Önemli Apple Portrait Lighting Efektini Android Cihazlara Verelim

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Super Admin
Katılım
10 Eki 2017
Mesajlar
5,489
Puanları
150,032
Yaş
33
Şube
İzmir
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Samsung Galaxy S10+


Android'de Apple'ın Portre Aydınlatması Nasıl Alınır?

ÖNCELİKLE DONANIM GÜCÜ ÇOK ÖNEMLİ ŞUAN İÇİN YAZILIMSAL OLARAK BÖYLE BİR UYGULAMA YADA PORT EDİLMİŞ BİR KAMERA SÖZ KONUSU DEĞİL BU EFEKTİ ANDROİD CİHAZLARDA SADECE ÇEŞİTLİ VE PROFESYONEL FOTOGRAF EDİTÖRLERİ İLE VEREBİLİRİSNİZ


SNAPSEED UYGULAMA VİDEOSU


Android akıllı telefonunuzdaki portre aydınlatma efektini nasıl elde edebileceğinizle ilgili bu adım adım öğreticiyi açıklayalım.

Bir dakikadan daha az ya da iki dakika sürecektir;

Aşama 1: Her şeyden önce, Android akıllı telefonunuzdan iyi bir fotoğraf editörü indirin. Bu fotoğraf editörünün Zirveler ve Gölgeler gibi tüm temel ayarları olması gerekir. En iyi editörlerden bazıları Snapseed editörü, CandyCam ve Retrica'yı içerir.

Adım 2: Fotoğrafınızı fotoğraf düzenleyicisinde açtıktan sonra, şimdi fotoğrafı yalnızca görünür hale getirmek için fotoğrafı düzenleyip kırpmanın zamanı geldi. Bu portreler için. Bununla birlikte, isterseniz nihai resmin şartınıza uygun olarak yarım gövdeye kadar kırpabilirsiniz.

Aşama 3: Şimdi, resminize klasik siyah beyaz filtre uygulamanın zamanı geldi. B & W filtresi, özellikle portre aydınlatma efekti uygulandığında portre resimlerinde harika görünüyor.

4. Adım: Bir sonraki adım, resminizi ayarlamaktır. Bunun için, görüntü tarayıcısına gidip Gölgeler seçeneğini açmanız gerekiyor. Amaç, resimdeki koyu renkleri koyulaştırmak için gölgeleri mümkün olduğunca azaltmaktır. Bu, fotoğrafın karanlık ve açık kısımları arasında bir kontrast oluşturacak ve resmin özelliklerini daha belirginleştirecektir.

Adım 5: Birçok editörde, resmin herhangi bir bölümünün pozlamasını değiştirmenize izin veren bir Fırça seçeneği var. Kalıp koymak veya karartmak istediğiniz görüntünün bölümlerine dokunarak pozlamayı değiştirmek için fırçayı kullanın. Bu, resmin ön plana çıkmasını istediğiniz bölümün vurgulanmasına neden olur. Parlak kısım bir stüdyo ışığıyla aydınlanmışmış gibi daha beyaz görünüyor. Nihayetinde aydınlatma efekti yaratılır. Negatif pozlamayı resme uygulamak için bu adımı bir kez tekrarlayabilirsiniz. Pozlama ayarları yüzün daha gerçekçi ve derin görünmesini sağlamalıdır. Şimdi, başyapıtınızı arkadaşlarınızla paylaşma ve övgüleri alma zamanı. Umarız bu portre aydınlatma efekti tarifi sizin için işe yarardı. Umarız bu ücretsiz ve zamandan tasarruf sağlayan düzenleme hünerini kullanışlı bulmuş olursunuz. Neyse ki artık bir iPhone satın almak için böbrekinizi satmanız gerekmiyor.

Editörler

RETRİCA

Retrica - Discover Yourself - Google Play'de Android Uygulamaları

SNAPSEED

Snapseed - Google Play'de Android Uygulamaları

LightX Photo Editor & Photo Effects - https://play.google.com/store/apps/de...

Phocus : Portrait Mode & Portrait Lighting Editor

Phocus : Portrait Mode & Portrait Lighting Editor – Applications Android sur Google Play

Portrait LENS

Portrait Lens – Applications Android sur Google Play

Pocket Poser

Portrait Photography Poses – Applications Android sur Google Play

Afterlight

Afterlight – Applications Android sur Google Play

 
Üst