7'yi seçerseniz, uygulama hedeflenen FPS'ye erişmesi imkansız olduğu için root erişimini isteyecektir. Yine de, dünya genelinde ve Kore'de, sürüm 0.6 hala yayınlanan en son sürüm. Oyununuzun GFX Aracı ile çalıştırılmadan önce hangi sürüme sahip olduğunu kontrol etmelisiniz.

çözüm

Bu bölüm oldukça açıklayıcı. OnePlus 3'teki oyun 1920 × 1080'de çalışır, böylece çözünürlüğü 960 × 540'a yarıya düşürmek daha da pürüzsüz bir alt ölçek anlamına gelir ve aynı zamanda işlenmesi gereken piksel sayısını da büyük ölçüde azaltır.

Grafik

PUBG, kullanıcılara sunulan bir dizi grafik seçeneğine sahiptir, ancak daha fazla kullanıcıya gösterilmemektedir. Burada normal olarak erişilemeyen süper yüksek sadakatli grafikleri etkinleştirebilirsiniz, böylece isterseniz bunu deneyebilirsiniz. Pürüzsüz, normal grafiklerden daha düşüktür, bu yüzden biraz daha FPS sıkmak için yardımcı olur.

FPS

Bu bizim istediğimiz maksimum FPS. Termal çekilmeyi engellemeye çalışmadığınız sürece bunu 60'a ayarlamak istersiniz. Değer ne kadar yüksek olursa akışkanlık o kadar iyidir, ancak daha fazla güç gereklidir.

Anti-aliasing

Kenar yumuşatma çoğu zaman dokuların “sivriliğini” kaldırır, ancak performansın maliyetini azaltır. Bu devre dışı bırakıldığında daha yüksek FPS elde edersiniz.

stil

Stil oyun içi artı stilini ifade eder. Bu ayar hakkında sadece kozmetik olduğu için endişelenmenize gerek yok.

Gölgeler

Gölgelerin devre dışı bırakılması size daha yüksek bir performans sunarken, bunları PUBG gibi oyunlarda devre dışı bırakmak genellikle kötü bir fikirdir. Avantajlı olabilirler, bu yüzden onu “Atla” ya bırakmak ve oyunun karar vermesine izin vermek daha iyidir.

Vulkan

Vulkan, performansı artıran ancak desteklenen bir cihaz gerektiren Vulkan Graphics API'nın kullanımını ifade eder . En son cihazlar Vulkan'ı desteklemeli, ancak eğer oyun başlamazsa, bu seçeneğin kapalı olduğundan emin olun. Desteklenmeyen cihazlarda kullanılmaya çalışılması, oyunun kullanıma sunulduğunda kilitlenmesine neden olacaktır.

- PUBG'yi başlatın!

Şimdi, bu basit ve eğlenceli bir bölüm. Yapmanız gereken tek şey “kabul et” seçeneğidir. Kabul et düğmesi koşmak için oyun düğmesine geçecektir, böylece yapmanız gereken tek şey oyunu başlatmaktır ve gitmekte fayda var. Oyun başladığında, çözünürlüğün daha düşük olacağı için ayarlarınızın uygulandığını görmelisiniz. Bir oyunu sıraya al ve bir test sürüşü yap, daha önce olduğundan çok daha yumuşak olduğunu fark etmelisin.

Sonuç

Bununla ilgili! PUBG ya da seçtiğiniz başka bir oyun şimdi çok daha iyi çalışmalı. Daha önce de söylediğimiz gibi, testimizde FPS'mizi iki katına çıkarmayı başardık. İlk başta işe yaramazsa, çalışmasını sağlamak için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekebileceğini unutmayın.

Bu çalışmanın temel sebebi ekran çözünürlüğünün daralması ve aynı değişiklikleri diğer oyunlara da uygulamak istiyorsanız Screen Shift gibi bir uygulama kullanabilirsiniz .

GFXTOOL 0.7.1 İNDİR

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.tsoml.graphicssettings
 
Üst