Önemli Avrupa Birliğine Girme Hayali İçin Bir Neden Daha(ROOTLANMIŞ CİHAZLAR) Garanti Süreçleri

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,175
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Unknown
Telefonunuzun köklenmesi garantisini geçersizleştirir mi? (AB'de)

ARKADAŞLAR XDA VE BENZERİ SİTELERDE DE TARTIŞILAN BU KONU AB YASALARI İLE KORUMA ALTINA ALINMIŞ VE AB SINIRLARI İÇERSİNDE SATIN ALINMIŞ GARANTİ DAHİLİ CİHAZLAR
HERHANGİ BİR KIRIK DARBE DERİN ÇİZİK ÇATLAK ŞİŞMİŞ BATARYA VB OLMAMASI DUURMLARDA

CİHAZ ROOTLU İSE GARANTİYE TAKILMIYOR
AVRUPADA YAŞAYAN ARKADAŞLARDA BAŞLARINA BÖYLE BİR DUURM GELİRSE YAZIYI DOĞRULASINLAR
YURTDIŞI KAYNAKLARINDA OKUDUM KANUN HÜKÜMLERİNDE VE KULLANICILARIN GERİBİLDİRİMLERİNDE CİHAZLARININ ONARILDIĞII YAZMAKTA

1525391732973.png

Bu konuyu asıl açmamda ki sebep yabancı bir forumda garantisinin 23 ayını doldurmuş s7 flat cihaza sahip avrupa da yaşayan ve oradan alınma cihazının anakartını öldürebilme yolları araması oldu

şahıs anakartı nasıl öldürebilirim diye başlık açıyor
cevaplayanlar sboottan kernel flashlamasına kadar o işlemler esnasında gücü kesmek yada %1 batarya ile bu işlemleri tekrar tekrar denemek tavsiyelerinde bulunmuşlar bunlar zaten bilinen yöntemler ama odin download bölümü yazılabilir bir bölüm değil bozmnak cihazı tamamen uyutmak imkansız herzaman bu mümkün olmuyor
usb portları ile de öldürme tekliflerinde bulunmuşlar

ancak bir üye ab ülkesindesiniz garantiniz geçerli ve geçen gün galaxy cihazımı onarttımknox sayacım artmış olmasına rağmen diye cevap yazmış

anakartını uyutmak isteyen şahısın birkaç gün sonra verdiği cevap ise

Herkese merhaba, sadece bir güncelleme,
telefonumu tamamen tamir ettiler, soru sormadılar. Bataryayı, ön panelin tamamını ekranla, ana düğme ile değiştirdiler ve hatta şasiyi (metal çerçeve) değiştirdiler, böylece yeni gibi görünüyorlar. Arka kapağın eski kaldığı üzücü, çizik.
Samsung hükümdarı.

1525391787444.png

1525391851113.png

1525391880196.png

1525391947342.png

NOE

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
21
Benim s7E de amoled sararması var ve film oyun video izlerken ekranda yatay bir çizgi gelip geçiyor ekranın farklı yerlerinde servise veriyorum ve servis herhangibirşey yok diyor garip başka bir servise mi görürsem acep ? Benim başımdan ise şöyle bir şey geçti telefona root rom atım baya kurcalayıp değiştirdim aldığım daha 3 ay olmuştu sonra ilk 7.0 güncellemesi ingiltereye gelmişti bende odin ile factory firmware yükledim herşey sorunsuzdu sonra ne olduysa bir şey oldu ve telefonun usb hiçbir bilgisayar görmez oldu ne odin nede başka hiçbir şey ile pc görmüyor ama şarj oluyor bende aldım servise knox sayacı artmış s7e bilgisayar görmüyor şikayeti ile verdim 1 hafta sonra anakartı değiştirilmiş bir şekilde cihazı verdiler hiç ummuyordum ama bakmadılar galiba ve anakartı değişen cihaz suya düştü su aldı 3 aylık bir tüketici hakem heyeti ile yeni sıfır cihaz aldım ve o aldığım cihazda ekran sararması ve başta anlattığım yatay çizgi sorunu var rom ile alakalı değil evdeki diğer s7e ile kıyaslandığında benim ekranım sarı şimdi başka bir servisi denemek kaldı geriye

Has_anDroid

Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,175
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Unknown
Servislerin içinde olan biri olarak yıllardır her servisin kendi insiyatifleri olduğu aşikar değişkenlik gösterir il il ilçe ilçe vs vs inanırım dediklerinize olmucak şeyler değil....

samizeldestan

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
61
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy Note FE
Benim note 5i ilk aldığım zamanlar mikrofonunda sorun olmuştu. Görüşme yaparken ses karşıya gitmiyordu. Ve cihazım rootluydu. O şekilde Başarı teknik servisine gönderdim ve yaklaşık 1 ay sonra cihazın yenisi gönderdiler

akadir.ars

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
10
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
CAMCUNG Galaxy s8
sony cıhazlarda ekran da sararma mevcut ıse kasaya bakılır yamukluk darbe mevcutmu değilse garantiden ekran değişimi sağlandırdı genellıkle ekran sararması cam panelle lcd nın ayrılması sonucu ya da kasadan ayrılması sonucu meydana gelıyor samsung ta ekranda dalgalanma sorunu amoled ekranlarda cok oldugu ıcın kullanıcı kaynaklı hasar yok ıse ekran değişimi çıkarılırken kırılmaz ıse değişimi sağlanıyor her servısın yaklasık %15 gıbı ekran kırma şansı mevcut samsung cıhazlarda ama ekran da mürekkkep akması gıbı bır sorun oldugu zaman yıne kullanıcı kaynaklı hasara bakılıyor hasar yok ıse ekran garantı surecınce degısıyor bazı bayıler ekran yan sanayı olsun leke olsun fazla servıs prosedürü bilemediği için ekranlara voltaj verip kullanılmaz hale getırıyorlar.

anakartlar ıcınse durum şu şekilde tamamen knox sayacına bakılıyor root atılmıs ise tamamen garanti harici sayılıyor fakat bazı servıslerde knox sayacına fazla bakılmıyor ve kullanılan box ve cıhazlar teste fazla sokulmuyor her teknısyen samsung cıhazlarının knox kontrolunu jıg uzerınden yapsalar bır cok anakart yakalanabılır bır dıger durum ıse rootlu anakartlara voltaj verılıp susturulması en temiz yöntem halınde samsung da bırsey yapamadıgı ıcın knox sayacına bakamadıgı ıcın anakartta fızıksel hasar olmadıgı ıcın dırek değişime sunuyorlar başka bır durum ıse emmc bozulması cihazın yazılım alamaması gıbı durumlarda knox sorunsuz ıse anakart degısımı saglanıyor emmc arızalı ve bootloader a gırmıyorsa yınede anakart degısımı saglanıyor.

Ayrıca düzeltme yapmak gerekirse sony samsung ve diğer markalarda ekran anakart bozuk oldugu zaman buna kamera da dahil pahalı parçalar oldukları için direk sıfır ile değişimi yapılabiliyor fakat samsungda rma onayı alınması şartı ile

Son düzenleme:

Has_anDroid

Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,175
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Unknown
Aynen hocam dediklerinize harfiyen katılıyorum konuya canlılık getirdiğiniz için teşekkürler