YARDIM Android pc sürümleri

0M42

AndroidAtesi
Şube
Pripyat
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Mi Mix 2
Arkadaşlar merhaba ismim Ahmet. Elektronik alanındayım daha çok sanayi sektörü endüstriyel kart tamiratı yapıyorum.

Eski kullanmadığım hatta varlığını unuttuğum emektar bir küçük laptop ım var (Sony Vaio VGN-TX1HP) senelerdir kutusunda dolabımda yatıyordu iki hafta önce tekrar gün yüzüne çıkardım hala çalışıyor.

Sistem özellikleri bir hayli düşük 1.1 ghz. pentium m işlemci, 2,5 gb ddr2 ram, 128 mb. ekran kartı ve 60 gb. ssd harddiski var.

Ben bu bilgisayarı en son bıraktığımda xp ile kullanıyordum geçen hafta windows 7 32 bit home basic kurdum ama performansı çok kötü oldu. Farklı işletim sistemleri arayışına girdim bir aralar amatör olarak linux kullanıyordum o yüzden yine linux a yöneleyim dedim fakat androidin pc ler için sürümleri olduğunu gördüm.

Bliss Os
Phoenix Os
Remix Os
Prime Os

Linux olmaktansa androidi daha mantıklı buldum. En azından google play yeter. Bu sürümlerden hangisini tavsiye edersiniz? Tavsiyenize göre bir tanesini kurup denemek istiyorum. Oyunlarla pek işim yok youtube, mail vs işlerimi görsün mümkünse dizi izleyebileyim başka bir beklentim yok.

Ne önerirsiniz arkadaşlar ? Teşekkür ederim.