APK Android Cihazınızın Düzgün Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Etmek İçin 4 Uygulama.

Murad Ali

Turkish Hack Team®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
2,352
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
Akıllı telefonunuzun içinde çok miktarda bileşen vardır. Bu bileşenlerden biri doğru çalışmıyorsa, tüm deneyiminizi mahvedebilir.

Peki cihazınızdaki sorunu tam olarak nasıl saptayabilirsiniz? Belki de ivmeölçer biraz uzakta görünüyor, ya da mobil verilerde ya da Wi-Fi'de gezinti halsiz görünüyor. İkinci el Android bir cihaz aldıysanız ve her şeyin düzgün çalıştığını kontrol etmek istiyorsanız?

Sorun ne olursa olsun, Android telefonunuzda neyin yanlış olduğunu çözmenize yardımcı olacak bir uygulama var. Belirli bir probleminiz olmasa bile, her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için bir akıllı telefon muayenesi yapmak iyidir.

1. Phone Check (and Test)

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Telefon Kontrolü (ve Test), alabileceğiniz en iyi Android donanım kontrol uygulamalarından biridir. Uygulama, biraz daha fazla donanım kontrolü seçeneği eklerken, telefonunuzun donanım özelliklerini tam olarak bilmenizi sağlayan, masaüstü uygulaması CPU-Z'ye benzer şekilde çalışır.

Donanım kontrol seçenekleri şunları içerir:

• Düşük hafıza kontrolü ve önerileri
  • Akü kontrolü ve şarj soketi testi
  • Wi-Fi ve radyo kontrolü
  • Hoparlörler, mikrofonlar, kulaklık girişi ve ses düğmeleri için ses testleri
  • Ölü pikseller ve renk tutarlılığı gibi ekran testleri
  • GPS izleme ve konum testi
  • Termal stres
  • CPU, bellek ve depolama stres kontrolleri
Neyse ki, uygulama kullanımı basittir. Monitör seçeneği CPU yükü, akü şarj ve genel sağlık ve geçerli ağ bağlantıları gibi geçerli telefon durumunun temel bir bakış sağlar.

Daha sonra bir dizi testi çalıştırmanıza izin veren bir bölüm olan Kılavuzlu Test menüsüne sahipsiniz. Listeye gidin ve istediğiniz kontrolleri seçin ve test edin (akıllı telefonunuzla ilgili) veya sistem genelinde tam bir kontrol için her şeyi açık bırakın.

Neden Android Telefonum veya Tabletim Açılmıyor? 6 Muhtemel Düzeltmeler Neden Android Telefonum veya Tabletim Açılmıyor?6 Muhtemel DüzeltmelerAndroid telefonunuz açılmıyorsa, umutsuzluğa kapılmayın.Bu ipuçlarını izleyin, Android cihazınızı tekrar çalışmaya başlatabilirsiniz.
Telefon Kontrolü uygulaması, Wi-Fi, Bluetooth ve NFC'yi açarak en az yüzde 30 pilinizin olduğundan emin olmanızı ve testi pil gücü kullanarak (elektrik priziniz yerine) gerçekleştirmenizi önerir. Hazır olduğunuzda, Telefon Test Et düğmesine basın ve Android akıllı telefon test sihrinin gelişimini izleyin.

İndir:

(Ücretsiz)

2. Telefon Doktoru Artı

Phone Doctor Plus, doktora bir gezi gibi… ama telefonunuz için. Uygulama, telefonunuzun her parçasının düzgün şekilde çalıştığından emin olmak için bir dizi sistem donanım kontrolünden geçmenizi sağlar.

Phone Doctor Plus ve Phone Check arasındaki testler nispeten benzerdir, ancak Phone Doctor Plus UI daha iyi bir genel deneyim sunar. En azından görsel olarak yapıyor. Kaputun altında, test için Samsung Galaxy S8 ve eski bir OnePlus One kullanarak, tüm sonuçlar benzerdi.

Phone Doctor Plus, Android akıllı telefonunuz için 30 veya daha fazla donanım testine sahiptir, örneğin:

• Jiroskoplar, ivmeölçer ve yakınlık sensörleri dahil hareket sensörleri
  • Ölü pikseller ve dokunmatik ekran duyarlılığı dahil ekran testleri
  • Hücresel ve ağ bağlantısı testleri
  • Nem, basınç ve sıcaklık sensörü testleri
  • Bellek, depolama ve CPU kıyaslama
Phone Doctor Plus, cihazınızı test etmeyi kesinlikle kolaylaştırıyor. Yıldız derecelendirmesi herhangi bir sorunu hızla gösterir veya sizi bir soruna dönüşmek üzere olan bir şey hakkında uyarır. Batarya sağlık kontrolü de kullanışlıdır ve bataryanızı iyileştirmek ve yeniden kalibre etmek için en iyi yöntemler için öneriler sunar.

İndir:

(Ücretsiz)

3. Ölü Piksel Testi ve Düzeltme

Önceki iki uygulama ölü pikselleri bulur, ancak daha sonra bunları düzeltmeyin. Phone Doctor Plus veya Phone Check ölü bir piksel ya da iki gösteriyorsa, Ölü Piksel Test ve Düzeltme uygulamasına geçebilirsiniz.

Bu ücretsiz uygulama diğer Android sorun giderme uygulamalarına benzer bir tarama yaparak ölü pikselleri belirler. Bazı sıkışmış pikseller donanım hatalarıdır ve hiçbir uygulama tarafından çözülemez. Bununla birlikte, başkalarının, yenilemek için üç seçenek (kırmızı, yeşil ve mavi) arasında yeterince zaman geçmesi gerekir. (Bunu diğer cihazlarda test etmek istiyorsanız, ekrana sıkışmış bir pikseli düzeltmenin yollarını gösterdik .)

Ekranınızda Yapışmış Piksel Çözmenin

Ekranınızda Yapışmış Piksel Çözmenin

ölü veya sıkışmış bir piksel rahatsız edici olabilir.Ekranınızı test etmenin ve tek pikselleri nasıl düzelteceğinizin en iyi yolları.
Ölü Piksel Testi ve Düzeltme kısmi alt piksel kusurlarını, sıkışmış alt pikselleri, ölü pikselleri, karanlık ve parlak nokta kusurlarını ve hayali görüntüleri onarmaya çalışır. İşlem birkaç dakika ile bir saat arasında bir sürede gerçekleşebilir. Geliştirici, birkaç saat içinde herhangi bir gelişme görmezseniz, uygulamanın ne yazık ki sorununuzu çözemeyeceğini bildirir.

İndir:

(Ücretsiz)

4. AccuBattery

Pil ömrü ve bozulması, bir mobil cihaza sahip olmanın en rahatsız edici yönlerinden bazılarıdır. Bataryanız bir an iyi çalışıyor gibi görünüyor, daha sonra bir sonraki% 25 şarj kalması ile çöker. Bunun bir nedeni var: pillerin ömrü sınırlıdır ve ezici çoğunluğumuz bu pilleri verimli şekilde korumaz.

AccuBattery uygulaması pil problemlerinizi sihirli bir şekilde çözmez. Piliniz bitmişse, hiçbir uygulama yardımcı olamaz. Ancak,

, pilinizin kullanım ömrünün neresinde olduğunu bulmak amacıyla belirli bir pil sağlığı kontrolleri listesinde çalışır .

Android Batarya Sağlıklı mı? Ücretsiz Denetimi Nasıl Yapılır Android Piliniz Sağlıklı mı?

Android telefonunuzun pil sağlığı hakkında ayrıntılı bilgi ister misiniz?İşte size ilginç bilgi her türlü yıkar ücretsiz bir uygulama.
Bu uygulama, amaçlanan kapasiteye göre mevcut pil kapasitesi (ve dolayısıyla aşınma seviyesi) gibi yararlı bilgiler sunar. Pilin her şarjda ne kadar yıprandığını ve genel deşarj hızının yanı sıra her uygulamanın ne kadar güç kullandığını da öğreneceksiniz.

İndir:

(Ücretsiz, premium sürüm telegram kanalımızda mevcut)

A

AndroMania

accubattery bir ara denedim ama tam doğruyu gösterdiğinden emin olamamıştım.

Murad Ali

Turkish Hack Team®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
2,352
Web sitesi
forum.xda-developers.com
Android Sürüm
Android Q
Cihaz
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Note 7, Note 5, Note 4, Note 3, Note 2, Note
@AndroMania, ben batarya uygulamaları ile pek uğraşmam uygulamasız farklı yöntemler uyguluyorum

simsiyah

At The Workplace
Reaksiyon puanı
337
Web sitesi
simsiyah.net
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Galaxy S8
Bunlar sadece meraklılarına sanki bir aralar merak eder yükler bakardım ama hepsinin boş olduğunu anladım.. Yalnız eğlenceli oluyor

Has_anDroid

((RT EYE)) ANDROİDATESİ İstihbarat Teşkilatı Aİt®
Yönetici
Super Admin
Reaksiyon puanı
3,161
Web sitesi
www.androidatesi.com
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Unknown
yine güzel bir paylaşım yeni başlayanlar için de ideal ellerine sağlık abi sayende reytingler arttı forumda...;)

• Beğen
İfadeler: Dn@
A

AndroMania

Accu battery telegram kanalına eklendi.
1.2.5 full pro sürümü.

Dn@

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
230
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy Note 8
Ne gibi mesela hocam
Mesela Hocam benim yaptığım şu şekil lüzumsuz olan bildirimleri kapatırıyorum , Sonra otomatik parlaklık ayarını kapatıyorum yarıya indiriyorum , Veri kullanımı seçeneğinde hangi uygulamayı çok kullanmıyor isem onun arka plan verilerini kapatıyorum . En son güç tasarufunu orta ayarına getirip pili rahatlatıyorum En önemlisi Parlak renklerden kaçının koyu renkler tercih edin Hocam ben bu şekil kullanıyorum gayet iyi

Dn@

AndroidAtesi
Reaksiyon puanı
230
Android Sürüm
Android 9 PİE
Cihaz
Samsung Galaxy Note 8
@Dn@, mantıklı ben ne yapsam 3 saati geçemiyorum kabaca
yaptığım şekilde 2 saat pubg oynuyorum hocam ekran süresi 2 3 saat daha alıyorum oyun oynamazsam bu süre artıyor ben megapolis oyununa çok şarj yediriyorum acaip sömürüyor ama ona rağmen günü çıkartıyorum