Önemli failed to mount data invalid argument Hatası KESİN VE Tek Çözümü

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Super Admin
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Samsung Galaxy S10+
Mount / data başarısız oldu (Geçersiz argüman)

Bu hata çok popüler olmasa da çoğu cihaz da twrp root flashlama işlemleri sürüm yükseltme
sürüm düşürme bir android sürümünden yeni bir android sürümüne geçişlerde.
örnek nougattan oreo ya ota yada custom olarak güncelleme vb.
bu hata ortaya çıkmaktadır...

smart switch
z3xbox
yeniden twrp kurulumu
dm verity flashlamak
cm root
cf root
drk onarım firmwareleri
combinations firmwareler

vb.

işlemler işe yaramamakla beraber bu işlemlerden birinin çalışma olasılığı
cihaz modeline sorunun oluşma kaynağına ve android sürümüne göre değişiklikler göstermektedir

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

GELELİM ÇÖZÜME

TWRP Recovery ODİN Aracılığı ile Galaxy cihazımıza uygun sürüm ve modeli indirerek flashlıyoruz
samsung harici cihazlar da da aynı işlemler geçerlidir

twrp ye giridğimizde mount a tıklıyoruz data bölümü işaretlenemez
install a geliyoruz

select e tıklıyoruz
İnternal storage bölümü 0 byte olarak görünmekte...

Hemen ilk akla gelen dm verity flashlamak
maalesef sonuç başarısız olacak
panik yapıp odinden rom atmaya kalkıcaksınız ancak sistem bölümü hasar aldığı ve bozulduğu için fail hatası vericek

yapmanız gereken yeniden twrp ye girmek wipe bölümüne tıklamak ve advenced wipe seçeneğine gelmek

"Dosya Sistemini Onar veya Değiştir" üzerine dokunun.
"Repair or Change File System".

Dosya Sistemini Değiştire Dokunun
Change File System

Dosya sistemindeki orijinal biçime bakın (ÖRNEK S6 S7 VB CİHAZLARDA EXT4)

ext4 Ü SEÇİN ÇIKAN EKRANDA SAĞA KAYDIRIN
HATA VERİCEK ALDIRMAYIN

MOUNTA GERİ DÖNÜN DATA NIN KENDİNDEN İŞARETLENDİĞİNİ GÖRÜCEKSİNİZ
DEĞİLSE SİZ İŞARETLEYİN
İNSTALL BÖLÜMÜNE GELİN
SELECT KISMINDAN İNTERNAL STORAGE A TIKLAYIN
CİHAZIN BOYUTU KAÇ GB İSE O RAKAMLARI GÖRMELİSİNİZ

İŞLEM TAMAMDIR

DOSYA SİSTEMİNİ ONARDIK
ŞİMDİ STOCK YADA CUSTOM ROM YÜKLEYEBİLİRİSNİZ

fatihtet

AndroidAtesi
Android Sürüm
Nougat
Cihaz
Huawei p8 lite
Bende aynı hata var fakat hem data hem cache hemde system aynı hatayı veriyor interrnetteki çogu çözüme baktım hepsi aynı çözümü gösteriyor ama işe yaramıyor yardımcı olursanız sevinirimm

Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
aynı hata bende de var, keşke çözümü olsa....kullandığım romun komple yedeğini almak istiyordum,bu hata yüzünden alamıyorum.pie flashable dosyasında sıkıntı çıkmadı,yüklendi .Çok şükür..

byomr

AndroidAtesi
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
smg
oreo yüklü olan s7 edge cihazımı root yapmak isterken yanlışlıkla 7.0 destekli cf auto root yükleyince telefon"could not do normal boot invalid kernel length" hatası vermeye başladı. sonrasında twrp yükledim ancak hiç bir şekilde telefonumu yedekleyemiyorum. verilerimi kaybetmeden yedeklemem ya da sistemimi geri getirmem mümkün mü

c.karaduman

AndroidAtesi
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Anlattıklarınızı harfiyen uyguluyorum ama data isaretlenmiyor baska bir dosya sistemine gecip tekrar orjinal dosya sistemini sectigimde data işaretleniyor ancak tekrar sistemi reboot edip recovery e girdiğimde eskiye dönüyor yani data isaretlenemiyor bunun bir çözümü var mı acaba cihazım s7 edge şu an galaxy project rom yüklü ancak stock romu üzerine twrp kurup başka bir rom kurup da denedim sorun hep aynı yedek alamıyorum bir türlü

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Super Admin
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Samsung Galaxy S10+
dm verty flashlayıp data format yaptıgınız halde mi mount işaretlenmiyor ?

c.karaduman

AndroidAtesi
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
dm verty flashlayıp data format yaptıgınız halde mi mount işaretlenmiyor ?
O kadar çok kombinasyon denedim ki siz yazınca birden acaba dedim ve tekrar denedim önce dm verty flashladım sonra data format yaptım dosya sistemini ext4 seçtim data seçiliyor sıkıntı yok cihaz hafızası da olduğu kadar gözüküyor ama sistemi yeniden başlatıp tekrar recovery e girince data daki işaret kalkıyor ve cihaz hafızası tekrar 0mb gözüküyor

Solmaz67

AndroidAtesi
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
lg g6
O kadar çok kombinasyon denedim ki siz yazınca birden acaba dedim ve tekrar denedim önce dm verty flashladım sonra data format yaptım dosya sistemini ext4 seçtim data seçiliyor sıkıntı yok cihaz hafızası da olduğu kadar gözüküyor ama sistemi yeniden başlatıp tekrar recovery e girince data daki işaret kalkıyor ve cihaz hafızası tekrar 0mb gözüküyor
Bende de aynı sorun var çözümünü bulamadım bir türlü

Murad Ali

Turkish Hack Team®
AndroidAtesi
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
@Solmaz67, twrp de herşeyi silin ve hiçbir şey yüklemeden yeniden başlat yapın cihaz açılmayacak ancak siz tekrar twrp ye girin temizleme kısmına girin orada veriyi biçimlendir göreceksiniz onu çalıştırın ve yine hiçbirşey yüklemeden tekrar twrpye gelin artık istediğiniz romu yükleyin geçmiş olsun

c.karaduman

AndroidAtesi
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
@Solmaz67, twrp de herşeyi silin ve hiçbir şey yüklemeden yeniden başlat yapın cihaz açılmayacak ancak siz tekrar twrp ye girin temizleme kısmına girin orada veriyi biçimlendir göreceksiniz onu çalıştırın ve yine hiçbirşey yüklemeden tekrar twrpye gelin artık istediğiniz romu yükleyin geçmiş olsun
Acaba nerde yanlış yapıyorum bu da işe yaramadı çünkü önce twrp den her şeyi silmeye çalıştım data hatası verdi sonra datayı sildim ve sistem dahil her şeyi temizledim yeniden başlattım s7 edge yazısında kaldı download moda girer gibi kapattım açılırken twrp moda girdim data yı sil dedim çıkan menüde yes deyip işlem bitince rom u kurdum ama tekrar twrpye girince sonuç yine aynı maalesef