Galaxy S7 ve S7 Edge Kullanıcıları Kulübü

AndroMan

Adminatör
Yönetici
Android Sürüm
Nougat
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
S7 ve S7 edge ile ilgili bir birliktelik oluşturmak istedik arkadaşlar. Yaşadığımız sorunları, deneyimleri burada anlatırsak güzel bir arşivimiz oluşacaktır.

ÖZELLİKLER :

--- Galaxy S7 = 5.1 inç Super Amoled 2K çözünürlüklü Ekran
Galaxy S7 Edge = 5.5 inç Super Amoled 2K çözünürlüklü Ekran
(DisplayMate tarafından en iyi ekrana sahip akıllı telefon seçildi. Parlaklık değeri 855 Nit!!!)

--- Android 6.0 ile birlikte yenilenmiş Touchwiz Arayüzü (Yakında Android 7.1.1'li Samsung Experiance arayüzlü güncelleme gelecek)

--- Türkiye'de satılan versiyonların kodları sırasıyla SM-G930F - S7 ve SM-G935F - S7 Edge
--- İşlemci: Exynos 8890 SoC (2,6 GHz Turbo hızı 2,3 GHz taban hızına sahip 4 adet 64 bit M1 kod adlı özelleştirilmiş çekirdek ve 1,6 GHz hızında 4 adet 64 bit ARM Cortex A-53 çekirdek)
--- Grafik birimi: 650 MHz hıza sahip 12 çekirdekli Mali-T880 (OpenGL ES 3.2 ve Vulkan destekli)
--- Ram: 4 GB LPDDR4 1794 MHz hızında 32 bit Çift kanal bellek
--- Dahili Bellek: 32 GB UFS 2.0 Bellek

--- Kamera: 12 Megapiksel f/1.7 değerinde arka, 5 Megapiksel ön kamera
(Kamera sensörleri ; Sony IMX260 ve Samsung Britecell)

Merak edenler için Dual Pixel ile ilgili açıklama:

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

--- SD kart ile birlikte arttırılabilir hafıza ( 200 GB'a kadar )

--- Galaxy S7 = 3000 mAh Batarya
Galaxy S7 Edge = 3600 mAh Batarya

--- IP68 sertifikalı su ve toza dayanıklılık

--- Isı dağıtıcı bakır boru sistemi

--- Arka ve Ön Gorilla Glass 4 kaplama

Galaxy S7 90 dk. %100 doluyor​

--- Hızlı şarj desteği:
Galaxy S7 Edge 100 dk. %100 doluyor​

--- Always On Display özelliği: Ekran açılmadan bildirim ve saat görme (Android 7 güncellemesi ile birlikte 3. Parti uygulamalarda destekleyecek)

--- Galaxy S7’de ayrıca "Lucky CS47L91 Sound" isimli yeni bir ses yongası yer alıyor. Samsung’un tedarik ettiği yeni ses çipinin tepe modellerinde daha yüksek ve kaliteli ses sunması bekleniyor.

SAR değerleri:

Galaxy S7

0.41 W/kg (BAŞ) 0.62 W/kg (VÜCUT)

Galaxy S7 edge

0.26 W/kg (BAŞ) 0.51 W/kg (VÜCUT)

İmzamız...​

Son düzenleme:
S7 edge icin uyumlu edge lights orjinal calişan

AndroMan

Adminatör
Yönetici
Android Sürüm
Nougat
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Cihazı 15 Mayıs 2017 tarihinde İsviçre'den 500 frank karşılığı 1850 TL ye almıştım. Türkiye'de kayıt işlemleri falan bana toplam 2000 Tl ye mal oldu.
Tasarım:

Tasarımı çok güzel. Kıvrımlı ekranı tutuş hissi çok iyi. Fakat full cam olması dezavantajı. En küçük bir düşmeye çatlayabiliyor. Aldığım ilk gün toprak zemine düşürdüm ve sağ alt taraf çok ufak çatladı. Daha sonra kılıf ve koruyucu cam taktım. Köşe üzerine düşmesiyle ekranın sol üst köşesinden , navigasyon tuşlarına kadar kırık oluştu. Arka camın da sol üst ve alt tarafından çatlamalar oldu. Maalesef telefonu sağlam kullanmak isterseniz telefonun güzel hissinden biraz feragat etmeniz gerekiyor.

Performans:

Ben böyle bir cihaz görmedim. Canavar gibi mübarek. Lg G pro Lite den geçtiğim için belki bana çok hızlı gelmiştir ama gerek exynos 8890 gerek mali t880 olsun hiç bir oyunda kasma yaşatmadı bana. Hep en yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oyunlarımı oynadım. Custom romlarda ise geliştiricilerin stock kernelleri default olarak işlemci hızını düşükte tutuyorlar. Ben de cihaz öldü galiba diye cihazdan soğumuştum. Sonra kernel ayarlarından işlemci hızını normalin biraz daha üstüne çektim ve gözle görülür bir artış oldu. Yani custom rom kurduysanız ve performans sorunu yaşıyorsanız işlemcinin voltaj değerlerine bakmayı unutmayın.

Kamera:

Kamerası çok iyi ama en iyisi değil. Işıklı ortamlarda performansı çok iyi. Gece de iyi denilebilir ama çok az da olsa kumlanma oluyor. Bazen de fotoğrafların alt kısımları biraz yamuk (fark etmesi çok zor) çıkıyor. Ön kamerası da diğer cihazlara kıyasla çok iyi diyebilirim. IPhone ile karşılaştırırsak açısı bayağı bir geniş ve güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ekran:

2K ekranıyla gözlerinize bayram ettiriyor gerçekten. Full parlaklığı çoğu telefondan çok daha fazla. Zaten Samsung AMOLED panelleri çok kaliteli. Always on Display e sahip bir cihaz. Bu da saate veya tarihe bakmak için ekranı açmak yerine siyah bir ekranda gerekli bilgileri gösteren bir teknoloji. Arkaplan siyah olduğu için oradaki ledler yanmıyor sadece gerekli yerlerin ledleri yanıyor.

Dayanıklılık:

Suya ve toza karşı dayanıklı. Fakat ekranınız çatlaksa veya kırıksa suya sokmanızı pek tavsiye etmem. Ama kırk değilse gönül rahatlığıyla suya sokabilirsiniz. Denize sokmamanızda fayda var . Deniz tuzlu olduğu için cihaza zarar verebilir. Ekran kolay kolay çizilmiyor. Ama çok çabuk kırılabiliyor. Dikkatlı olmanız gerekiyor.

Fiyat:

Fiyatı 19.02.2018 itibariyle İtahatçı garantili 2400 tl civarı iken Türkiye garantili olanı 2600-2700 arası. Yurtdışında fiyatlar daha ucuz. İsviçrede belirttiğim tarihteki fiyatı 2100 TL. 150 TL de kayıt masrafları vs. eklediğimizde 2250 TL oluyor. Fiyatını hakeden bir cihaz.

Batarya ve Pil Performansı:

Bataryası 3600 mAh. Gayet fazla bir batarya. Şarja takmadan 1.5 gün kullanmıştım ilk aldığım zamanlarda. Sosyal medya uygulamaları çok yoruyor bataryayı. Özellikle instagram , facebook , messenger gibi uygulamalar su gibi içiyor pili. Bu uygulamaları pek kullanmıyorsanız sizi 1 günden fazla rahat çıkarır.

Özet:
Ekran kaltesi 10/10
Tasarım 10/9
Ekran dayanıklılığı 10/5
Performans 10/9
Batarya 10/8
Fiyat 10/7

AndroMan

Adminatör
Yönetici
Android Sürüm
Nougat
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
yorum ve katkınız için çok teşekkürler...
Konuşma sırasında ekranı uyutma için bir ayar var mı? benim cihaz uyumuyor

Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
yorum ve katkınız için çok teşekkürler...
Konuşma sırasında ekranı uyutma için bir ayar var mı? benim cihaz uyumuyor

arama yaparken ekranın kararmasından bahsediyorsanız o sensörlerle ilgili sensörlerde sıkıntı olabilir.

AndroMan

Adminatör
Yönetici
Android Sürüm
Nougat
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
selam arkadaşlar bende s7 şu anda ekran açık kalma süresi 10 saat 33 dakika süresince 4 saat 12 dakika ekran süresi aldım sizce nasıl arkadaşlar
buda dün aldım bu süreyi

Ekli dosyalar

Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Not 8 SM-N950F
Fikir çok güzel,başarılar dilerim.

Has_anDroid

ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Yönetici
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S8+
selam arkadaşlar bende s7 şu anda ekran açık kalma süresi 10 saat 33 dakika süresince 4 saat 12 dakika ekran süresi aldım sizce nasıl arkadaşlar
buda dün aldım bu süreyi
zamanla daha iyi olacaktır bu kullanıma göre değişir