Apple Portrait Lighting Efektini Android Cihazlara Verelim

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Yönetici
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Oreo
Cihaz
Samsung Galaxy S8+

Android'de Apple'ın Portre Aydınlatması Nasıl Alınır?

ÖNCELİKLE DONANIM GÜCÜ ÇOK ÖNEMLİ ŞUAN İÇİN YAZILIMSAL OLARAK BÖYLE BİR UYGULAMA YADA PORT EDİLMİŞ BİR KAMERA SÖZ KONUSU DEĞİL BU EFEKTİ ANDROİD CİHAZLARDA SADECE ÇEŞİTLİ VE PROFESYONEL FOTOGRAF EDİTÖRLERİ İLE VEREBİLİRİSNİZ

SNAPSEED UYGULAMA VİDEOSU

Android akıllı telefonunuzdaki portre aydınlatma efektini nasıl elde edebileceğinizle ilgili bu adım adım öğreticiyi açıklayalım.

Bir dakikadan daha az ya da iki dakika sürecektir;

Aşama 1: Her şeyden önce, Android akıllı telefonunuzdan iyi bir fotoğraf editörü indirin. Bu fotoğraf editörünün Zirveler ve Gölgeler gibi tüm temel ayarları olması gerekir. En iyi editörlerden bazıları Snapseed editörü, CandyCam ve Retrica'yı içerir.

Adım 2: Fotoğrafınızı fotoğraf düzenleyicisinde açtıktan sonra, şimdi fotoğrafı yalnızca görünür hale getirmek için fotoğrafı düzenleyip kırpmanın zamanı geldi. Bu portreler için. Bununla birlikte, isterseniz nihai resmin şartınıza uygun olarak yarım gövdeye kadar kırpabilirsiniz.

Aşama 3: Şimdi, resminize klasik siyah beyaz filtre uygulamanın zamanı geldi. B & W filtresi, özellikle portre aydınlatma efekti uygulandığında portre resimlerinde harika görünüyor.

4. Adım: Bir sonraki adım, resminizi ayarlamaktır. Bunun için, görüntü tarayıcısına gidip Gölgeler seçeneğini açmanız gerekiyor. Amaç, resimdeki koyu renkleri koyulaştırmak için gölgeleri mümkün olduğunca azaltmaktır. Bu, fotoğrafın karanlık ve açık kısımları arasında bir kontrast oluşturacak ve resmin özelliklerini daha belirginleştirecektir.

Adım 5: Birçok editörde, resmin herhangi bir bölümünün pozlamasını değiştirmenize izin veren bir Fırça seçeneği var. Kalıp koymak veya karartmak istediğiniz görüntünün bölümlerine dokunarak pozlamayı değiştirmek için fırçayı kullanın. Bu, resmin ön plana çıkmasını istediğiniz bölümün vurgulanmasına neden olur. Parlak kısım bir stüdyo ışığıyla aydınlanmışmış gibi daha beyaz görünüyor. Nihayetinde aydınlatma efekti yaratılır. Negatif pozlamayı resme uygulamak için bu adımı bir kez tekrarlayabilirsiniz. Pozlama ayarları yüzün daha gerçekçi ve derin görünmesini sağlamalıdır. Şimdi, başyapıtınızı arkadaşlarınızla paylaşma ve övgüleri alma zamanı. Umarız bu portre aydınlatma efekti tarifi sizin için işe yarardı. Umarız bu ücretsiz ve zamandan tasarruf sağlayan düzenleme hünerini kullanışlı bulmuş olursunuz. Neyse ki artık bir iPhone satın almak için böbrekinizi satmanız gerekmiyor.

Editörler

RETRİCA

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

SNAPSEED

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

LightX Photo Editor & Photo Effects -

Phocus : Portrait Mode & Portrait Lighting Editor

Portrait LENS

Pocket Poser

Afterlight

AndroMania

Adminatör
Yönetici
Web sitesi
www.t.me
Android Sürüm
Nougat
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
İlginç bir konu denemeleri bekliyoruz

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®