YANITLANDI Beats Solo 3 Türkiyedeki En Detaylı İnceleme Ve Karşılaştırma androidatesi.com Özel!

kaanxtigin

AndroidAtesi
Katılım
10 Eki 2017
Mesajlar
486
Puanları
43
Şube
İstanbul
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy Note 8
Merhaba değerli androidatesi.com üyeleri.Bu yazıda sizlere sahip olduğum Beats Solo 3 Wireless Kulaklığın Türkiyede'ki En Detaylı İncelemesini Ve Diğer Modeller İle Karşılaştırmasını Yapacağım.
Bildiğimiz gibi bu kulaklıklar Türkiye'de ve Dünya'da en popüler pahalı kulaklıklardan birisi ve maalesef Türkiye'de bu kulaklıklarla ilgili bilgilendirme çok az insanların aklında bir çok soru işareti takılıyor.Bende bu soru işaretlerinin tamamını çözmek için sizlere Türkiye'de ki en detaylı incelemeyi ve karşılaştırmayı yapacağım.Sizi sıkmadan kısa ve öz!
Yazı size biraz uzun görünebilir ama asla öyle değil Türkiye'deki en detaylı inceleme boşuna demedim :) Açık,net ve göze hitap eden renklerle anlattım.Görseller aşağıdadır.


Sizleri sıkmadan kullanımdaki öne çıkan özelliklerden bahsedeyim
*50 Saate Yakın Pil Ömrü(Teknik Özelliklerde 40 Saat ve üstü olarak belirtilmiştir.)
*Fast Fuel özelliği ile 5 dakika şarj ile 3 saatlik dinleme süresi alma
*Class 1 Bluetooth Bağlantısı ve Apple W1 Çip.
*3.5 mm Jak bağlanıtısı(Neden en önemli özellik olduğunu anlayacaksınız :)


Evet öne çıkan özellikler bunlar şimdi detaylı incelememize geçelim
Arkadaşlar ilk olarak bu kulaklığı elimize aldığımızda gerçekten güzel bir hissiyat bizi bekliyor malzeme kalitesi plastik olmasına rağmen tasarımı mükemmel kulaklığın.(Dezavantajı sonda) Kutudan şarjı tam dolu olarak geliyor ilk anlarda kararsızlıklar olabilir.Kutu içeriğinden usb şarj kablosu 3.5 mm jak kablo,kulaklık ve taşıma çantası çıkıyor.Bildiğimiz gibi stereo kafaüstü bir kulaklık bu.Dinledikçe sesler oturuyor iyice.


**Ses Kalitesine gelince:Arkadaşlar bu kulaklığın Kablolu Ses Kalitesi ile Kablosuz Ses Kalitesi ve yükseklik arasında gerçekten bence uçurum bir fark var kabloyu taktığınızda duyamadıklarınızı duyarsınız kablosuza göre öyle söyleyeyim.Şunu belirtmek istiyorum bu kulaklığın kablosuz ses kalitesi benim gözümde 500 lirayı geçmez.Kötümü hayır,değil.ama asla o fiyatı karşılayacak bir ses göremedim ben.Ama kabloluda işler değişir.

Ses kalitesinden devam edelim ben bu kulaklığı sürekli kablolu olarak kullanmaktayım sadece sporda kablosuz kullanıyorum ve ses gerçekten çok iyi ses perdesi gayet iyi.
Söyleyeceğim her kelime kablolu mod içindir;
Basslar:Basslar çok hoş,rahatsız edici bir bass vermiyor gayet gerçekçi basslar.Güzelce tebessüm ettirebilir sizi :).Seviyesine gelince eğer kablolu modda sesi fullerseniz basstan kulaklarınız titreyebilir.
Midler:Ben midlerden gayet etkilendim yani bass seviyesi iyi bir kulaklık için gayet sağlam bir mid kalitesi var sesleri doğru ve net veriyor.
Tizler:Tizler çok iyi ben bir çok kulaklık kullandım tizler gerçekten hoş kulağı asla tırmalamıyor ve berrak şekilde duyuyorsunuz.


Bildiğimiz gibi bu marka zaten dinleyiciye müzikten keyif aldırmak için tasarlanmıştır..O yüzden şöyle söyleyeyim beklentinizi çok çok üstlerde tutmayın bu kulaklığı alınca
boyut atlayacağınızı düşünmeyin ama gerçekten dediğim gibi kaliteli bir kulaklık.


Tasarım:Belkide bu kulaklığın en güzel tarafı tasarımı arkadaşlar.Tasarım boyut açısından gerçekten çok güzel kibar ve renk seçenekleri oldukça fazla bir kulaklık bu.
Şarj:Gerçekten hızlı şarj oluyor hızlı şarj mevcut.Ve kullanımınızda 50 saate dayanan pil süresi vaat ediyor bu gerçekten çok çok iyi bir süre.
Kutu içeriği:Yeterli buldum ben taşıma çantası dahil her türlü şey düşünülmüş.
Mikrofon:Mikrofonu gayet güzel kulaklığa göre kaliteli bir mikrofonu var solo 2 wireless serisinide kullandım ondaki seviye düşüklüğü giderilmiş.
Taşıma:Bu kulaklıkları taşıma çantası ile gayet rahat taşıyabilirsiniz içerisinden bir adette çantayla sizin istediğiniz bir şeyi bağlama aracısı kanca çıkıyor güzel düşünülmüş.


Solo 2 Wireles İle Farkları:Tasarım olarak değişen bir şey yok kulaklığa stereo desteği gelmiş kablosuz modda ses seviyesi 1 tık düşmüş gibi basslar ve tizler birazcık daha gelişmiş en önemli fark pil süresi.Ve kablolu mod performansı gerçekten.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dezavantajları Ve Diğer Modeller İle Farkları:
Arkadaşlar bu kulaklığın dezavantajlarını sıralıyorum
1)Kulak pedleri.Gerçekten bir süre sonra çoğu kişinin kulaklarına baskıdan dolayı acıtıyor.Solo 2 Wireless'da da aynı durum vardı.Gerçi ben pozitif taraftan bakıyorum 1-2 dakika kulaklarımıda dinlendirmiş oluyorum sesten.Tabi kötü bir şey bu ped olayı.
2)Malzemedeki güven hissi:Arkadaşlar kulaklık gerçekten tasarım olarak güzel ama sağlamlık açısından pek güven vermiyor özellikle katlama yerlerindeki menteşeler ama sorun olurmu sanmıyorum her zaman taşıma çantasında saklamaya özen gösterin.
3)Fiyat performans ürünü değil.Evet bildiğimiz gibi Apple'nin fiyat politikasında popüler bir kulaklık olduğu için fiyatı biraz tuzlu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Beats Studio 3 Wireless İle Farkları:En büyük fark Studio 3 Wireless'da ANC aktif gürültü engelleyici var gayet güzel çalışıyor ortamla bağınızı kesmede iyi bence dikkate alınır bir özellik bu özellikle 22 kapalı halde 40 saat civarı pil süresi alırsınız,diğer farklara gelirsek kesinlikle kulak pedleri kulağı çevrelediği için doğal olarak kulağınıza baskı yapmıyor.Sonradan çıktığı için ses kalitesinde çok büyük fark olmasada daha güzel diyebilirim bir kaç düzenleme yaptıklarını gördüm ve bu studio 3 wireless'ın taşıma çantası sağlam bir şey solo 3 deki gibi bez değil sert kabuk plastik tarzı.
Not:Ben solo 3 e o kadar para vericekken 250 300 daha katar studio 3 wireless alırdım..


Solo 3 Wireless Üstün Özelllikleri: Daha küçük kibar duruyor ve renk seçenekleriyle fiyatı daha uygun.

Beats X ile farkı:Arkadaşlar beats x bildiğimiz gibi kablosuz kulak içi sınıfında bir kulaklık.Pili 10 saate varan bir süre az evet ama ondada fast fuel özelliği mevcut ve ses kalitesi gereçkten süper ben beğendim o fiyatın hakkını veriyor bence kulakiçi arasam o bütçede direk onu alırdım(699 tl civarı şuan)

Powerbeats 3 ile farkı:Bu kulaklığı maalesef deneme şansım olmadı ama bu kulaklık daha çok spor için yapılmış bir kulaklık.Gerçi ben solo 3 leri sporda daha çok görüyorum :)
En büyük özelliği takla atın isterseniz kulağınızdan çıkmaz bence çok hoş..13-14 saat pili var fast fuel mevcut.


Air Pods ile farkı:Arkadaşlar bu kulaklığın ses kalitesi airpodsa göre çok daha iyi ve bildiğimiz gibi kafaüstü bir kulaklık.Ancak air podsun cepte bile çok kolay taşınabilmesi gibi bir avantajı mevcut.

Fiyat konusuna en son gelelim dedim Solo 3 son güncellenen zamlı fiyatlarla birlikte 1500-1600 TL ile mağzalarda bulunuyor(Bireysel kişiler sıfır kutulu satabiliyor çok daha uygun fiyatlara örnek olarak hediye falan geliyor ürün veya ikinci elleri gerçekten uygun.)Studio 3 Wireless ise 1900-2000 arası bulunabiliyor mağzalarda.
Uyguna bulursanız kaçırmayın bütçe sıkıntınız yoksa alınabilir.
Bu arada ben macbook alana beats hediye kampanyasından sahip oldum iyi denk geldi.


Benim gözümdeki mağaza fiyatı son zamla birlikte fiyatı Solo 3 Wireless:1200 Liraya yakın civardadır. Studio 3 Wireles ise 1500 civarıdır.

Arkadaşlar benim anlatacaklarım şimdilik bu kadar bir iki püf nokta vereyim bu kulaklık apple cihazlarda daha verimli çalışıyor gibi görünebilir ama ben aksini söylüyorum androidde poweramp tarzı uygulamalarla çok kaliteli ses alabilirsiniz sesin hakkını vermek istiyorsanız cihazınızda Poweramp tarzı uygulamalarla Bu konu yardımcı olabilir
kaliteyi arttırabilirsiniz.Veya kaliteli bir ses kartı sizin için çok iyi olabilir telefon dışında.
Androidde Pil Seviyesini % Biçiminde Görmek İçin Bu konuyu inceleyin!


Sorularınız ve yanıtlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz her türlü geri dönüş yapılmaya çalışılacaktır..
Teşekkürler..


WhatsApp Image 2018-08-13 at 15.36.29.jpeg

WhatsApp Image 2018-08-13 at 15.40.07.jpeg
 

sametb70

AndroidAtesi
Katılım
13 Eki 2017
Mesajlar
188
Puanları
28
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S7
Güzel konu olmuş herşeyden önce uğraşıp emek verip uzun uzun yazdığın için teşekkürler.
 

gencemre27

AndroidAtesi
Katılım
4 Haz 2018
Mesajlar
117
Puanları
28
Şube
Gaziantep
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S8, S7 Edge
Merhaba değerli androidatesi.com üyeleri.Bu yazıda sizlere sahip olduğum Beats Solo 3 Wireless Kulaklığın Türkiyede'ki En Detaylı İncelemesini Ve Diğer Modeller İle Karşılaştırmasını Yapacağım.
Bildiğimiz gibi bu kulaklıklar Türkiye'de ve Dünya'da en popüler kulaklıklardan birisi ve maalesef Türkiye'de bu kulaklıklarla ilgili bilgilendirme çok az insanların aklında bir çok soru işareti takılıyor.Bende bu soru işaretlerinin tamamını çözmek için sizlere Türkiye'de ki en detaylı incelemeyi ve karşılaştırmayı yapacağım.Sizi sıkmadan kısa ve öz!
Yazı size biraz uzun görünebilir ama asla öyle değil Türkiye'deki en detaylı inceleme boşuna demedim :) Açık,net ve göze hitap eden renklerle anlattım.Görseller aşağıdadır.


Sizleri sıkmadan kullanımdaki öne çıkan özelliklerden bahsedeyim
*50 Saate Yakın Pil Ömrü(Teknik Özelliklerde 40 Saat ve üstü olarak belirtilmiştir.)
*Fast Fuel özelliği ile 5 dakika şarj ile 3 saatlik dinleme süresi alma
*Class 1 Bluetooth Bağlantısı ve Apple W1 Çip.

*3.5 mm Jak bağlanıtısı(Neden en önemli özellik olduğunu anlayacaksınız :)

Evet öne çıkan özellikler bunlar şimdi detaylı incelememize geçelim
Arkadaşlar ilk olarak bu kulaklığı elimize aldığımızda gerçekten güzel bir hissiyat bizi bekliyor malzeme kalitesi plastik olmasına rağmen tasarımı mükemmel kulaklığın.(Dezavantajı sonda) Kutudan şarjı tam dolu olarak geliyor ilk anlarda kararsızlıklar olabilir.Kutu içeriğinden usb şarj kablosu 3.5 mm jak kablo,kulaklık ve taşıma çantası çıkıyor.Bildiğimiz gibi stereo kafaüstü bir kulaklık bu.Dinledikçe sesler oturuyor iyice.


**Ses Kalitesine gelince:Arkadaşlar bu kulaklığın Kablolu Ses Kalitesi ile Kablosuz Ses Kalitesi ve yükseklik arasında gerçekten bence uçurum bir fark var kabloyu taktığınızda duyamadıklarınızı duyarsınız kablosuza göre öyle söyleyeyim.Şunu belirtmek istiyorum bu kulaklığın kablosuz ses kalitesi benim gözümde 500 lirayı geçmez.Kötümü hayır,değil.ama asla o fiyatı karşılayacak bir ses göremedim ben.Ama kabloluda işler değişir.

Ses kalitesinden devam edelim ben bu kulaklığı sürekli kablolu olarak kullanmaktayım sadece sporda kablosuz kullanıyorum ve ses gerçekten çok iyi ses perdesi gayet iyi.
Söyleyeceğim her kelime kablolu mod içindir;
Basslar:Basslar çok hoş,rahatsız edici bir bass vermiyor gayet gerçekçi basslar.Güzelce tebessüm ettirebilir sizi :).Seviyesine gelince eğer kablolu modda sesi fullerseniz basstan kulaklarınız titreyebilir.
Midler:Ben midlerden gayet etkilendim yani bass seviyesi iyi bir kulaklık için gayet sağlam bir mid kalitesi var sesleri doğru ve net veriyor.
Tizler:Tizler çok iyi ben bir çok kulaklık kullandım tizler gerçekten hoş kulağı asla tırmalamıyor ve berrak şekilde duyuyorsunuz.


Bildiğimiz gibi bu marka zaten dinleyiciye müzikten keyif aldırmak için tasarlanmıştır..O yüzden şöyle söyleyeyim beklentinizi çok çok üstlerde tutmayın bu kulaklığı alınca
boyut atlayacağınızı düşünmeyin ama gerçekten dediğim gibi kaliteli bir kulaklık.


Tasarım:Belkide bu kulaklığın en güzel tarafı tasarımı arkadaşlar.Tasarım boyut açısından gerçekten çok güzel kibar ve renk seçenekleri oldukça fazla bir kulaklık bu.
Şarj:Gerçekten hızlı şarj oluyor hızlı şarj mevcut.Ve kullanımınızda 50 saate dayanan pil süresi vaat ediyor bu gerçekten çok çok iyi bir süre.
Kutu içeriği:Yeterli buldum ben taşıma çantası dahil her türlü şey düşünülmüş.
Mikrofon:Mikrofonu gayet güzel kulaklığa göre kaliteli bir mikrofonu var solo 2 wireless serisinide kullandım ondaki seviye düşüklüğü giderilmiş.
Taşıma:Bu kulaklıkları taşıma çantası ile gayet rahat taşıyabilirsiniz içerisinden bir adette çantayla sizin istediğiniz bir şeyi bağlama aracısı kanca çıkıyor güzel düşünülmüş.


Solo 2 Wireles İle Farkları:Tasarım olarak değişen bir şey yok kulaklığa stereo desteği gelmiş kablosuz modda ses seviyesi 1 tık düşmüş gibi basslar ve tizler birazcık daha gelişmiş en önemli fark pil süresi.Ve kablolu mod performansı gerçekten.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dezavantajları Ve Diğer Modeller İle Farkları:
Arkadaşlar bu kulaklığın dezavantajlarını sıralıyorum
1)Kulak pedleri.Gerçekten bir süre sonra çoğu kişinin kulaklarına baskıdan dolayı acıtıyor.Solo 2 Wireless'da da aynı durum vardı.Gerçi ben pozitif taraftan bakıyorum 1-2 dakika kulaklarımıda dinlendirmiş oluyorum sesten.Tabi kötü bir şey bu ped olayı.
2)Malzemedeki güven hissi:Arkadaşlar kulaklık gerçekten tasarım olarak güzel ama sağlamlık açısından pek güven vermiyor özellikle katlama yerlerindeki menteşeler ama sorun olurmu sanmıyorum her zaman taşıma çantasında saklamaya özen gösterin.
3)Fiyat performans ürünü değil.Evet bildiğimiz gibi Apple'nin fiyat politikasında popüler bir kulaklık olduğu için fiyatı biraz tuzlu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Beats Studio 3 Wireless İle Farkları:En büyük fark Studio 3 Wireless'da ANC aktif gürültü engelleyici var gayet güzel çalışıyor ortamla bağınızı kesmede iyi bence dikkate alınır bir özellik bu özellikle 22 kapalı halde 40 saat civarı pil süresi alırsınız,diğer farklara gelirsek kesinlikle kulak pedleri kulağı çevrelediği için doğal olarak kulağınıza baskı yapmıyor.Sonradan çıktığı için ses kalitesinde çok büyük fark olmasada daha güzel diyebilirim bir kaç düzenleme yaptıklarını gördüm ve bu studio 3 wireless'ın taşıma çantası sağlam bir şey solo 3 deki gibi bez değil sert kabuk plastik tarzı.
Not:Ben solo 3 e o kadar para vericekken 250 300 daha katar studio 3 wireless alırdım..


Solo 3 Wireless Üstün Özelllikleri: Daha küçük kibar duruyor ve renk seçenekleriyle fiyatı daha uygun.

Beats X ile farkı:Arkadaşlar beats x bildiğimiz gibi kablosuz kulak içi sınıfında bir kulaklık.Pili 10 saate varan bir süre az evet ama ondada fast fuel özelliği mevcut ve ses kalitesi gereçkten süper ben beğendim o fiyatın hakkını veriyor bence kulakiçi arasam o bütçede direk onu alırdım(699 tl civarı şuan)

Powerbeats 3 ile farkı:Bu kulaklığı maalesef deneme şansım olmadı ama bu kulaklık daha çok spor için yapılmış bir kulaklık.Gerçi ben solo 3 leri sporda daha çok görüyorum :)
En büyük özelliği takla atın isterseniz kulağınızdan çıkmaz bence çok hoş..13-14 saat pili var fast fuel mevcut.


Fiyat konusuna en son gelelim dedim Solo 3 son güncellenen zamlı fiyatlarla birlikte 1500-1600 TL ile mağzalarda bulunuyor(Bireysel kişiler sıfır kutulu satabiliyor çok daha uygun fiyatlara örnek olarak hediye falan geliyor ürün veya ikinci elleri gerçekten uygun.)Studio 3 Wireless ise 1900-2000 arası bulunabiliyor mağzalarda.
Uyguna bulursanız kaçırmayın bütçe sıkıntınız yoksa alınabilir.
Bu arada ben macbook alana beats hediye kampanyasından sahip oldum iyi denk geldi.


Benim gözümdeki mağaza fiyatı son zamla birlikte fiyatı Solo 3 Wireless:1200 Liraya yakın civardadır. Studio 3 Wireles ise 1500 civarıdır.

Arkadaşlar benim anlatacaklarım şimdilik bu kadar bir iki püf nokta vereyim bu kulaklık apple cihazlarda daha verimli çalışıyor gibi görünebilir ama ben aksini söylüyorum androidde poweramp tarzı uygulamalarla çok kaliteli ses alabilirsiniz sesin hakkını vermek istiyorsanız cihazınızda Poweramp tarzı uygulamalarla Bu konu yardımcı olabilir
kaliteyi arttırabilirsiniz.Veya kaliteli bir ses kartı sizin için çok iyi olabilir telefon dışında.
Androidde Pil Seviyesini % Biçiminde Görmek İçin Bu konuyu inceleyin!


Sorularınız ve yanıtlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz her türlü geri dönüş yapılmaya çalışılacaktır.
Teşekkürler..


Ekli dosyayı görüntüle 1909

Ekli dosyayı görüntüle 1908
JBL T250SI ile mutluyum hocam hayırlı olsun bu arada
 

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Super Admin
Katılım
10 Eki 2017
Mesajlar
5,489
Puanları
150,032
Yaş
33
Şube
İzmir
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Samsung Galaxy S10+
:eek::eek: ellerine sağlık alacak olanlar merak edenler bilmeyenler için harika bi rehber olmuş....
 

androbey25

AndroidAtesi
Katılım
14 Ağu 2018
Mesajlar
5
Puanları
3
Yaş
21
Şube
İstanbul
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy S8
Anlattığınız her şeyi okudum gerçekten baya detaylı incelme olmuş iyi denk geldi yeni üye oldum bende bu aralar kulaklık bakıyordum böyle bir şey fiyatı biraz pahalı artık ucuzdan falan yakalarsam iyi olur aslında böyle bir şey bu forumdada baya güzel konular varmış elinize sağlık.
 

kaanxtigin

AndroidAtesi
Katılım
10 Eki 2017
Mesajlar
486
Puanları
43
Şube
İstanbul
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy Note 8
Anlattığınız her şeyi okudum gerçekten baya detaylı incelme olmuş iyi denk geldi yeni üye oldum bende bu aralar kulaklık bakıyordum böyle bir şey fiyatı biraz pahalı artık ucuzdan falan yakalarsam iyi olur aslında böyle bir şey bu forumdada baya güzel konular varmış elinize sağlık.
Rica ederim.Sorularınız falan olursa burdan sorabilirsiniz.Görüşleriniz içinde teşekkürler bakarsanız forumumuzun diğer forumlardan farkını kısa sürede anlayabilirsiniz.
 
Üst